رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
سازمان دامپزشکی با کمک اتحادیه کارخانجات خوراک دام به دنبال راهکارهایی برای تولید خوراک با کیفیت بالا و هزینه پایین در کشور می‌باشد
 

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نشست با اعضای هیات مدیره اتحادیه کارخانجات خوراک دام از تحول در صنعت خوراک کشور با همکاری با اتحادیه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از اگنا، «دکتر علی‌صفر ماکنعلی» در این نشست با اعلام این خبر افزود: سازمان دامپزشکی با کمک اتحادیه کارخانجات به دنبال راهکارهایی برای تولید خوراک با کیفیت بالا و هزینه پایین در کشور می باشد.

وی افزود: ساماندهی تشکل های موجود در صنعت از برنامه های دیگر ما می باشد و به دنبال این هستیم که تمامی فعالیت های تصدی گری را به تشکل های متناظر واگذار کنیم.

ماکنعلی از دیگر رئوس برنامه های مشترک با اتحادیه را رتبه بندی کارخانجات خوراک، نظارت بیشتر بر آنان و محدود سازی خام فروشی خوراک در سطح کشور اشاره نمود.

وی با توجه به واردات سالیانه ۹.۵ میلیون تن ذرت در کشور، خاطرنشان کرد: تولید خوراک در کارخانجات باعث افزایش بهره وری در خوراک و کاهش افت لاشه طیور خواهد شد و اعتقاد داریم که با پیشگیری از این سیاست، ۱۳ درصد از هدررفت ذرت کشور صرفه جویی خواهد شد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: برنامه در نظر گرفته شده باعث خواهد شد هزینه تولید برای تولیدکننده مواد پروتئینی حدود ۲۰ درصد کاهش می یابد.

وی در انتها قول مساعد برای پیگیری مشکلات ماده ۱۹ را به منظور حمایت از کارخانجات خوراک اعلام داشت.