تلفات سنگین در سایت پرورش میگوی گمیشان به علت شیوع بیماری لکه سفید
 

بنابر اظهار شاهدان عینی بیماری لکه سفید باعث تلفات سنگین در سایت پرورش میگوی گمیشان شده و مسئولان شیلات گلستان در خصوص این تلفات پاسخگوی رسانه ها نیستند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، بنا بر اظهار شاهدان عینی آلودگی باعث بروز بیماری لکه سفید در سایت پرورش میگوی گمیشان شده و روز گذشته (سه شنبه ۱۸ خرداد) تلفات سنگینی در قطعه ۳۴ لاین یک ایجاد کرده است.

گفته می شود میگوهای تلف شده در قطعه ۲۰ هکتاری ۳۴ لاین یک صبح چهارشنبه (امروز) با حضور وحید معدنی مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور شیلات ایران و جمعی از مدیران دامپزشکی و شیلات کشور و استان معدوم شده اند.

گفته می شود احتمال سرایت بیماری لکه سفید به کل هزار هکتار از مزارع لاین یک سایت پرورش میگوی گمیشان وجود دارد و تاکنون میلیون ها تومان خسارت وارد کرده است.

پیگیری های  خبرنگار مهر  برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص تلفات در سایت پرورش میگو بی نتیجه ماند و مسئولان شیلات گلستان پاسخگو نبوده و یا اظهار بی اطلاعی کردند.

شایان ذکر است، بیماری ویروسی لکه سفید در سال ۱۳۹۵ در چوئبده آبادان باعث راکد شدن ۷۰ درصد از سایت پرورش میگو در این شهر شد و گفته می شود احتمال سرایت این بیماری به لاین های فاز دو و سه سایت پرورش میگوی گمیشان وجود دارد.