کد خبر: ۴۷۳۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر


نماینده مردم کاشان در مجلس با بیان اینکه صف‌های خرید گوشت با کمک گرفتن از فروشگاه‌های محلی از بین می‌روند، از عدم توزیع عادلانه گوشت میان استان‌ها انتقاد کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «سیدجواد ساداتی‌نژاد» با اشاره به صف‌های طویل ایجاد شده برای خرید گوشت قرمز، گفت: این صف‌های طولانی برای تهیه گوشت قرمز در شان مردم نیست و نیاز به مدیریت دارند، در حالی که فروشگاه‌های معتبر و بزرگ می‌توانند عرضه مواد پروتئینی را بر عهده بگیرند لذا اگر نظارت افزایش یابد می‌توان توزیع را بدون ایجاد مشکلی گسترده‌تر کرد.  

انتقاد از عدم توزیع عادلانه گوشت در استان‌ها

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم توزیع عادلانه گوشت در استان‌ها، ادامه داد: این عدم توازن در توزیع گوشت سبب ایجاد صف‌های طولانی شده است.

 پیشنهاد کمک گرفتن از فروشگاه‌های محلی برای توزیع گوشت

وی با تاکید بر اینکه وضع کنونی اقتصاد کشور و به دنبال آن توزیع گوشت قرمز در شان مردم ایران نیست و موجب سوءاستفاده دشمنان و منافقان می‌شود، پیشنهاد داد: از فروشگاه‌های محلی کمک گرفته شود چراکه این اقدام گسترده شدن توزیع و کاهش حجم صف‌ها را به دنبال دارد.

قیمت هر کیلو گوشت قرمز در شهر کاشان؛ 95 تا 97 تومان

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه به تازگی خرید گوشت داشته و قیمت هر کیلو گوشت قرمز در شهر کاشان به 95 تا 97 هزار تومان رسیده است، اظهار کرد: کیفیت گوشت خریداری شده نیز باوجود قیمت بالای آن کاملا معمولی بود.

لجام‌گسیختگی قیمت‌ها؛ حاصل بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی مدیران

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین با انتقاد از عدم مقابله موثر با قاچاق دام ماده و  همچنین عملکرد ضعیف ستاد تنظیم بازار گوشت قرمز و مرغ، این لجام‌گسیختگی قیمت‌ها را حاصل بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی مدیران دانست.

گوشت وارداتی به‌صورت هدفمند توزیع شود

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس با اعتقاد به اینکه شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که مردمانش در 40 سالگی انقلاب در صف گوشت منجمد بایستند، لذا اداره کشور نیازمند یک الگوی کارآمد است، اضافه کرد: گوشت وارداتی باید به‌صورت هدفمند توزیع شود تا به‌دلیل واسطه‌گری از مسیر خود خارج نشده و به دست مصرف‌کننده واقعی برسد.

 


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید حمیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
0
0
نماینده های محترم مجلس با بی تفاوتی ها در گرانی های ارزاق عمومی خصوصا گوشت همچون دولت مقصرند ودر پاسخ به این نماینده محترم که در جایگاه مدعی قرار گرفته اند!؟ کارنامه مثبت مجلس در گرانی های اخیر را جستجو کنند؟ مجلس چکار کرده در این گونه موارد؟ هیچ!؟ مجلس یک زمانی در راس امور بوده متاسفانه مجلس شورای اسلامی این دوره بدون انگیزه و همراه با دولت!؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه