کد خبر: ۶۱۵۵۵
 

یک قلاده پلنگ ایرانی گرفتار شده در تله دام در ارتفاعات منطقه سندرک میناب پس از سه روز از تله نجات داده شد و برای درمان به بندرعباس منتقل شده است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، پلنگ ایرانی گرفتار آمده در تله دام در ارتفاعات منطقه سندرک میناب در شرق هرمزگان، بالاخره پس از درد و رنج فراوان و گذشت 3 روز و با انتقال تیم مخصوصی از بندرعباس به ارتفاعات شمالی میناب هم مرز با بشاگرد، توسط تیر بیهوشی زنده‌گیری شد و حالا به گفته مرزی‌زاده مدیر روابط عمومی محیط زیست هرمزگان به بندرعباس منتقل شده است تا تحت درمان قرار گیرد.

محیط زیست هرمزگان درباره این پلنگ نادر ایرانی توضیح داده که او ماده با سن حدود 5 سال است و 42 کیلوگرم وزن دارد.

این پلنگ ایرانی که از روز 4شنبه در تله دام قرار گرفته بود، بالاخره عصر 5شنبه رهاسازی شده و به بندرعباس منتقل شده است تا تاندون‌های پای او که بدلیل گرفتار شدن در تله دچار آسیب شده، مورد بررسی و مداوا قرار گیرد.

تله‌ای که این پلنگ در آن گرفتار شده، به گفته مردم محلی برای مقابله با گرگ و شغال‌ها که مرتبا به گله‌های بز و گوسفند مردم حمله‌ور می‌شدند توسط مردم کار گذاشته شده بوده که متأسفانه این پلنگ ایرانی در آن گرفتار شده است.

همچنین تیمی از استان فارس برای بررسی وضعیت این پلنگ ایرانی به بندرعباس اعزام شده است اما پلنگ ایرانی بدلیل طولانی بودن زمان گرفتاری در تله و فشار روانی، حال مساعدی ندارد.

چندی قبل یک توله خرس نیز که در ارتفاعات بشاگرد دچار آسیب فراوان شده بود، پس از زنده گیری و انتقال به بندرعباس و بهبود حال آن به باغ پرندگان شهرداری بندرعباس سپرده شد که متأسفانه بدلیل شرایط نادرست نگهداری و قراردادن زنجیر در دسترس این توله خرس، جانش را از دست داد.

ارتفاعات شرقی هرمزگان بدلیل شرایط آب و هوایی خاص و همجواری با مناطقی بکر در ارتفاعات جنوبی کرمان، یکی از کانون‌های مشاهده حیوانات نادر ایرانی است که ضرورت آگاهی‌بخشی به مردم محلی برای مدارا با این حیوانات را دوچندان ساخته است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه