کد خبر: ۶۲۳۱۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
مدیرکل دامپزشکی استان خوزستان:
«دکتر مصطفی کنارکوهی» اظهار داشت: نخستین مورد از بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان استان به تازگی در طیور بومی یک واحد روستایی شهرستان دشت‌آزادگان در غرب خوزستان مشاهده شد ...

حکیم مهر: مدیرکل دامپزشکی خوزستان گفت: نخستین مورد از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به تازگی در یکی از مناطق روستایی شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان مشاهده شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر مصطفی کنارکوهی» سه شنبه افزود: در پی گزارش دریافتی مبنی بر وقوع تلفات در طیور بومی در یک واحد روستایی شهرستان دشت آزادگان، بلافاصله اکیپ های واکنش سریع بررسی و مراقبت بیماری های طیور دامپزشکی استان خوزستان به محل مورد نظر اعزام و اقدام های قرنطینه‌ای و ضدعفونی و همچنن نمونه‌برداری را انجام داده و نمونه‌های آن را به مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال کردند.

وی گفت: پس از دریافت نتایج آزمایشگاهی مبنی بر مثبت بودن واحد از نظر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، اکیپ های واکنش سریع اداره کل دامپزشکی خوزستان برای جمع آوری و معدوم سازی برابر با شیوه نامه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور  وارد عمل شده و در کوتاه‎‌ترین زمان ممکن طیور موجود در واحد آلوده جمع آوری و مطابق با دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور معدوم سازی شدند.

وی با بیان اینکه عملیات پاکسازی، ضدعفونی و معدوم سازی محل آلوده انجام شده است افزود: در زمان حاضر در هیچ یک از واحدهای صنعتی پرورش طیور استان و هم چنین واحدهای روستایی طیور بومی استان تلفات یا مورد خاصی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وجود ندارد و اکیپ‌های رصد و پایش  در حال انجام مراقبت های فعال و غیر فعال به صورت شبانه روزی در همه نقاط استان هستند.

وی گفت:شهروندان می‌توانند با اطمینان خاطر گوشت مرغ و تخم مرغ مورد تایید اداره کل دامپزشکی استان خوزستان مصرف کنند  و در این خصوص هیچ گونه مشکلی برای  مصرف وجود ندارد.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان از شهروندان خواست از خرید مرغ زنده صنعتی و بومی که در سطح معابر عرضه می‌شود به صورت جدی خودداری کنند.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
0
0
این همکارمون حداقل آنقدر حرفه ای بود که فرمایش نکنه خاتمه دادیم ، بقیه دوستان هر کانون جدید که میاد به خاتمه دادیم آخرش میگذارن
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
0
0
بالاخره همه جا ممکنه درگیر شه نمیشه دنبال مقصر گشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه