کد خبر: ۶۴۴۸۹

لهستان که یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوست در جهان است علاقه مند به وارد کردن واکسن ویروس کرونا برای حیوانات و کیت‌های تشخیصی مربوطه از روسیه است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «یولیا ملانو»، مشاور موسسه نظارت بر امور دامپزشکی روسیه  (Rosselkhoznadzor) می‌گوید: لهستان علاقه مند به وارد کردن واکسن ویروس کرونا برای حیوانات و کیت‌های تشخیصی مربوطه از روسیه است.

«Szczepan Wojcik»، رئیس صنعت پوست لهستان اظهار داشت: لهستان که یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوست در جهان است علاقه‌مند به وارد کردن نخستین واکسن کرونا برای حیوانات است.

نخستین واکسن کرونای جهان برای حیوانات «کارنیواک کاو» نام دارد که آزمایشات بالینی آن از اکتبر سال گذشته آغاز شد و شامل سگ، گربه، روباه قطبی، راسو، روباه و حیوانات دیگر بود.

به گفته دانشمندان روسی، استفاده از واکسن برای حیوانات می تواند از بروز جهش های ویروسی که اغلب در طی انتقال بین گونه های بیماری زا اتفاق می افتد، جلوگیری کند.

مطابق بیانیه، علاقه لهستان به واردات واکسن روسی کارنیواک کاو، ساخته شده برای محافظت از حیوانات در برابر عفونت ویروس کرونا و کیت‌های تشخیصی مربوطه در ۲۴ مه در جریان گفتگوهای طرف لهستانی با موسسه نظارت بر امور دامپزشکی روسیه ابراز شد.

برای محافظت از مهمترین بخش بازار در بخش کشاورزی لهستان در برابر خطرات مرتبط با شیوع ویروس کرونا جامعه تجاری لهستان علاقه مند به واردات سریع واکسن روسی برای حیوانات است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه