سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان درگز:
تکنیسین دامپزشکی درگز در اثر حمله سگ حین انجام مأموریت مجروح شد

حکیم مهر: سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان درگز از گزش و مجروح شدن یکی از واکسیناتورهای این شبکه توسط یک قلاده سگ خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، «دکتر حامد شمس» گفت: هاشم عزیزی، از تکنسین‌های پرتلاش دامپزشکی درگز حین انجام مأموریت و عملیات واکسیناسیون با حمله یک قلاده سگ روبرو شد و مورد گزش قرار گرفت.

وی بیان کرد: نیروهای فنی این شبکه اکثراً در هنگام انجام عملیات میدانی با مخاطرات زیادی نظیر حمله حیوانات، آسیب های بدنی ناشی از سختی کار، درگیری با بیماری های مشترک نظیر تب مالت، شاربن، آنفلوانزا، تب کریمه کنگو و خانواده کرونا ویروس ها مواجه هستند.

دکتر شمس  با ابراز همدردی با همکار آسیب دیده و آرزوی سلامتی برای وی، به سختی کار دامپزشکی اشاره نمود و افزود: سربازان گمنام عرصه ی بهداشت و سلامت در خط مقدم بیماری های مشترک بین انسان و دام قرار دارند.

شایان ذکر است با وجود اینکه تمام مسائل ایمنی برای پیشگیری از چنین رخدادهایی در نظر گرفته می‌شود اما به هرحال کار با حیوانات همیشه با احتمال خطر همراه بوده و تنها چیزی که باعث می‌شود کارکنان دامپزشکی این گونه خطرها را به جان بخرند، حس خدمت صادقانه به دامداران عزیز است و این نکته مهم توجه بیش از پیش مسئولان به این حرفه را می طلبد.