دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس: نقش دامپزشکی در رشد شاخص‌های سلامت باید بر همگان روشن و قابل درک شود

حکیم مهر: نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور در اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان با مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان و کارکنان این اداره کل ملاقات و گفتگو کردند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان، «دکتر علی احمدی» مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان با اشاره به وظایف حاکمیتی دامپزشکی در خط مقدم مقابله با بیماری های دام و طیور و علی الخصوص پیشگیری از بیماری های مشترک دام و انسان گفت: کنترل، نظارت و حفظ سلامت فرآورده های خام دامی و به تبع آن حفظ سلامت مصرف کنندگان از اولویت های اصلی سازمان دامپزشکی بوده است.

در ادامه معاون سلامت دامپزشکی جنوب کرمان گزارشی تفصیلی از اقدامات و عملکرد اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ارائه و مسائل و مشکلات مرتبط با دامپزشکی در سطح جنوب کرمان را بیان نمود.

در پایان «دکتر اعظمی» نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دامپزشکی در راستای حفظ سرمایه ی دامی و پیشگیری از بروز بیماری های واگیر که در اکثر مواقع در شرایط سخت و مناطق صعب العبور ارائه خدمات دارند، خاطرنشان کرد: نقش دامپزشکی در رشد شاخص های سلامت، که یکی از محورهای توسعه است، می بایست بر همگان روشن و قابل درک شود.