کد خبر: ۶۶۶۳۷

حکیم مهر: معاون بهداشتی و پیشگیری و درمان دامپزشکی کشور با اشاره به نقش برجسته و مهم موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی در پیشگیری و کنترل بیماری های دام و طیور، گفت: بخش عمده ای از نیاز ما در کشور تولید می‌شود و مابقی از طریق واردات تأمین خواهد شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر سید بهمن نقیبی»، معاون بهداشتی و پیشگیری و درمان دامپزشکی کشور، با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباطات بین سازمان دامپزشکی و موسسه رازی که نقش مکمل یکدیگر را در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام و طیور دارند، در بهترین سطح در طی سالیان اخیر قرار دارد، گفت: موسسه رازی ثابت کرده تامین کننده تعداد قابل توجهی از واکسن‌های حوزه دامپزشکی به ویژه دام و طیور است و در کنترل بیماری‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی تصریح کرد: با قاطعیت اعلام می‌کنیم در بسیاری از موارد که که بررسی‌هایمان را در عرصه فارمی در ارتباط با واکسن‌های تولیدی موسسه رازی انجام دادیم نتایج بسیار درخشانی دریافت کردیم.

وی ضمن تقدیر و‌تشکر از مجموعه موسسه رازی، بیان کرد: انتظار داریم این همکاری‌ها با موسسه رازی به گونه ای استمرار پیدا کند که نتایج آن به بهره برداران عرصه دامپزشکی که همان دامداران هستند، (چه در بعد صنعتی و عرصه تولید و چه به عنوان اسباب معیشت مردم) بتوانیم رسالت اصلی خود را در این زمینه انجام دهیم.

وی در خصوص واردات واکسن‌های طیور بیان کرد: عرضه و تقاضا در موضوع واردات، صادرات و تولیدات داخلی، نقشی تعیین کننده ایفا می‌کند و البته کیفیت واکسن‌ها نیز موضوعی غیرقابل چشم پوشی است. تعدادی از واکسن‌ها در کشور تولید نمی شوند و به ناچار ناگزیر به واردات هستیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه