کد خبر: ۶۶۲۴۰


حکیم مهر: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، برای تنها آزمایشگاه مرجع بین المللی آبله گوسفندی و بزی کشور مستقر در این موسسه، گواهی ایزو ISO/IEC 17025:2017 کسب کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، «دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی» گفت: آزمایشگاه آبله گوسفندی و بزی موسسه رازی به عنوان تنها آزمایشگاه تشخیصی مرجع بین المللی و رفرنس سازمان بهداشت جهانی در حوزه دامپزشکی در کشور است.

وی افزود: با توجه به الزام اخذ گواهی بین المللی ISO/IEC 17025:2017 برای آزمایشگاه‌های تشخیصی و مرجع توسط سازمان جهانی بهداشت دام (OIE)، با تلاش‌های مستمر و پیگیری‌های کارشناسان و متخصصان سخت کوش در بخش‌های مختلف موسسه، گواهی بین المللی  ISO/IEC 17025:2017شهریور ماه ۱۴۰۰ اخذ شد.

 فلاح مهرآبادی با بیان این که این استاندارد دربر گیرنده الزامات عمومی برای صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون و یک مرجع بین المللی برای آزمایشگاه‌هایی است که فعالیت‌های کالیبراسیون و آزمون را در سراسر جهان انجام می‌دهند، یادآور شد: استاندارد ISO/IEC 17025:2017 اجازه می‌دهد تا آزمایشگاه‌ها یک سیستم کیفیت معتبر را پیاده سازی کنند و نشان دهند که از لحاظ فنی دارای صلاحیت و توانایی تولید نتایج معتبر و قابل اعتماد هستند. همچنین این استاندارد کمک می‌کند گزارش‌های آزمون و گواهینامه‌ها از یک کشور به کشور دیگر بدون نیاز به آزمایش بیشتر پذیرفته شود.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی، درباره مزایای دریافت این گواهی بین المللی تصریح کرد: با کسب این گواهی، پیگیر تثبیت جایگاه "آزمایشگاه رفرانس OIE آبله گوسفند و بز" در کنار دو آزمایشگاه همکار در انگلستان و آفریقای جنوبی، به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه بین المللی آسیایی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دام هستیم و برگ زرین دیگری بر کتاب بزرگ افتخارات تاریخی بین المللی موسسه رازی افزوده خواهد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه