مزارع درگیر بیماری لکه سفید در سایت پرورش میگوی گمیشان انگشت‌شمار بوده و کاملاً تحت کنترل است
 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گلستان با اشاره به بروز بیماری محدود در برخی مزارع میگوی شهرستان گمیشان گفت که روند فعالیت ها در سایت مزبور بطور معمول در حال پیگیریست و اوضاع اندک مزارع گرفتار لکه سفید کاملاً تحت کنترل است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر محسن الوند» با بیان این مطلب اظهار داشت: از مجموع بالای شصت مزرعه سایت میگوی گمیشان تعداد انگشت شماری دچار بیماری شده‌اند که کاملا تحت کنترل و پایش مستمر گروه‌های بیماری یاب و قرنطینه اداره کل دامپزشکی استان گلستان هستند.

وی با ابراز امیدواری به اینکه در موعد مقرر از پیش تعیین شده برداشت میگو از مزارع گمیشان انجام شود؛ اظهار داشت: کارشناسان دامپزشکی با وظیفه مندی و اقدامات لازم حداکثری بیماری را تحت کنترل دارند.

وی با یادآوری تجارب مشابه پیش بینی کرد: مشکل و بیماری پیش آمده با حداقل خسارت برطرف شده و سلامت کامل به مزارع گرفتار بازگردد.

شهرستان ساحلی گمیشان در شمال غرب گلستان و کرانه شرقی دریای خزر تنها سایت میگوی شمال ایران را در خود جای داده است و مردم این خطه به ماهیگیری و پرورش آبزیان بیش از سایر مشاغل علاقه داشته و مشغولند.