معرفی کتاب «اطلس رنگی بیماری‌های گوسفند و بز ایران»؛ تالیف دکتر حسین اسماعیلی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران

«اطلس رنگی بیماری‌های گوسفند و بز ایران» یکی از جدیدترین کتاب‌هایی است که از سوی انتشارات دانشگاه تهران تابستان امسال روانه کتابفروشی‌ها شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایبنا، کتاب «اطلس رنگی بیماری‌های گوسفند و بز ایران» نوشته «دکتر حسین اسماعیلی»، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و «دکتر مونا حامدی» از سوی انتشارات این دانشگاه روانه کتابفروشی‌ها شد.
 
این اثر درباره بیماری‌های بز و گوسفند با توجه به شرایط ایران نگارش یافته است و تمامی تصاویر موجود در آن مربوط به بیماری‌های گوسفند و بز است. مولفان در این اثر تلاش کرده‌اند، شکل‌های مختلف بیماری که در شرایط آب‌وهوایی ایران اتفاق می‌افتد، یا آداب و رسوم خاص دامداران که در بروز و گسترش بیماری‌ها نقش داشته‌اند را در این اثر تشریح کند.

 گفتنی است؛ عکس‌ها در این کتاب به گونه‌ای است که مخاطبان می‌توانند علائم بیماری را به وضوح و به طور ملموس مشاهده کنند. لازم به ذکر است افراد غیرمتخصص نمی‌توانند با استفاده از تصاویر آن به تشخیص بیماری و احتمالا ارائه راهکار بپردازد و این اثر برای دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط چون زیست‌شناسی جانوری و دا‌مپزشکی می‌تواند سودمند باشد.

با توجه به پیشینه‌ای که ایران در اهلی کردن و پرورش گوسفند و بز دارد و همچنین با توجه به رتبه بالای ایران در دارا بودن جمعیت دامی دنیا این کتاب می‌تواند منبعی فراخور و متناسب با این جایگاه در کشور باشد.
 
این اثر در 616 صفحه، به تیراژ یک‌صد نسخه و دویست‌هزار تومان، از سوی انتشارات دانشگاه تهران روانه کتابفروشی‌ها شد.