کد خبر: ۶۶۷۴۹
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: شامپانزه ماده باغ وحش ارم سبز که به کنیا منتقل شده بود روند زندگی اجتماعی خود را میان هم نوعان آغاز کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه رسمی سوییت واتر کنیا با اعلام روند قرنطینه و شروع زندگی اجتماعی باران شامپانزه ایرانی، از خروج او از قرنطینه ۹۰ روزه خبر داده است. در این مرحله یکی از شامپانزه‌های ماده بالغ که قبلا تربیت شده باید به تدریج به عنوان دایه این حیوان انسان سان شناسانده شده و روند ارتباط او با گله‌های اجتماعی این جاندار هوشمند را فراهم کند.

باران اکنون به یکی ازاعضای مجرب شامپانزه‌ها در Sweetwater ملحق می‌شود و در آنجا به تدریج ادغام خود با گروه را آغاز می‌کند. به دلیل سن کم، بسیار مهم است که باران در ابتدا مادر خوانده‌ای برای خود پیدا کند که بتواند روند رشد و پیشرفت او را هدایت کند. چندین شامپانزه ماده بالغ وجود دارد که به طور بالقوه این توانایی را دارند، اما جین کاندیدای بهتری برای این کار است، زیرا در فرایند‌های ادغام قبلی نقش موثری داشته است.

گفتنی است؛ این موجود نزدیک‌ترین جاندار کره زمین به انسان هاست که به دلیل ماهیت اجتماعی خود، نیاز به زندگی خانوادگی دارد. باران بچه شامپانزه ایرانی ۴ ساله، بخاطر عدم پذیرش توسط خانواده اش سال‌ها توسط پرسنل نگهداری و دامپزشکی ارم سبز نگهداری شد و سه ماه پیش پس از انجام آزمایش‌ها و ارتباطات زیاد و همکاری مشترک بین پارک ارم و سفارت جمهوری اسلامی در کنیا برای زندگی شاد‌تر به سوییت پرورش شامپازه‌های تنها در آن کشور منتقل شد.


 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
کاش مسئولین همین اندازه به فکر شادتر زندگی کردن مردم بودن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
0
0
خوش بحالش. نجات پیدا کرد . کاش ما هم شامپانزه بودیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه