کد خبر: ۶۶۲۳۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: مطرح شدن واردات گوشت قرمز در شرایطی که با مازاد دام زنده مواجهیم، تاسف بار است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «موسی رهنمایی»، قائم مقام نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه صادرات شیرخشک از کشور، موجب حذف لبنیات از سبد غذایی خانوار می‌شود، گفت: تا قبل از گسترش یافتن کارخانجات شیرخشک، با مازاد شدید شیرخام مواجه بودیم و این مساله موجب می‌شد که کارخانجات لبنی هر طور دوست دارند با دامداران برخورد کنند چرا که مازاد تولید منجر به این می‌شد که دامداران ناچار به عرضه محصول خود با هر قیمتی باشند.

وی ادامه داد: بعد از ایجاد و گسترش کارخانجات شیرخشک، مازاد تولید شیرخام در کشور مدیریت شد و دامداران توانستند محصول خود را به قیمت واقعی‌تر عرضه کنند و نفس بکشند.

رهنمایی تاکید کرد: کسانی که خواهان عدم صادرات شیرخشک هستند، می‌خواهند همچنان با مازاد شیرخام مواجه باشیم تا کارخانجات بتوانند در زمینه خرید و تعیین قیمت شیرخام جولان دهند ضمن اینکه صادرات و واردات محصولات سلیقه‌ای نیست که با حرف یک نفر بتوان آن را متوقف کرد یا از سر گرفت، در این حوزه قانون داریم و باید به قانون عمل کرد.

وی تصریح کرد: ما نیز خواهان این هستیم که مصرف فرآورده‌های لبنی در کشور افزایش یابد و جای بیشتری را در سبد مصرفی خانوار داشته باشد و با توجه به اهمیت این مساله و ارتباط آن با نظام سلامت جامعه، دولت باید به مصرف کنندگان یارانه بدهد و قدرت خرید آنان را در این زمینه افزایش دهد.

رهنمایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطرح شدن بحث واردات گوشت قرمز به کشور اظهار داشت: مطرح شدن چنین مباحثی در شرایطی که با مازاد دام زنده در کشور مواجه هستیم، جای تاسف دارد.

وی تاکید کرد: چه لزومی دارد وقتی با مازاد دام مواجه هستیم و نیاز به صادرات آن داریم دولت اقدام به واردات گوشت قرمز کند؟ چرا نیاز کشور را از منابع داخل تامین نمی‌کنند؟

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
0
1
احسنت.چرابایدگوشت قرمزواردشود؟
مصرف کننده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
1
1
آره وارد نکنن تا یه کیلو گوشت گاو حذفی بشه پونصد هزار تومن. آقای قائم مقام تو خودت تولید کننده ای. میخوای چقدر سود کنی تو دامداریت؟؟؟؟؟ مردم چه گناهی کردن ............. تولید یه کیلو گوشت مگه چقدر برات درمیاد؟؟؟خدا را خوش نماد ........... همین الان یه کارگر بدبخت توان خرید دو کیلو گوشت یخی را نداره وای به حال وقتی که وارداتش قطع بشه. .................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
0
0
تا كي كشاورزها بايد تو كار دامپزشك ها دخالت كنند ونظر بدن؟تا حالا ديدين باغبان ها در مورد مسائل تخصصي پزشكي نظر بدن؟زير مجموعه جهاد بودن اين بركات رو هم داره ديگه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه