اصرار تعزیرات به غیربهداشتی بودن کل محموله گوشت توقیفی هتل‌های مشهد/ ملاک ما پاسخ کتبی دامپزشکی است نه اظهارنظرهای شفاهی
 

رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: عرضه غیربهداشتی یکهزار و ۸۵۰ کیلوگرم گوشت در چهار هتل پنج ستاره مشهد محرز شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «قاضی امید جلیلی» اظهار داشت: با توجه به اعلام نظر اداره دامپزشکی مشهد در پنجم مرداد ماه جاری مبنی بر عرضه غیر بهداشتی هزار و ۸۵۰ کیلوگرم گوشت در هتل های یاد شده، این موضوع محرز بوده و در شعبه سیار تعزیرات حکومتی نیز در حال رسیدگی است و ملاک عمل این شعبه پاسخ کتبی دامپزشکی می باشد.

وی درباره پرونده گوشتهای غیربهداشتی در برخی هتل های مشهد و انتشار مطلبی از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان مبنی بر عدم وقوع تخلف در ارتباط با عرضه گوشت در این هتل ها، افزود: اظهار نظرهای بعدی به صورت شفاهی و نقل قول فاقد وجاهت قانونی است.

جلیلی همچنین درباره انتشار خبری با عنوان «توقیف گوشتهای غیربهداشتی قبل از اثبات موضوع» در رسانه ها اظهار داشت: با عنایت به حضور متناوب سه گروه از کارشناسان دامپزشکی در محل وقوع تخلف و اعلام صریح آنان مبنی بر تخلف، انتشار یک جانبه ادعای متولی جامعه هتلداران بدون اعلام نظر تعزیرات حکومتی مصداق ماده ٦٩٨ قانون مجازات اسلامی و تشویش اذهان است که با توجه به طرح موضوع در دادسرا قابل پیگرد می باشد.

وی گفت: اداره تعزیرات حکومتی مدافع حقوق و صیانت از سلامت مجاوران و زائران بارگاه مطهر رضوی است لذا در این هدف تحت تاثیر هیچ موضوعی حقیقت را نادیده نخواهد گرفت.