کد خبر: ۲۹۹۸۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور:
«دکتر خالد خداویردی» افزود: سازمان دامپزشکی نزدیک به 6500 مرکز درمانی و مایه کوبی را به بخش غیردولتی واگذار کرده و یکی از دستگاه های پیشرو در این زمینه محسوب می شویم ...


حکیم مهر - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: سازمان دامپزشکی نزدیک به 6500 مرکز درمانی و مایه کوبی را به بخش غیردولتی واگذار کرده و یکی از دستگاه های پیشرو در این زمینه محسوب می شویم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر خالد خداویردی» صبح روز چهارشنبه پنجم خردادماه 95 در جلسه مدیران امور مالی ادارات کل دامپزشکی استان های کشور که به میزبانی کرمان برگزار شد اظهار کرد: سازمان دامپزشکی کشور به نوعی دستگاه حاکمیتی و نظارتی است و مسوولیت هایی که براساس قانون برای آن مشخص شده تمام جامعه روستایی عشایری و شهری را مخاطبان این دستگاه قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مباحث اقتصادی و مسائل بهداشتی به دامپزشکی گره خورده است افزود: باتوجه به اهمیت این سازمان، از نظر تشکیلات سازمانی، پست های حاکمیتی ابلاغ شده است و در سطح کشور هم به صورت شبکه بسیار منسجم در حال فعالیت هستیم.

خدایوردی بیان کرد: 724 واحد اداره فنی در سطح کشور وجود دارد که بالاترین رده را بعد از سازمان دامپزشکی کشور، اداره کل دامپزشکی در استان ها و ادارات شهرستان ها به خود اختصاص می دهند، ضمن اینکه 227 واحد خانه بهداشت نیز داریم که از محل اعتبارات مناطق محروم ریاست جمهوری تامین اعتبار شده و در سال 77 احداث شده اند، همچنین 132 قرنطینه مرزی و بین استانی در کشور وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: قریب به 98 هزار واحد اپیدمیولوژی در سراسر کشور در سامانه GIS سازمان ثبت شده اند و نزدیک به 225 هزار واحد مرکز عرضه فرآورده خام دامی در حیطه دامپزشکی محصول سالم را به دست مصرف کننده می رسانند.

وی ادامه داد: کشور ما نیمه خشک محسوب می شود و با کمبود زمین های قابل کشت و مزارع پخش علوفه مواجه هستیم و یکی از ضروریات این حوزه افزایش واحد تولید در سطح است که از وظایف حساس دامپزشکی می باشد.

خدایوردی تصریح کرد: در بحث امنیت غذایی و در زمینه صادرات کشورهای خریدار براساس اساسنامه سازمان جهانی بهداشت دام، تنها مرجع صلاحیت دار را سازمان دامپزشکی کشورها می دانند و خوشبختانه سازمان دامپزشکی کشور ما در این حوزه اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، ضمن اینکه این مساله به استعدادها و توانمندی های سطح کشور باز می گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: اکنون بحث مهم در حوزه صادرات که مورد تاکید دولت هم هست حوزه بهداشت و سلامت محصول است چراکه حرف اول را بهداشت گرایی می زند و سازمان برای اینکه بتواند این وظیفه را به نحو احسن انجام دهد، از سال 93پایش باقیمانده های سموم وآنتی بیوتیک ها در مواد غذایی را که یکی از طرح های مهم و حساس می باشد، به اجرا گذاشته است.

وی یادآور شد: در زمینه مسائل امنیتی نیز سازمان دامپزشکی در زمینه پدافند غیرعامل یکی از دستگاه های مهم به شمار می رود، چراکه به این اعتقاد رسیده اند که آسیب پذیرترین بخش در حوزه کشاورزی دامپزشکی است زیرا نزدیک 180 عامل بیماری زا در حوزه دام وجود دارد که سازمان موظف است از بروز این بیماریها جلوگیری کند.

خدایوردی گفت: سازمان دامپزشکی نزدیک به 6500 مرکز درمانی و مایه کوبی را به بخش غیردولتی واگذار کرده است و 22 هزار نفر به این واسطه اشتغال یافته اند و یکی از دستگاه های پیشرو در این زمینه محسوب می شویم.

وی افزود: حدود 760 کشتارگاه در سطح کشور وجود دارد که معمولا جز وظایف حاکمیتی و نیروهای دولت در آنجا مستقر هستند اما در این زمینه مساله نیروی انسانی مشکل ایجاد کرده است، چراکه در بحث کشتارگاه ها و در مناطق روستایی و دورافتاده باید خدمات به خوبی ارائه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: در ماده 194 قانون برنامه پنجم که به توسعه روستایی اشاره شده است قانون تاکید کرده که دولت مکلف است در مناطق روستایی برای رفع تبعیض و فقر اقدامات لازم را انجام دهد و یکی از این اقدامات در ارتباط با شغل افراد است و اگر بتوانیم بحث های پیشگیرانه را به درستی انجام دهیم مشکلات کاهش می یابد.

خدایوردی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم در این زمینه راه اندازی خانه های بهداشت بود، ولی خیلی از این خانه ها به دلیل کمبود نیرو اکنون خالی است که می طلبد اقدامات مهمی در این زمینه انجام شود.انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
دکتر م
|
Afghanistan
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
0
1
.............................. بدنبال بزرگی دولت هستند و چپ و راست حرف از نیاز سازمان به نیرو دارند می زنند و هیچ توجهی به مصالح مملکت و منافغ ملی این کار عملی نیست ..........................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۶
0
1
در خصوص واگذاری 6500 مرکز مایه کوبی به بخش غیردولتی و..................... وضعیت اقتصادی این مراکز و مهمتر از آن وضعیت خدمات دامپزشکی ( اعم از مایه کوبی و خدمات درمانی و...) به دامداران مخصوصا در مناطق محروم اصلا مناسب و شایسته نیست که فقط یک بررسی ساده نشان خواهد داد که تعداد زیادی از این مراکز مایه کوبی تعطیل و نیمه تعطيلند و آنهایی هم که فعالیت میکنند دچاریک وضعیت اقتصادی اسفناکی هستند!!! وضعیت امروز شیوع بالای کلکسیونی از بیماری های عفونی ( تب برفکی، تب 3 روزه، لمپی اسکین، تب مالت و...) در روستاها حتی دامداری های صنعتی خود نشان دهنده نحوه و کیفیت مایه کوبی توسط دامپزشکی و بخش خصوصی است! نمی دانم که این تبلیغات ................ به جای کارهای اساسی و کلیشه ای تا کی در ایران ادامه خواهد یافت!!! آیا همین فاجعه خانمان سوز تب برفکی در مناطق محروم برای مسئولان کافی و عبرت آموز نبود!!! برای مردم عادی مهم خصوصی یا دولتی بودن نیست مهم کیفیت و نتیجه انجام کار است! که متاسفانه در چند سال گذشته بدرستی انجام نشده است ! و مسئولان بیشتر مسئله دامپزشکی رو به طنز میگیرند! چرا باید روستایی که دارای جمعیت 3000 راسی دامی است هر 2 سال یکبار فقط 400 راسش واکسن تب برفکی (آنهم از نوع بی کیفیت ترین واکسن) دریافت کنه و بعد با هیاهو مسوولان در مورد اتمام موفق واکسیناسیون دامهای فلان روستا صحبت کنند!!!! حالامسائل دیگر مثل بحث بازار سیاه واکسن و فروش آزاد آنهم به محروم ترین قشر جامعه به کنار...!!! ............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
0
1
خودتون حاضرید برید ؟ پزشکی ۵ میلیون به پزشک طرحی حقوق میده
شما هم بدید هیچکدوم خالی نمیمونه
ناشناس
|
Afghanistan
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
0
1
لطفا معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور توضیح بدهند رتبه ی ایران در دنیا از نظر نیروی انسانی در بین 180 کشور دنیا چیست ؟ در بین کشورهای در حال توسعه کدام کشور نیروی انسانی بیشتری دارد؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه