اظهار نظر عجیب و شتاب‌زده یک نماینده مجلس درباره احتمال واردات مرغ‌های آلوده به مواد رادیواکتیو از کشور بلاروس!

حکیم مهر: در حالی که جهاد کشاورزی در نامهنگاری‌های داخلی خود واردات مرغ از بلاروس را تا بعد از اتمام تحقیقات لازم ممنوع کرده، «جلال محمودزاده» عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در اظهار نظری شتابزده درباره واردات مرغ از بلاروس به دلیل احتمال آلودگی رادیو اکتیو به رئیس جمهور هشدار داده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، به دلیل افزایش قیمت و تنش‌هایی که در هفته های قبل در بازار مرغ ایجاد شد، زمزمه هایی مطرح شد که شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی به دنبال واردات مرغ از دیگر کشورها است.

در این میان کشورهایی مانند برزیل، ترکیه و بلاروس می‌توانند از گزینه های واردات مرغ به کشورمان باشند و در شرکت پشتیبانی امور دام درباره واردات از این کشورها بحث شده باشد؛ اما جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی  با انتشار توئیتی شتاب زده در فضای مجازی درباره واردات مرغ از کشور بلاروس و احتمال آلوده بودن آن، به رئیس جمهور هشدار داده است.

این در حالی است که پیشتر در نامهنگاری‌های وزارت جهاد کشاورزی واردات مرغ از بلاروس تا بعد از پایان تحقیقات لازم و اطمینان از سلامت آن ممنوع اعلام شده است. بنابراین، انتشار  مطالبی شتابزده از این نوع آن هم در فضای رسانهای موجب برهم خوردن آرامش روانی مصرفکنندگان می‌شود.

دکتر آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نیز از احتمال واردات مرغ از ترکیه خبر داده است و اسمی از واردات مرغ از بلاروس نیست.