رئیس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:
تخصیص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگترین آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور/ کارکنان دامپزشکی برای حفظ جان مردم، جان خود را به خطر می‌اندازند
 

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور از اختصاص ۵ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگترین آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، با اشاره به فعالیت خانواده 38 هزار نفری دامپزشکی، اظهار داشت: غذا یکی از ارکان بشر است، لذا کارکنان این نهاد سعی می‌کنند غذای سالم و باکیفیتی را در اختیار مردم بگذارند.

وی از ارائه طرح‌ها و پروژه‌های دامپزشکی خراسان‌جنوبی به عنوان استان الگو در کشور خبر داد و اظهار داشت: در کنار تأمین اعتبارات ملی و استانی، 5 میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات ملی به این استان اختصاص یافت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: این اعتبار در حوزه تخصصی آزمایشگاه‌ها و بیماری‌های مشترک انسان و دام که ممکن است منتقل شود اختصاص یافت، چرا که این استان به دلیل هم‌مرز بودن با افغانستان نیاز مبرم به این اعتبار داشت که در راستای توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌های پیشرفته به کار گرفته شود.

رفیعی‌پور اعلام کرد: امید است با تزریق این اعتبار در آینده نزدیک و برطرف شدن مشکلات در سال‌های آتی شاهد افتتاح بزرگ‌ترین آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در این استان باشیم.

وی با اشاره به شرایط مطلوب خراسان‌جنوبی در حوزه بیماری‌های مشترک انسان و دام و تجارت بین‌المللی، تبیین کرد: خراسان‌جنوبی در حوزه کنترل بیماری‌های انسان و دام، صادرات و محصولات با کیفیت در حوزه دام، طیور، تخم‌مرغ و عسل جزو استان‌های برتر کشور است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت کار کارکنان دامپزشکی، گفت: کارکنان دامپزشکی جهت حفظ جان مردم، جان خود را به خطر می‌اندازند.

رفیعی‌پور بیان داشت: در خراسان‌جنوبی که انتظار تأمین منافع ملی را داریم در حوزه بهداشت عمومی کار سنگینی را در ایجاد مرزهای امن برای کشور انجام می‌دهیم.

تأمین سلامت غذایی مردم در گرو فعالیت های دامپزشکی است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: تأمین سلامت غذایی مردم در گرو فعالیت های دامپزشکی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «آیت الله سید علیرضا عبادی» شب چهارشنبه در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: دامپزشکی از بعد اجتماعی، اقتصادی و تأمین امنیت غذایی مردم حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه بهداشتی از آن جهت که فعالیت دامپزشکی مانع بسیاری از بیماریها و در نتیجه امنیت سلامت مردم می شود، جامعه کارگشا است.

عبادی ادامه داد: بسیاری از افراد به حیوانات از منظر اقتصادی، غذایی و حتی تفریحی نگاه می کنند، اما بر اساس آیات قرآن کریم حیوانات جلوه ای از آیات الهی هستند.

وی افزود: خداوند حیوانات را برای انسان ها رام و مطیع قرار داده که از این جهت باید سپاسگذار پروردگار باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: تلاش های شبانه روزی دامپزشکی در راستای تأمین نیاز غذایی مردم جای تشکر و قدردانی دارد.