کد خبر: ۱۷۷۵۵

مقامهای روسیه به خبرگزاری اینترفاکس این کشور گفته‌اند مسکو هفته آینده واردات میوه از یونان و واردات طیور از آمریکا را ممنوع علام می‌کند.

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با اضافه کردن نام 8 نفر و 3 شرکت به فهرست تحریم‌های قبلی، اقدامات تنبیهی علیه روسیه بر سر تحولات اوکراین را گسترش بخشید. گزارش مربوط به تحریم‌های جدید بر سر آنچه رفتارهای روسیه در اوکراین خوانده شده روز چهارشنبه در ژورنال رسمی اتحادیه اروپا به چاپ رسیده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا مسکو را به ایجاد بی‌ثباتی و تنش‌زایی در اوکراین متهم کرده و برخی مقامات مسکو و چهره‌های حامی روسیه را با تحریم‌هایی چون منع صدور روادید و مسدود کردن دارایی هدف قرار داده‌اند.

این در حالی است که روسیه این اتهام را رد کرده و می‌گوید اعتراضات حامیان روسیه در اوکراین به صورت خودجوش با اعتراضات علیه دولت جدید در کی‌یف آغاز شده است. در همین حال، بحران در شرق اوکراین با آغاز عملیات نظامی کی‌یف برای سرکوب اعتراضات آرام و صلح آمیز حامیان روسیه در ماه آوریل ، تشدید شد.

رویکرد تهدید و تحریم غرب علیه روسیه بعد از سقوط هواپیمای مسافربری پرواز ام.اچ.هفده مالزی در شرق اوکراین شدت یافته است.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، 17 ژوئیه (26 تیر) هنگام پرواز از امستردام، پایتخت هلند، به کوآلالامپور در منطقه‌ی دونتسک در شرق اوکراین سقوط کرد که در اثر این سانحه همه 298 سرنشین هواپیما جان باختند.

اوکراین و متحدان غربی آن سقوط این هواپیما را به حامیان روسیه در شرق اوکراین نسبت می‌دهند و به گفته‌ی تحلیلگران و ناظران از سقوط این هواپیمای مسافربری برای افزایش تنش و اعمال فشار بیشتر بر روسیه استفاده می‌کنند.

این در حالی است که حامیان روسیه هرگونه دخالت در این تراژدی را رد کرده‌اند.

 

 

برچسب ها: واردات طیور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه