کد خبر: ۶۴۰۱۶
تعداد نظرات: ۴ نظر

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ادامه عرضه مطمئن مرغ، مدل تولید قراردادی نیمچه گوشتی و زنجیره عرضه گوشت مرغ طراحی و پیشنهاد شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از جهاد کشاورزی، «شاهرخ شجری» در نشست کارگروه ساماندهی مرغ استان فارس ابراز کرد: با نهایی شدن این مدل عوامل بازار، تشکل‌ها و اصناف بیشتر درگیر می‌شوند و مسئولیت تنظیم بازار مرغ در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که در مدلی مذکور کارفرما شامل تشکل‌ها، اتحادیه‌ها، واحدهای بسته‌بندی، کشتارگاه‌ها، واحدهای تولید خوراک طیور، واحدهای مرغ مادر، واحدهای جوجه‌کشی و صنایع تبدیلی است، تصریح کرد: خدمات بهداشتی، فروش محصول مرغدار، تامین نهاده‌های تولید از جمله جوجه، نهادهای دامی، دارو با قیمت مناسب را کارفرما در اختیار واحدهای مرغداری قرار می‌دهند.

شجری با اشاره به اینکه خدمات مذکور در قالب فرم‌های قراردادی ارائه می‌شود، افزود: واحدهای مرغداری نیز مرغ را با قیمت مناسب، در زمان معین و با میزان مشخص در اختیار کارفرما قرار می‌دهد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در نهایت کارفرما مرغ را به وفور و در زمان مناسب به بازار عرضه می‌کند.

مرغ به اندازه کافی تولید می‌شود

شجری با اشاره به این که مرغ در حال حاضر به اندازه کافی تولید می‌شود و سود تولید کننده و سایر عوامل در بازار به خوبی دیده شده است، افزود: متاسفانه انحرافات و سودجویی بیش از آنچه که تعیین شده در بعضی از افراد مشاهده و در نتیجه رفاه مصرف کننده با مشکل مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه انتظار در صف های طولانی مرغ، در شان مردم شریف ما نیست، اضافه کرد: طبیعی است با هر سودجویی که باعث شود شرافت انسانی مردم زیر سوال برود به عنوان وظیفه شرعی با جدیت برخورد می کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی ابراز کرد: همگرایی و هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها وجود دارد و باعث خواهد شد تا زمانی که مدل تولید قراردادی و زنجیره عرضه گوشت مرغ بر نظام تولید حاکم شود مردم شریف در رابطه با تامین مرغ با مشکلی مواجه نباشند.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۲
0
6
متوجه نیستین دارید با کسب و کار مردم بازی میکنید و یک مافیای قدرتمند درست میکنید ک هیچ کس نتونه چیزی بهشون بگه چرا باید همه چیز مال یک عده باشه،، کی مرغ ارزون میشه اگر دارو ارزون باشه؟؟؟؟چرا فقط یک عده باید باشن و بقیه نوکر اونا؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
4
اقا چرا ادرس اشتباهی میدید به مردم؟!
کجا تشکیل چنین زنجیره ای باعث ارزان شدن قیمت مرغ میشه ؟!
تا اونجا که من یادمه تشکیل زنجیره برای جلوگیری از کاهش قیمت مرغ و کوتاه شدن دست دلال‌ها بود نه برای کاهش قیمت مرغ
مشکل گرونی قیمت امروز بخاطر پایین بودن قیمت جوجه یک روزه سال گذشته است که مرغ مادرها مجبور شدن فارم هاشون رو معدوم کنن این افزایش قیمت ها کاملا قابل پیش بینی بود
دامپزشک
|
Russian Federation
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
5
قراردادن دارو در اختیار اتحادیه ها خیانت بزرگی در حق درمانگاهها و داروخانه های دامپزشکی هست.
واقعا تعجب میکنم سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی که باید مدافع امنیت و سلامت غذای انسان باشند چطور چنین حرکت اشتباه بزرگی رو انجام میدن.
قرارگیری مستقیم دارو در اختیار اتحادیه ها یعنی مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک توسط دامداری ها و مرغداری ها، یعنی ایجاد مقاومت دارویی در دام و طیور و انسان.
فاجعه بزرگی در راهه...
خیانت تا کجا؟؟
از خواب خرگوشی بیدار شید!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۳
0
5
مگر دارو چند درصد هزینه های یک مرغداری یا دامداری رو تشکیل میده؟زیر دو درصد ولی با این کار تمام سیستم دمان و داروخانه دامپزشکی رو بهم میریزید،و متاسفانه دامپزشکی مجری اوامر یک عده نا آگاه شده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه