کد خبر: ۵۰۹۰۹
تعداد نظرات: ۹ نظر
 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور از اجرای عملیات مایه کوبی در استان کرمانشاه بازدید کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، در ابتدای این بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور و هیات همراه، با همراهی دکتر شتابی حسابرس کل دیوان محاسبات و مهندس ورشابی سرپرست گروه حسابرسی دیوان محاسبات از عملیات مایه کوبی، خدمات رسانی پرسنل دامپزشکی در روستاهای تابعه شهرستان کرمانشاه بازدید بعمل آورد.

 «مهندس محمدرضا مومنی» ضمن بازدید از انجام عملیات مایه کوبی دامها علیه بیماری لمپی اسکین گاو و گوساله، بروسلوز بره و بزغاله، واکسیناسیون هاری سگ و PPR  در روستای استد آباد، از گاوداری 6000 راسی بنیاد مستضعفان در جاده ماهیدشت تست سل و بروسلوز و انجام عملیات تست مشمشه از اسبداری ماهیدشت از نزدیک با نحوه کارکرد پرسنل و سختی کار و شرایط و محیط کاری نامتعارف آشنا شده و بازدید بعمل آورد.

 شایان ذکر است مهندس مومنی از گاوداری بنیاد مستضعفان در بخش ماهیدشت بازدید نمود و در این بازدید هیئت همراه وی را همراهی کردند و پای صحبت ها و مشکلات مدیر عامل این مجموعه نشست.

 گفتنی است گاوداری ۳۰۰۰ راس مولد ماهیدشت در ۲۰ کیلومتری غرب استان کرمانشاه قرار دارد و زمینه اشتغال 150 نفر مستقیم و 1000 نفر غیر مستقیم را فراهم شده است.

معاون توسعه و مدیریت سازمان تصریح کرد: با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های دامپزشکی و اهمیت اجرای عملیات پیشگیری، مراقبت و نظارت ها در حوزه دامپزشکی نیاز به تخصیص اعتبارات مناسب برای انجام وظایف حاکمیتی به نحو مطلوب و شایسته است که مسئولین، دامپزشکی را در این خصوص بصورت ویژه درنظر بگیرند.

در ادامه بازدیدها مهندس مومنی با حضور در یکی از اسبداری های بخش ماهیدشت از اجرای تست مشمشه در این اسبداری بازدید نمود.

لازم به ذکر است در راستای مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام تست مشمشه در جمعیت اسب انجام می شود؛ مشمشه یکی از قدیمی ترین بیماریهاي عفونی واگیردار و قابل انتقال بین حیوانات و انسان است. بیشتر تک سمیان (اسـب، الاغ و قاطر) به این بیماري حساس بوده و ابتلاء به مشمشه می تواند منجر به مرگ آنها شود.

در ادامه دکتر شتابی حسابرس کل دیوان محاسبات از نحوه خدمات رسانی دامپزشکی در مناطق محروم و عشایری بازدید و از اکیپ های عملیاتی و صحرایی تقدیر به عمل آورد.

دکتر شتابی در این خصوص گفت: بهره برداران دامپزشکی افرادی زحمتکش و پر تلاش و تولید کننده واقعی هستند که با حمایت های مستمر دامپزشکی اقدام به پرورش دام و طیور و تولید محصولات دامی در شرایط سخت می نمایند.

وی افزود: از مسئولین عالی استانی و کشوری در خواست می نمایم با حمایت های خود از دامپزشکی، زمینه ایجاد کار مضاعف را فراهم آورند.

گفتنی است این بازدید دو روزه توسط معاون توسعه و مدیران دیوان محاسبات، از مناطق عشایری و دور دست شهرستان کرمانشاه انجام گرفت، همچنین با نحوه مایه کوبی علیه بیماری هاری در سگ های صاحبدار و مایه کوبی علیه بیماری بروسلوز و لمپی اسکین در جمعیت بره و بزغاله و گاو و گوساله و نحوه انجام عملیات تست های سل و بروسلوز در واحد های صنعتی و تست مشمشه در واحد های پرورش اسب در سطح استان بازدید به عمل آمد.

لازم به ذکر است که در این راستا کارشناسان بخش های مربوطه توضیحات لازم را در خصوص هر عملیات ارائه نمودند.

 
 
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
سیف الله
|
United States
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
2
با سلام و خسته نباشید
خدا قوت ، اما لباسهای کلیه دوستان خیلی تمیزتر به نظر می رسه در مقایسه با کسی که واقعا واسه کار رفته باشه :-)
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
0
3
ای کاش پای درد دل پرسنل هم مینشستید و گوش شنوا و چشم بینا داشتید تا حقایق رو ببینید
ناشناس
|
France
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
2
در اینکه پرسنل دامپزشکی همه زحمت میکشند شکی نیست.ولی واقعا این اکیپ نمیتانست روزهای هفته بیاد نه روز جمعه که همه ما را از کار وزندگی انداختند و فیلم قشنگی براشان بازی کردیم.یه جمعه داشتیم و استراحت که نزاشتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
2
کم کم داره مد میشه

دخالت معاونین توسعه در امور فنی

آیا بهتر نبود از پروژه های عمرانی بازدید میکردند یا نشستی با کارکنان می گذاشتند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
1
2
چه زیبا و شایسته. اقدام بسیار نیکوی است . معاونت محترح بهداشتی و پیشگیری سازمان و از آن مهمتر مدیر کل دفتر فنی بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی سازمان در واحدهای عملیاتی و کانونهای بیماری حضور نداشته و ندارند لیکن " کارشناسان بخش های مربوطه (البته فنی ) توضیحات لازم را در خصوص هر عملیات را برای آقای مهندس مومنی ارائه نمودند ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
3
کلاه حصیری معاون سلامت آیا در این بازدیدها باعث انتقال عوامل عفونی نمیشود؟!!!!
برای بررسی سختی کار بایستی دوستان زحمت میکشیدن و قدم رنجه میکردن وبه عشایر و روستاههای منطقه خصوصا جلالوند وعثمانوند میرفتن تا از نزدیک باسختی کار دامپزشکی بیشتر آشنا میشدن.
کارمند بخش دولتی
|
United Kingdom
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
2
راستی این بازدید ... رو نمیشد تو تهران انجام داد!؟
حتما باید تو روز تعطیل اونم تو کرمانشاه انجام می شد!
...................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
0
2
«مهندس محمدرضا مومنی» ضمن بازدید از انجام عملیات مایه کوبی دامها علیه بیماری لمپی اسکین گاو و گوساله، بروسلوز بره و بزغاله، واکسیناسیون هاری سگ و PPR در روستای استد آباد،...

سئوال دارم:
این همه واکسن فقط در روستای استدآباد؟؟؟؟
PPR و بروسلوز را چطور همزمان استفاده می کردند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
0
2
در عکس آخر ، تفاوت مدیران و دامدار در چیست؟
همه مدیران در تصویر آخر ، آب معدنی در دست دارند! یعنی همه تشنه خدمتند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه