کد خبر: ۴۸۴۸۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
 
 

حکیم مهر: معاون محیط زیست استان کرمانشاه از پلمب باغ پرندگان کرمانشاه به علت مصداق بارز حیوان آزاری خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، پلیس اماکن نیروی انتظامی روز گذشته با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه باغ پرندگان را پلمب کرد. مدیر این مجموعه در گفت‌وگو با برخی کانالهای فضایی مجازی قرار داشتن در مسیر سیلاب و روان آبها و در راستای محافظت از جان پرندگان را علت پلمب این مجموعه بیان کرده بود.

اما معاون محیط زیست استان کرمانشاه پلمب باغ پرندگان را به علت مصداق بارز حیوان آزاری دانست و گفت: مراکز نگهداری حیوانات وحشی دارای دستورالعمل‌هایی اس​​ت که در مواد قانونی مختلف تهیه و تدوین شده و هر ماده قانونی دارای بندها و ضوابط مختلفی است که مسئول نگهداری پرندگان موظف به رعایت این ضوابط است.

«دکتر آذر ولی‌زاده» افزود: مراکز نگهداری حیوانات وحشی در صورت عدم اجرای ضوابط قانونی، براساس قانون تعطیل و یک نفر برای نگهداری از حیوانات در نظر گرفته می‌شود.

معاون پایش محیط زیست استان کرمانشاه، نداشتن پروانه بهداشتی باغ پرندگان را یک مشکل دانست و گفت: براساس بررسی‌های محیط زیست مجموعه باغ پرندگان بدون پروانه بهداشت بوده که بر این اساس ورود و تکثیر هرگونه حیوان وحشی در این مرکز ممنوع است.

ولی‌زاده از تلف شدن حیوانات مختلفی همچون تمساح در این مجموعه خبرداد و گفت: پیرو گزارش‌های مردمی و پایش‌های انجام شده، موارد بهداشتی در مورد پرندگان و خزندگان در این مرکز رعایت نشده بود.

معاون پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه قفسهای مرکز نگهداری پرندگان داری حجم زیادی آب است، عنوان کرد: رطوبت زیاد برای پرندگان مضر و باعث بیماری قارچ در آنها و تلف شدن حیوانات می‌شود.

ولی‌زاده با بیان اینکه مصداق بارز حیوانات آزاری در این مرکز اجرا و موارد بهداشتی رعایت نشده است، بیان کرد: وجود یک دامپزشک به همراه دو کاردان دامپزشکی و یک مسئول فنی برای نظارت حیات وحش لازم و ضروری که براساس بازدیدهای انجام شده، این مرکز فاقد دامپزشک و مسئول فنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه دادستان کرمانشاه از باغ پرندگان بازدید داشته است، بیان کرد: مشاهده کله قوچ در این مرکز نشان از تخلفات شکار صید است که صورتجلسه‌های لازم تهیه شد و براساس دستور دادستانی باغ پرندگان پلمب شد.
 
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
0
4
جالب واحد دامپزشک نداره. دامپزشکی بی تفاوته و محیط زیست مسئولیت پذیر تره و به خاطر نبود دامپزشک پلمپ میکنه. احتمالا حالا دامپزشکی واسطه میشه مشکل حل بشه
پاسخ ها
همکار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۴
همکار عزیز زود قضاوت نکنید.
این واحد در حال عقد قرارداد با مسئول فنی دامپزشکیه
ضمن اینکه حیوانات بدون مجوز و اطلاع دامپزشکی وارد سایت شده.
و اقدامات قضایی با ورود دامپزشکی به موضوع انجام شده است.
تا قبل از اون محیط زیست به موضوع برخورد ورود نکرده بود.
ضمنا محیط زیست مسئولیت خودش رو در قبال چنین واحدهایی داره که البته در این مورد با دامپزشکی هماهنگ شده اند.
کارشناس محیط زیست
|
Netherlands
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
0
0
چرا عده ای فکر میکنند هر جا نامی از حیوانات هست دامپزشکی باید باشد ,تکلیف سازمان محیط زیست در مدیریت حیات وحش نافع است و سازمان دانپزشکی صرفا همکار است و آن هم یک همکار خوب و مؤثر .قانون را بیشتر بخوانید.خواهش میکنم ....
حمید پروین قبلا گیلان غرب خواهر در کرج معلم شده پیش ایت سی سال
|
United States
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
0
0
سلام خوبی خانواده محترم چه طور احوال پرسی جویا شدم احترام زیاد گذاشتی تو بازار چه مدرک فنی حرفای خداازت راضی باشه گفتم بی تفاوت نباشم شماره اینمرسی ازحمات سرکار خانم ولی زاده معاونت استان کرمانشاه09186814038
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه