خزندگان کشف شده در گمرک به مبدا باز می‌گردد/ صادرات و واردات حیاتی‌وحش مستلزم اخذ مجوز از محیط زیست و سازمان دامپزشکی است

رییس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست استان تهران گفت: محموله خزندگان توقیف شده از سوی گمرک فرودگاه امام خمینی، پس از بررسی‌های لازم از سوی محیط زیست، به کشور مبداء باز خواهد گشت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «محمد کرمی» با اشاره به کشف یک محموله از خزندگان در فرودگاه امام خمینی، اظهار کرد: کارشناسان این اداره کل با مراجعه به گمرک تهران درحال بررسی موضوع هستند، حیواناتی که بصورت قاچاق و بدون ثبت سفارش و اخذ مجوز از ارگان‌های ذیربط وارد کشور می‌شوند، حق ورود به داخل را نداشته و در اولین زمان ممکن باید به کشور مبداء باز گردند.

وی تأکید کرد: بطور کلی صادرات و واردات گونه‌های حیات وحش مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور است.

کرمی تصریح کرد: در پرواز ورودی از امارات در روز گذشته تعداد ۳ عدد ساک حاوی ۳۵ بسته که در آن ۲۰۰ مارمولک، لاک پشت، مار، مارمولک، عقرب و رتیل قرار داشت، از مسافری که از مبداء اولیه تایلند وارد کشور شده بود، توسط مأموران گمرک کشف و ضبط شد.