کد خبر: ۳۷۹۲۱رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۱۶ تن ذرت آلوده به کود مرغی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر میثم استکی» گفت: بر اساس گزارشی در زمینه حمل بار ذرت آلوده به مقصد یک واحد مرغداری با هماهنگی مقام قضایی و نیروی انتظامی کامیون متوقف و از سوی کارشناسان بازرسی شد.
 
وی افزود: با توجه به تائید آلودگی ذرت‌ها، خودرو با دستور مقام قضایی توقیف و محموله از چرخه مصرف خارج شد و برخورد قاطع با متخلفان به شدت ادامه می یابد.

رئیس شبکه دامپزشکی اردستان بیان کرد: یکی از راه‌های انتقال بیماری خطرناک آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، مدفوع آن‌هاست و دانه و کود آلوده به مدفوع و ترشحات پرندگان آلوده می‌تواند عامل انتقال بیماری شود و یک گرم ماده آلوده به ویروس می تواند یک میلیون قطعه جوجه را آلوده کند.

او اضافه کرد: تامین امنیت غذایی از مزرعه تا سفره مردم مسئولیتی بسیار حساس است و با توجه به گستردگی کار از مردم انتظار می‌رود برای حفظ سلامت جامعه با این مجموعه و سایر دستگاه‌های ذی ربط همکاری کنند.

۱۵۰ واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت یک میلیون جوجه در ماه و ۶ واحد پرورش مرغ تخم‌گذار در اردستان فعال هستند؛ این شهرستان با ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه