کد خبر: ۴۸۳۹۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

رییس سازمان دامپزشکی کشور در شهرستان پلدختر با استاندار لرستان دیدار و به اتفاق از وضعیت آسیب های سنگین وارد شده سیل در منطقه بازدید کردند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «دکتر علیرضا رفیعی پور» به محض بازگشت به تهران از اجلاس سلامت آبزیان سازمان جهانی بهداشت دام OIE در کشور شیلی، به دیدار و بازدید از وضعیت شهرستان پل دختر و روستاهای تخریب شده این شهرستان شتافت و در جریان دیدار با موسی خادمی استاندار لرستان، برای اعزام نیروهای واکنش سریع دامپزشکی از پنج منطقه کشور اعلام آمادگی کرد و افزود: اکیپ های عملیاتی دامپزشکی مورد نیاز از سایر استانها به منطقه آسیب دیده اعزام خواهند شد.

رفیعی پور با بیان اینکه تجهیزات، سم، دارو و سایر نهاده های دامپزشکی مورد نیاز به این منطقه ارسال و پرداخت غرامت به دامداران خسارت دیده نیز از امروز شروع خواهد شد، اعلام کرد: وزیر جهاد کشاورزی دستور پرداخت غرامت را صادر کرده است.

 رفیعی پور در ادامه اعلام نمود در هر منطقه هر گونه تلفاتی برای دام و طیور اتفاق افتاده، سریعا عملیات بهداشتی دامپزشکی در آنجا شروع شده است، چرا که هرگونه تعلل در این مورد می تواند بهداشت انسانی را به جدیت تهدید نماید.

رییس سازمان دامپزشکی کشور هشدار داد: بعد از فروکش کردن این بحران، احتمال شیوع بیماری شاربن در منطقه نیز به دلیل فراهم شدن شرایط زندگی برای باکتری عامل این بیماری وجود دارد. بعلت اینکه باکتری شاربن که در شرایط سخت چندین سال بصورت اسپور یا شکل مقاوم باقی می‌ماند در صورت فراهم شدن شرایط از جمله جابجایی خاک در حوادثی همانند سیل شروع به تکثیر و شیوع بیماری می نماید بر این اساس واکسیناسیون علیه این بیماری در استان های درگیر سیل در حال انجام است.

رفیعی پور با بیان اینکه هر جا امکان دسترسی بوده و همکاران ما اطلاع یابند و یا مردم به همکاران ما اطلاع دهند، بلافاصله همکاران ما عملیات بهداشتی را انجام خواهند داد افزود: پیش‌بینی به موقع و عملکرد سریع و گسترده همکاران ما در امر واکسیناسیون و سم پاشی و ضدعفونی مناطق درگیر تلفات دامی و مدیریت بیماری‌های دامی، به پیشگیری از بروز بحران و جلوگیری از اشاعه انواع بیماری ها تا این لحظه کمک موثری کرده است.

«موسی خادمی» استاندار لرستان نیز در این دیدار با بیان اینکه در جریان این فاجعه و مسائل بعد از آن بحث پیشگیری و مراعات بهداشت و درمان مباحث مهمی است، از سرعت عمل و تلاش شبانه‌روزی سازمان دامپزشکی و اداره کل دامپزشکی استان لرستان در منطقه و امداد رسانی به دامداران استان قدردانی کرد.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۷
دامپزشک
|
Germany
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
0
0
سلام خواهشمندم علاوه بر اعلان خبر که چه موادی و چه مقادیری وارد پلدختر شده برای توزیع لیست افرادی هم که تحویل گرفتن رو بفرمایید.
.....................
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه