کد خبر: ۴۰۶۶۶
 

نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: خبر توزیع و پخت گوشت آلوده و حیوانات نامتعارف در برخی رستوران های شهر کرمان خلاف واقع و کذب محض است .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، «علیرضا میرزاپور» خبر توزیع و پخت گوشت آلوده و حیوانات نامتعارف در برخی رستوران های شهر کرمان را خلاف واقع و کذب محض دانست و گفت: هرگونه شایعه سازی و انتشار اخبار کذب طبق قانون جرم محسوب می شود.

میرزاپور اظهار داشت: دادستانی باهدف بالا بردن امنیت غذایی و پیشگیری از ارتکاب جرائم در راستای اجرای مطالبات مردمی و انجام وظیفه ذاتی مدعی العموم، بازدید از رستوران ها و اغذیه فروشی های سطح شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

بازپرس شعبه ۱۵دادسرای عمومی وانقلاب کرمان  با بیان اینکه طی سال جاری ۱۰ اکیپ متشکل از یک مقام قضائی، کارشناسان ادرات بهداشت، دامپزشکی، اماکن و استاندارد به صورت نوبه ای و مستمر از مراکز متعدد که در زمینه تولید و عرضه غذا فعالیت داشته بازدید کردند، اعلام کرد: در بالغ بر ۳۰ مورد بازدید از رستوران ها، اغذیه فروشی ها، فست فودی و شیرینی فروشی ها و ... سطح شهر کرمان خوشبختانه اکثر آنها فاقد هرگونه مشکل بهداشتی بوده لکن تعداد بسیار محدودی از رستوران ها و فست فودها به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی جهت جمع آوری ادله و انجام تحقیقات تکمیلی و همچنین برطرف نمودن مشکلات بهداشتی بصورت موقت پلمب شده اند.

وی با اشاره به اینکه هیچ گزارشی مبنی  بر مسمومیت فرد یا افرادی در این رابطه اعلام نشده است، ادامه داد: متاسفانه عده ای در فضای مجازی اقدام به ایجاد شایعاتی کردند که جهت اطلاع رسانی به افکار عمومی لازم به ذکر است در مراکز پلمب شده هیچ گونه موردی مبنی برکشف گوشت حیوانات نامتعارف و حرام گوشت یافت نشده است.

نماینده دادستان کرمان اعلام کرد: همانگونه که در خبر های گذشته آمده است دادسرای عمومی و انقلاب کرمان به همراه ضابطین خود همواره تلاش می کند قبل از بروز هرگونه مشکل برای شهروندان، جهت پیشگیری و بررسی موضوع از مراکز مشکوک بازدید و حسب مورد با موارد تخلف برخورد نماید لذا جای هیچگونه نگرانی در این رابطه نیست.

وی در خصوص این سوال که چرا اسامی مراکز عرضه مواد غذایی متخلف به شهروندان اطلاع رسانی نمی شود، یادآور شد: طبق ماده ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری برای حراست از حیثیت افراد تا زمانی که موضوع به صورت قطعی در محاکم رسیدگی و منجر به صدور رای قطعی نشده باشد نمی توان نام شخصی را به عنوان متهم بیان کرد لذا درحال حاضر نیز نمی توان نام شخصی را بیان کرد مضاف بر اینکه اغلب این تخلفات در اثر رفتار یک تا سه نفر انجام می شود و انصاف نیست بخاطر آن بخواهیم کل یک مجموعه رستوران یا فست فود و ... را بدنام و با پلمب دایم آن تعداد زیادی از شاغلان را بیکار نماییم و لذا درچنین مواردی (به جز موارد مصرح قانونی) فقط باید با اشخاص متخلف برخورد کرد.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه