کد خبر: ۵۱۵۴۹
تعداد نظرات: ۲ نظر

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در واکنش به دستگیری مدیر غله گنبد کاووس به علت ترکیب گندم با فضولات حیوانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و دستگاه‌های قضایی باید با همکاری هم این روند را تحت کنترل خود قرار دهند که خدایی ناکرده آلاینده‌ای وارد آرد و نان مردم نشده باشد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، رییس کل دادگستری استان گلستان عصر پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه اظهار کرد: مدیر غله گنبد کاووس و تعدادی از کارکنان سیلوی این شهرستان دستگیر شدند. این افراد فضولات حیوانی را با گندم ترکیب و سپس روانه سیلوی دولتی می‌کردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند.

«علی محمد شاعری» در واکنش به عاملان ترکیب فضولات حیوانی با گندم گفت: خبری که در مورد آلوده شدن گندم منتشر شده است بسیار دردناک است چرا که آلوده شدن گندم امنیت غذایی مردم را به مخاطره انداخته است. این افراد سودجو کسانی هستند که برای رسیدن به مطامع شخصی خودشان سلامت و بهداشت غذایی مردم را به خطر انداخته‌اند. این افراد مصداق بارز مفسد فی الارض هستند.

این عضو کمیسیون کشاروزی ادامه داد: ضریب کنترل و نظارت دستگاه‌های نظارتی باید در این خصوص افزایش پیدا کند تا از هر گونه آلودگی غذای مردم جلوگیری شود. من از دستگاه قضایی می‌خواهم که با این مجرمین شدیدا برخورد کند تا درس عبرتی برای دیگران شود.

شاعری اطمینان از آلوده نبودن گندم‌ها را وظیفه دستگاه‌های نظارتی دانست و گفت: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت و دستگاه‌های قضایی باید با همکاری هم این روند را تحت کنترل خود قرار دهند که خدایی ناکرده آلاینده‌ای وارد آرد و نان مردم نشده باشد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس در مورد روند ورود کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی به این موضوع اظهار کرد: ما نسبت به این موضوعات حساس هستیم. در جلسه کمیسیون این موضوع را حتما مطرح خواهم کرد.

ما می‌توانیم از چگونگی انجام وظیفه نظارتی وزارت جهاد و صمت را سوال کنیم. دستگاه‌ قضایی اما به عنوان مدافع حقوق عامه باید به وظیفه انقلابی خود عمل کرده و با متجاوزین برخورد قاطعی داشته باشد و تمامی دستگاه های مشمول را مکلف کند که از همه منابع سیلویی ما مراقبت کنند تا گندم و مواد غذایی جلوگیری آلوده نشود.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
0
1
اینها همه ناشی از نظام فاسد دلالی یارانه ای است که به شدت مورد تاکید وزارت دور از بهداشت و سلامت جهادکشاورزی می باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
0
0
علت این گونه فسادها این است که نهادهای نظارت بهداشتی مثل سازمان دامپزشکی به جای اینکه از بیرون ناظر بر فعالیت وزارت جهادکشاورزی باشند زیر مجموعه آن هستند و کارشناسان دامپزشکی مجبورند دستورات؟؟؟؟؟ را اطاعت کنند و گرنه...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه