کد خبر: ۶۵۲۱۵
تعداد نظرات: ۴ نظر

حکیم مهر: محققان دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه موفق به تولید آنتی بادی پلی کلونال علیه ایمونوگلوبولین انسانی در خرگوش شدند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از دانشجو، «دکتر سید میثم ابطحی فروشانی»، دانشیار گروه ایمونولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه با اشاره به تولید آنتی بادی پلی کلونال علیه ایمونوگلوبولین انسانی در خرگوش گفت: طرح حاضر با کمک و حمایت مالی پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه و با همکاری نوروز دلیرژ سرپرست پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه انجام شده است.

دانشیار گروه ایمونولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه تصریح کرد: طرح حاضر با کمک و حمایت مالی پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه ارومیه و با همکاری نوروز دلیرژ سرپرست پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه انجام شده است.

ابطحی فروشانی مطرح کرد: کومبس یا آنتی هیومن گلوبولین، آنتی بادی پلی کلونالی است که در بدن حیوانی مثل خرگوش و علیه سرم انسان یا فراکسیونهای غنی از ایمونوگلوبولین انسانی تولید می-شود. این معرف کاربرد‌های تشخیصی و آموزشی متعدد دارد.

دانشیار گروه ایمونولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه ارومیه در مورد ویژگی‌ها و مزایای رقابتی محصول خاطرنشان کرد: نتایج حاصل از آزمایشرادیال دیفیوژن شعاعی(SRID)  نشان داد که قطر هاله ایجاد شده توسط کمپلکس آنتى ژن (آنتی بادی سرم انسانی) - آنتى بادى در پلیت (آنتى هیومن آنتی بادی تولیدی در مطالعه) در مقایسه با قطر هاله ایجاد شده توسط کمپلکس آنتى ژن (آنتی بادی سرم انسانی) - آنتى بادى در پلیت (آنتى هیومن آنتی بادی تجاری، نمونه خارجی) تفاوت معنی داری نداشت.

وی افزود: در مجموع نتایج حاصل از این مطالعه نشان مى دهد که تزریق عضلانی آنتی بادی انسانی به همراه ادجوانت کامل فروند به خرگوش موجب تولید آنتی بادی ضد آنتی بادی انسانی در سرم خرگوش می‌شود که هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ میزان تولید قابل رقابت با مشابه خارجی است.

ابطحی فروشانی تاکید کرد: این آنتی بادی پلی کلنال در آزمایشات کومبس مستقیم، غیر مستقیم، کومبس رایت و در بانک خون در تشخیص آنتی ژن Du مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در صورت کنژوگه نمودن سرم کومبس می¬توان از آن در تست‌هایی از قبیل الایزا و ایمونوفلورسنت استفاده کرد.


 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
1
2
این خبر چه ارزش علمی دارد؟ یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین کارهای آزمایشگاه است!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۷
یه بار دیگه با دقت بخون متوجه میشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
دقیقا کارهای آزمایشگاهی در دامپزشکی برخلاف پزشکی در سطح خیلی پایینی قرار دارد مخصوصا دانشکده ارومیه که بنده در آنجا تحصیل کرده ام و بعداز اتمام تحصیل به پزشکی ورود پیدا کردم و تفاوت از زمین تا آسمان را دیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
0
0
شما هم تونستید تولید کنید تا حالا این ماده مشابه داخلی نداشته است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه