رئیس اسبق سازمان نظام دامپزشکی:
قصد نقد مدیریت‌های گذشته‌ را نداریم/ نظارت بهداشتی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک، خط قرمز همکاران حوزه دامپزشکی در اقصی نقاط ایران است
 
 

حکیم مهر- محسن طاهرمیرزایی: نشست هم‌اندیشی دامپزشکی پویا، حامیان «آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی» با حضور جمعی از پیشکسوتان و نام‌آوران دامپزشکی ایران، عصر روز دوشنبه در محل ستاد مرکزی کمیته کشاورزی دولت مردمی آیت‌الله رییسی برگزار شد. 

به گزارش حکیم مهر، در این نشست که با حضور «مهندس محمدرضا اسکندری» وزیر اسبق جهاد کشاورزی، «دکتر سید محمد آقامیری» رئیس سابق سازمان نظام دامپزشکی، «دکتر سید مهدی قمصری» رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و چند تن از مدیران سابق سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد، نقطه‌نظرات سخنرانان در ارتباط با سیاست‌های دامپزشکی ستاد اطلاع‌رسانی گردید.

رئیس اسبق سازمان نظام دامپزشکی کشور با یادآوری اینکه بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی است، گفت: «امنیت غذایی همواره مورد تاکید ایشان است و در جلسات مکرر این بحث را مطرح کرده‌اند.»

 «دکتر سید محمد آقامیری» ادامه داد: «یکی از مسائل مهم در در برنامه‌های کلان کشور، بررسی جایگاه امنیت غذایی است، کمااینکه امروز مهمترین مولفه کشورداری در دنیا، توجه به بحث امنیت غذایی است.»

وی با تاکید بر اینکه قصد نقد مدیریت‌های گذشته‌ را نداریم، تصریح کرد: «منش آیت‌الله دکتر رئيسی تخریب نیست. ایشان خود را معرفی و برنامه‌های آینده دولت خود را بیان می‌کنند و بارها توجه مقام معظم رهبری به بخش کشاورزی را گوشزد‌ کرده‌اند. در سخنرانی‌های دکتر رئیسی توجه ایشان به تولید داخل که عمده آن در بخش کشاورزی است، مشخص است.»

دکتر آقامیری با بیان اینکه بیش از ۱۱۰ میلیون تن تولیدات کشاورزی کشور است که بخشی از آن نیز در حوزه دامپزشکی است، خاطرنشان کرد: «مهمترین وظیفه دامپزشکی کشور بحث نظارت بهداشتی، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مشترک است. این مسائل خط قرمز همکاران ما در اقصی نقاط ایران است و بهداشت جامعه و مردم در اولویت اول قرار دارند.»