معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور:
افزایش حقوق کارکنان با تورم مطابقت ندارد و در تلاش هستیم تا شرایط خوبی را برای کارکنان دامپزشکی فراهم کنیم/ مدیران فاسد و رانتی را بلافاصله برکنار می‌کنیم

حکیم مهر: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به اینکه میزان افزایش حقوق با تورم مطابقت ندارد، در تلاش هستیم تا شرایط خوبی را برای کارکنان دامپزشکی فراهم کنیم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «محمد حسینی» در مراسم معارفه مدیرکل جدید دامپزشکی استان قزوین گفت: تعداد افراد مبتلا به تب کریمه کنگو رو به افزایش است و باید بر روی کشتارگاه‌های رسمی ‌و غیررسمی نظارت کرد.

وی افزود: باید با انجام سمپاشی به صورت جهادی جلوی شیوع کنه ناقل بیماری تب کریمه کنگو در روستا‌ها و همچنین دامداری‌ها را گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: همچنین جهاد دامپزشکی با همکاری سپاه و بسیج طرح واکسیناسیون تمام دام‌های کشور را اجرا می‌کند.

وی افزود: وظیفه داریم در راستای تحقق برنامه هفتم توسعه شرایطی فراهم کنیم که دامپزشکی کل‌کشور به اهداف از پیش تعیین شده برسد.

حسینی تصریح کرد: همچنین در راستای تامین کالا‌های اساسی، یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تامین نهاده‌های دامی پرداخت شد و امروز دولت دست به جراحی اقتصادی زده است.

وی افزود: امروز ارز ترجیحی از نهاده‌های دامی حذف شده است و یارانه‌ای که باعث ایجاد رانت شده بود به دست تولیدکننده می‌رسد. در شرایط فعلی، تولیدکننده نیاز به سرمایه در‌گردش دارد و بانک‌ها موظفند این سرمایه را در اختیار تولیدکنندگان و مرغداران قرار دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: اگر می‌خواهیم جلوی وارادت را بگیریم باید بتوان فرایند صدور مجوز‌ها را اصلاح کرد.

حسینی گفت: در عید ۱۴۰۰ با کمبود مرغ در برخی از استان‌های کشور روبه رو بودیم، اما با حضور بازرسان سازمان جهاد کشاورزی عید امسال این مشکل برطرف شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور افزود: سند تحول سازمان دامپزشکی کشور در دست اجراست و با توجه به اینکه میزان افزایش حقوق با تورم مطابقت ندارد در تلاش هستیم تا شرایط خوبی را برای کارکنان دامپزشکی فراهم کنیم.

حسینی گفت: برازنده نیست در سازمان‌ها شاهد فساد باشیم که اگر احساس کنیم در رفتار مدیری اثری از فساد و رانت وجود دارد، بلافاصله او را برکنار می‌کنیم.