کد خبر: ۴۴۴۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر



مدیرکل محیط زیست مازندران گفت که شکار پرندگان مهاجر زمستان گذران در این خطه شمال کشور همچنان ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، شکار پرندگان مهاجر در مازندران زمستان سال گذشته به دنبال بروز نگرانی از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان ممنوع شده بود.

بر اساس گزارش‌های رسمی، دی ماه پارسال دستکم 30 بیمار مشکوک ابتلا به بیماری آنفلوانزای پرندگان در بیمارستان‌های مازندران بستری شده بودند.

«حسینعلی ابراهیمی کارنامی» رفع ممنوعیت شکار از پرندگان مهاجر زمستان گذر را مشروط به تایید نبود آنفلوانزای پرندگان از سوی دامپزشکی اعلام کرده است.

وی افزود: درصورت تایید نبود خطر آنفلوانزای پرندگان در استان از سوی دامپزشکی، شکارچیان باید پروانه شکار از محیط زیست دریافت و سپس برابر مقررات اقدام به شکار کنند.

ابراهیمی کارنامی گفت: درحال حاضر گروه‌های یگان حفاظت محیط زیست مازندران به صورت شبانه‌روزی در مراکز تجمع پرندگان زمستان گذران در این استان حضور دارند و با متخلفان نیز برخورد می‌کنند.

بر اساس مصوبه شورای عالی محیط زیست جریمه شکار پرندگان بین یک تا 2 میلیون ریال تعیین شده است و در سال گذشته یکهزار شکارچی غیرمجاز در این خطه شمال کشور دستگیر شدند.

ساماندهی بازار پرندگان در فریدونکنار

مدیرکل محیط زیست مازندران گفت: برای سال جاری بازار فروش پرندگان در فریدونکنار ساماندهی شد و فروش پرندگان در این بازار منوط به داشتن پروانه شکار است.

وی افزود: پرندگانی که توسط شکارچی فاقد پروانه شکار شده باشند و در این بازار به فروش برسند، غیرقانونی است و با شکارچی و فروشنده طبق قانون برخورد خواهد شد.

ابراهیمی کارنامی گفت: در شرایط فعلی تا آزاد نشدن شکار از سوی محیط زیست فروش پرندگان وحشی در این بازار ممنوع است.

همه ساله در آستانه فصل سرد سال 150 گونه از پرندگان مهاجر از اقصی نقاط ایران و سیبری با جمعیت حدود 1.5 میلیون بال به آبگیر و آببندان‌های مازندران سفر می کنند که طبق آمار حداقل 10 تا 20 درصد از این پرندگان از سوی شکارچیان دارای پروانه و غیرمجاز شکار می‌شوند.



انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
0
0
باید ب مردم اموزش داده بشه و بهداشت رو رعایت کنن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه