صفحه نخست
درباره ما
ارتباط با ما
گزارش تصویری
آشنایی با حیوانات
RSS
دوشنبه 9 آذر 1394
کنگره بین المللی آبزی پروری خاورمیانه و آسیای مرکزی
تعداد نمایش:45404
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : سه شنبه 19 آبان 1388
منبع : وبلاگ Veterinary Information
آشنایی با ساس و مدیریت برخورد با آن

ساسها از انگل های خارجی حیوانات ساکن غار (احتمالا خفاشها) در زمان غارنشینی انسان تکامل پیدا کرده اند. اولین بار توسط نویسندگان رومی و یونانی به عنوان یک مشکل در مدیترانه از آنها یاد شده است. این حشرات در قرن 11 در آلمان ،قرن 13 در فرانسه و قرن 16 در انگلیس تعیین هویت شدند.

مشکلات بهداشتی ساسها:

ساسهای بستر متهم به انتقال تعداد زیادی از بیماریها شده اند ولی تاکنون موارد ذیل ثابت شده است.

1-ایجاد کم خونی(به علت خونخواری زیاد)

2- حساسیت در افراد حساس. در بعضی افراد ممکن است تاولهای هموراژیک بزرگی به وجود آید. و در بعضی ممکن است قرمزی و ادم مشاهده شود.

3-کم خوابی یا بیخوابی

4- خارش شدید و عفونت های ثانویه

5- بوی بد مکان ساس زده
شکل‌شناسی: حشرات بالغ 5-4 میلیمتر طول دارند بدنشان بیضی شکل است و هنگامی که خونخواری کرده باشند بدن کشیده تر بنظرمی رسد و رنگ آنها قرمز یا قهوه ای است و اگر خونخواری نکرده باشد برنگ زرد با قهوه ای کم رنگ دیده می شوند. بر روی سر 1 جفت آنتن 4 بندی ، قطعات دهانی گزنده و مکنده به صورت خرطوم و 1 جفت چشم در طرفین سر مشاهده می شود . سینه از 3 بند تشکیل شده که بند اول بزرگتر از 2 بند دیگر است . به هر بند سفید 1 جفت پای کشیده و بلند ، استوانه ای متصل است وروی بند دوم و سوم سینه 1 جفت بال تحلیل رفته به صورت دو بالشتک مشاهده می شود شکم از 8 بند تشکیل شده است که بند انتهایی شکم در نرها کشیده تر ومجهز به یک عضو تیز بنام پنیس است. بر روی بدن پوشش کم پشتی از موهای ظریف دیده می شود0

زیست‌شناسی: ماده بالغ روزی 2-3 تخم میگذارد. که در طول زندگی جمعاَ 200-500 تخم می رسد. تخم های یک میلیمتری سفید مروارید شکل اند. در مکانهای یاد شده قرار داده میشوند. زمان باز شدن تخم ها که معمولا 10-9 روز بعد از جنین دار شدن است به درجه حرارت بستگی دارد. 5 مرحله نمفی وجود دارد. که هر مرحله قبل از پوست اندازی به یک وعده خون نیاز دارد تا تبدیل به مرحله بعدی گردد.

مراحل تخم تا بلوغ کامل و تخم گذاری مجدد بسته به حرارت محیط بین 19-7 هفته متغیر است . در حرارت 27 درجه تخم ها در کمتر از یک هفته شکفته میشوند. درطول سال چند نسل ساس بوجود می آید. در دسترس بودن منبع خون در زمان تولید مثل تاثیر میگذارد. ساس های بالغ در تابستان هر هفته تغذیه میکنند. در ماههای سرد تر تغذیه آنها کمتر صورت میگیرد. در زمستان چیزی نمی خورند و در بهار برای تغذیه ظاهر میشوند. ساس ها گرسنگی را تا 550 روز تحمل میکنند! خانه هایی که مستاجری هستند بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند.
رفتارشناسی: در محل سکونت انسان مانند منازل، هتلها، خوابگاهها، زندان ها، سربازخانه‌ها، بیمارستانها، سرای سالمندان و ... یافت میشود. آنها در شکاف دیوار، کف خانه ها، اثاثیه، لابلای کار تنها، پشت کاغذ دیواری، کمد ها و درهای چوبی و قفسه کتابخانه ها مبلمان، تشکها و پشتی ها مخفی میشوند.

در شب و نور کم فعال هستند و از میزبان خفته تغذیه میکنند. ساسها هنگام خونخواری 3 یا 4 بار با فاصله چند دقیقه شخص را میگزند تا سیر شوند. هر 2 جنس نر و ماده خونخوارند وبر روی انسان تغذیه میکنند و در صورت عدم دسترسی به انسان از خون حیوانات مختلف مانند خرگوش ، موش ، خفاش ، مرغ و خروس و پرندگان دیگر به عنوان غذا استفاده میکنند ساسها می توانند گرسنگی را برای مدت طولانی تحمل کنند از این جهت می توانند در ساختمانهای قدیمی خالی از سکنه به حیات خود ادامه دهند. ساسها معمولا هنگام شب و قبل از طلوع آفتاب خونخواری میکنند و اگر خیلی گرسنه باشند روزها نیز مبادرت به خونخواری مینماید. مدت خونخواری 5-4 دقیقه است ساسها روزها در نقاط تاریک مانند شکاف درزها ، وسایل منازل ، دیوارها، سقف ها ، درزیرکاغذ دیواری ، لابلای کفپوش های چوبی ، فضای بین تشک و تختخواب ، درزهای تشک و بالش و رختخواب مخفی می شوند.
تشخیص گزش:

*زخم های محل گزش پاپولهای سفتی بوده که از یکدیگر فاصله کمی داشته و دوتادوتا یا سه تا سه تا با هم ظاهر میشوند. شکل خوشه ای گزش ها در تمایز گذاشتن بین زخم ها با گزش سایر حشرات مهم است.

*دیدن ساس (مرده یا زنده) در محل خواب

* رد خون در روی ملحفه ها و مخفی گاههای ساسها

*روشن کردن ناگهانی برق در شب و مشاهده ساس ها

*جستجو در لابلای درزها و شکاف ها

درمان:

خارش ناشی از گزش ساس ها به درمانهای علامتی پاسخ می دهد.

کنترل:

1-بهسازی محیط

2- سمیاشی

بهسازی محیط:

*دور انداختن وسایل آلوده و سوزاندن آنها

*حذف درزها و شکاف ها و برداشتن کاغذ های دیواری

*گچ کردن ساختمان(در ساختمانهایی که گل – گچ هستند یا درز و شکاف در کف و دیوار دارند)

* دوغاب کف ساختمان با سیمان

* پهن کردن وسایل خانه در آفتاب

* بعضی از لباسها را با جوشاندن سالمسازی کنید .

*در صورتی که حجم آلودگی پایین باشد با رعایت مسائل ایمنی میتوان با مشعل های گازی شکاف ها و درزها را حرارت داد(باید مواظب اشتعال و سایل سوزنده و سیم کشی برق داخل و خارج دیوارها باشید)

*استفاده از جارو برقی میتواند مفید باشد به شرط اینکه از کیسه یکبار مصرف استفاده شود و در نهایت کیسه سوزانده یا جوشانده شود در صورتی که کیسه یکبار مصرف در دسترس نباشد. کیسه را فوراَ بعد از جاروکشی بجوشانید.

سموم موثر بر ساسها:

سم HCH و سم BHC سم دی اکساکارب و سم بندیو کارب ، سم ددت،سم دیازینون سم فن کلروفوس، یودفن فوس لیندین،مالاتیون و پرویوکسور،آیکون، سولفاک موثر میباشند.

اضافه کردن پیرترین یا پیرتروئیدهای ترکیبی مثل بیورزمترین مفید است چون باعث خارج شدن ساس از پناهگاههایشان میشود و تماس آنها را با سطوح سمپاشی شده افزایش میابد.

سمپاشی به صورت دستی یا کمپرسی روی دیوارها و کف اطاقها صورت میگیرد. رختخواب کودکان و گهواره اطفال نباید سمپاشی شود . در این مورد لباس ها و .. را بجوشانید.

 

نظر بینندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
با سلام و خسته نباشید .خانه ما 2 ماه هست که دچاره حشرات ساس شده است.کل خانه رو سمپاشی کردم و لباسها رو شستشو کردم.دوباره ظاهر شده اند .ایا با وشن کردن بخاری احتمال زیاد شدن ان هست.خواهشمندم یک روش برا مبارزه و از بین بردن این حشره به من کمک کنید- مریم
سلام وتشکر
ما در سفر شمال دچار گزیدگی شدیم، هر دکتر و اشخاص محلی ی حشره رو میگن.ی حشره قهوه ای ریز شب دیدم روی تشک راه میره، کشتمش ولی احساس کردم دوتا پر نازک شیشه ای داره میخواستم بدونم ساسه، خیلی بزرگ نیست نمیشه بدنش واضح دید- شیخی
با سلام یک سوال داشتم ایا بعد از سمپاشی با سیپر مترین و دیازینون اگر از بخاری روشن وبالا بردن دمای محیط استفاده کنم مؤثر خواهد بود یا بایدههمزمان انجام بدم؟ ایا واقعا مؤثره؟مدت زیادی نیست که با ساس مواجه شدیم اما بسیار ازار دهنده است ما بعد از یک سفر دسته جمعی با خانواده همگی دچارش شدیم قصد دا ریم اگه مؤثر واقع شد مال بقیه رو هم همینکارو بکنیم میشه کمک کنید لطفا؟ممنون میشم- حمیده
ماهم گرفتار ساس شده بودیم برای ازبین بردن باید تمامی رختخواب ها رو جلوی آفتاب داغ بذارید وملافه ها رو با آب داغ بشورید محل تجمع را پیدا کنید و بارها سم پاشی کنید.تمام خانه وتمام تخت وسوراخها ودرزه وکناره های وسایل چوبی رو کاملا با جاروبرقی بکشید وکیسه اش رو منهدم کنیددر لباسهابیشتر در درز ها وکش شلوار که زیاد در دید نیستند تجمع دارند.. .ساس ها به راحتی قابل انتقال هستند و می تونند در زمان کوتاهی جمعیت زیادی پیدا کنند .حتی اگر یک دونه هم باشند خونه خراب کنند باید درصدد ازبین بردنشون باشید.و جالب اینکه سرعت بالایی در راه رفتن دارند.وشاید شما نتونید اونها رو به راحتی پیدا کنید.- نوری
خیلی بده بد. سم پاشی کردیم بهتر شد اما هنوز هست امروز گوگرد سوزوندیم تا با بوی گوگرد بمیرن اگر جواب بده حتما میگم
واقعا بلاس بلای خاموش....- هادی
استفاده از حشره کش تک قرمز رنگ نیز بسیار مفید است.امتحان کنید بد نیست. با تشکر- احمد
آیا امکان از بین بردن کامل این حشره وجود دارد یا خیر؟ چه راهی را پیشنهاد می کنید؟لطفا راهنایی بفرمایید.- عسگری
با سلام،
چند ماهی است که از دیده شدن اولین ساس در اتاق ما واقع در خوابگاه می گذرد! اوایل تعداد کمی بود که مواردی که دیدیم رو کشتیم ولی بعد از برگشتن از تعطیلات عید کم کم تعدادشون زیاد شد! و پس از پاکسازی فیزیکی و پیدا کردن محل تجمع آنها و از بین بردنشان و همینطور پاکسازی وسایل بازم مشاهده شدند و ایجاد گزش می کند! لطفا راهنمایی کنید و آیا سمی هست که به صورت غیر محلول پاشی، سم پاشی صورت گیرد؟
با سپاس- محمود
با سلام خونه ی ما ساس ديده نشده است ام گزش انها هست ميشه يه سم به ما پيشنهاد کنيه ممنون ميشوم- مريم
سلام
ما هم سیر رو امتحان کردیم. خیلی موثر بود. اما دائمی نبود. از بوی سیر در خانه خسته شدیم و به محض جاروبرقی و نظافت سیرها دوباره گزش ها شروع شدند.
ما که بالاخرهنفهمیدیم چطوری از این دراکولاهای نامرئی خلاص شیم؟
الان سم خریدیم ولی نمیدونیم بزنیم یا نه؟-
دوستان!!!!

به شدت به شدت به شدت توصیه می کنم در مبارزه با ساس
سیر را امتحان کنید.من آزمایش هایی کرده ام و به این
نتیجه رسیده ام که این حیوان به شدت از سیر فراری است وو تماس طولانی ساس با بوی سیر در یک محیط بسته حتی با عث مرگ این حشره می شود. در زیر تختتان و نیز
جاهای آلوده سیر بگذارید ونتیجه آن را اعلام بفرمایید و درصورت مثبت بودن تجربه اتان اطلاع رسانی بفرمایید. همچنین این جانور دشمن مهم دیگری نیز دارد: انضباط در محل زندگی و بازرسی دایمی مکان های حساس مانند تخت خواب این حشرات عادت دارند در گوشه های تشک جمع شوند.حتما این منطقه از تشک ها می بایست به صورت مرتب بازرسی شوند تا درصورت مشاهده از افزایش آن ها جلوگیری شود.
- سینا
برای دفع این حشره باید اولاً همه جا را با دقت نگریست و هر جا که دیده شد آن را کشت . علاوه بر این شاخه و برگ بید راشب زیر بالش گذارند چون ساس آن را دوست دارد دور آن جمع میشود صبح ساسها را گرفته بکشند. بالاخره اگر ساس زیاد باشد ناچار باید باطاق و تختخواب و غیره دود گوگرد داد، بدین ترتیب که اول روزنه و سوراخهای در وپنجره را میگیرند و سپس چند منقل سفالی در نقاط مختلف اطاق می گذارند و در آن گوگرد نرم میریزند. و برای آنکه آتش بهتر در گوگرد اثر کند و خوب بگیرد قدری شوره هم در منقل میریزند. عموماً برای هر یک صد گز مکعب فضا 3 هزار گرم گوگرد نرم و 300 گرم شوره بکار می برند. همینکه گوگرد آتش گرفت و دود بلند شد باید از اطاق خارج شد زیرا گاز آن خفه کننده است . پس از آنکه 24 ساعت دود در اطاق ماند در و پنجره را باز میکنند تا دود خارج شود. بر اثر دود گوگرد ساسها مرده و اطاق قابل زندگانی است .- بهناز
باسلام مدتی است که در خانه مان موجواتی هستند که به شدت کودکم را می گزند احساس می کنم ساس باشد کمکم کنید- mina
سلام
ما امسال زیاد مسافرت رفتیم نمیدونم از کجا و چطور ولی تو خونه ساس اومده. شبها نمیتونم بخوابم چون بچه کوچیک دارم همهش نگرانم. لطفا یه راه حل موثر بفرمائید انجام بدم. در ضمن تخت ما کم جا هست یعنی به دیوار چسبیده. ممنون از شما- نلی
باسلام
یک خبر خیلی مهم برای کسایی که گرفتار ساس خون آشام شده اند
ساس موجودی است که درجه حرارت بالای 45 درجه را نمی تواند تحمل کند بهترین را ه که من امتحان کرده ام وجواب گرفته ام این است که خانه تان را ترک کنید وبخاری خانه به مدت 3روز تا آخر ین درجه زیاد کنید تا جایی که حرارت خانه از 60درجه بگذرد هیجکس دراین 3 روز درمنزل را باز نکند بعد 3روز به خانه برگردید وباخیال راحت درآنجا بخوابید ومارادعا کنید من 2سال گرفتار بوده ام والان راحت شده اماگه بعد متوجه شدید که باز ساس وجود دارد به این علت است که تجمهای آنان ازبین نرفته هیج نگران نباشید یک 3 روز دیگر تکرار کنید مطمهن باشید که خلاص می شوید اگه راحت شدید یک ایمیل به من بزنید باتشکر- علیرضا
لطفا یه سم خوب و موثر برایکشتن ساس ها معرفی کنید...ممنون- سما
با سلام
منزل ما دچار مشکل ساس شده است علاوه بر دیدن ساس ، دانه های سیاه رنگ هم زیاد دیده شده لطفا محبت بفرمایید سم قوی برلی ریشه کن کردن ساس معرفی کنید

سپاسگذارم..- علی
باسلامخدمت شما اقارضا اگرمیشود اسم سمی که برای ساس استفاده کردیدرامعرفی کنید زیرابا مشکل ساس مواجهه هستیم باتشکر- ترلان
سلام
مقداری مایع ظرفشویی را در آب حل کنید و بصورت مستقیم روی ساس اسپری کنید (میتونید از ظرف خالی شیشه شور استفاده کنید ) تاثیر آن را ببینید تعجب میکنید .- reza
سلام.به مدت چند ماه است که در خانه ساس پیدا کردیم.چندین بار سم پاشی کردیم اما هنوز هم ساسها باقی هستند و فقط دو نفر از اعضای خانواده را میگزند. حتی تعدادی از وسایل خانه را دور ریختیم... واقعا مستاصل شدیم... حتی دو تا از دستگاههایی که امواج مغناطیسی تولید میکنند استفاده میکنیم.. هنوز تاثیری نداشته.. لطفا لطفا لطفا کمک کنید.- شیرین
سلام
من یک سم بی خطر برای انسان برای کشتن ساس پیدا کردم و روی ساس امتحان کردم جواب داد بمحض تماس با اون ساسها میمیرند . ولی هنوز در خونه ای که ساس باشه امتحان نکردم تا ببینم نسل اونها رو از بین میبره یا نه .- رضا
سلام یه 4 ، 5 ماهی است که در منزل ما ساس دیده شده خونه قدیمیه و کابینتهای چوبی داره که یکیش پوسیده شده بود و با mdfدرستش کردیم . خیلی زیاده شبها نمیزارن بخوابیم چند بار پاکسازی کردیم متاسفانه با حشره کش و سم نمیمیره فقط باعث ظاهر شدنشون میشه که با جاروبرقی از بین بردیم و کیسه رو دور انداختیم ولی مشکل حل نشده و همچنان زیاده . یکبار لای شیرازه فرش کلی تخک سفید دیدم که احتمال میدم اونا باشن همه رو جاروبرقی کردم و سمپاشی. شب موقع خواب در میان و میکنن. خواش میکنم راهنمایی کنید خیلی ناراحتیم از این موضوع چون مهمون راه دور هم میاد برامون آبرومون پیش اونا همش میره .- علیرضا حسنی
برای مبارزه با ساس به سایت دکتر مهرداد حلوایی مراجعه کنید. شماره تلفنشان را هم اعلام کرده اند . من از راهنماییهایشان استفاده کردم و جواب داد.- لیلا
با سلام من بدليل فاصله محيط کار. از خانه در خوابگاه زندگى ميکنم چند ماهى هست که متوجه ساس شدم چندين مورد سم پاشى کردم ولى تأثير آنچنان نداشت طورى که به خانه هم سرايت کرد از آنجا که تازه به خانه وارد شده و هنوز تخم ريزى زيادى نداشته چکار ميتونم بکنم ضمنا آيا گزيدگى اون عوارض خاصى رو در بدن داره ضمن اينکه نه خارش داره و نه جاى گزيدگى مشخص هست.منظورم از عوارض اين هست که آيا توليد انگلهاى زير پوستى ميکنه؟- داود
با سلام میخواستم فقط بدونم اول باید پاکسازی محیط و وسایل صورت بگیره بعد سم پاشی کرد یا بالعکس؟ اول باید سمپاشی کرد؟؟؟
متشکرم.نجمه- najmeh
سلاابابا سلام وخسته نباشید
واقعا از توضیحاتی که در این باره داده اید تشکر میکنم.
فقط کاش راه حلهایی پیش نهاد بشه که واقعا تضمینی باشه.چون ما همه این مسیرهارو پیش رفتیم ولی اثری نگرفتیم.چون هزینه سم ها خیلی زیاده.وخیلیا هستن که قادر به خرید اینگونه سمها نمیباشند.مخصوصا کسانی که مساحت زیادی از خونه هاشون آلوده به این حشره شده است..
متشکرم- نجمه عباسیان پور
با عرض سلام و خسته نباشید
چند سالی هست که در خوابگاه های دانشگاه زنجان ساس پیدا شده ما وقتی به تعطیلات میریم به رقم سمپاچی تعداشون سه یا چهار برابر می شه به قول بچه ها غذاشونو بهشون میدن تا زاد و ولد کنن هرجا تو هر سایت می ری یه سری دستورالعمل هایی برای نابود کردن میدن که کاراییشون برای محیط های عمومی کمه که خود افراد دست به نابود کردنشون بزنن الان که دارم این مطلب رو می نویسم به شدت دارن ساس ها فعالیت می کن که جایی نمونده از بدنم که نخاره
لطفا راهنمایی کنید که کارایی بالایی داششته باشه.
- من نیستم
سلام. من و سه نفر از همکارای مجردم با هم در یک خانه استیجاری زندگی می کنیم.حدود سه هفته است که درخانه ما ساس دیده شده .به محض مشاهده سریعا با شروع به پاکسازی کردیم (طبق روشهایی که تو اینترنت خوندم) اما با وجود اینکه تمامی ملحفه ها وپتوها وروبالشی ها رو با آب داغ شستیم وسمپاشی هم کردیم باز هم مورد گزش ساس ها قرار میگیریم . باید از چه سمومی استفاده کنیم وچه راههایی برای نابودی کامل اونها وجود داره. لطفا منو راهنمایی کنید- ئMEHDI
باتشکر از مطلب خوبتون- محمد مهدی آقارفیعی
با سلام
حدو سه ماه است در خانه ما ساس دیده شده سه بار سم پاشی کردیم با سمی که از یکی از مراکز معتبر خریداری شده بود ولی با جوشاندن وسایل، استفاده مرتب از جارو برقی دور انداختن بعضی از وسایل چوبی باز همچنانساس دیده می شود با وجود کودکی 1 ساله چه پیشنهادی می دهید.- معصومه
salam rahe mobarezeye asasi ba sas chist agar sharayet tori nabashad ke betavan mahale zendegi ra sam pashi kar va khaste bashim be mahali jadid beravim.aya dadan patoha be khoshoee va shostane lebas ha kafist dar morede ketab ha che kar konim.aya mitavan bedone sampashi mobareze kard.aya sampashi ra khodeman ham mitavanim anjam dahim lotfan rahnamaee konid chon yeki az dostane man dar yek pansion zendegi mikonad va motoassefane masole khabgah fekree asasi nemikonad va tarse doste man az enteshare sas ast .mamnoon-
با سلام
من در خانه دانشجویی زندگی می کنم
یکی از دوستام که از سفر طبیعت به منزل ما آمد که با خودش حشره ای آورد
تمام بدن ما پر از نیش شده
نمیدونم حشره چیه اما حدس می زنم ساس باشه
تا حالا ندیدمش تو خونه اما هر ساعت گزیدگی بیشتر میشه
لطفا من راهنمایی کنید
خواهش می کنم
مرسی- mahnaz
سلام متأسفانه یک ماهی است در خانه ما ساس وجود دارد و با هر گونه مشاهده آنها را با دستمال می کشیم و از سم خیلی قوی هم استفاده کردیم و یک هفته از خانه بیرون رفتیم ولی روی سم سه تا ساس مرده بیشتر نبود و بعد از اینکه مجدداً منزل را تمیز کردیم شب ساس های زیادی دیدیم دو تا هم بچه کوچک دارم واحد بغلی ما هم شاهد یک ساس بود حالا ما باید چه کار کنیم آیا با اساس کشی ساس ها هم منتقل می شوند اگر وسایل را کاملاً چک کنیم چطور؟ آیا با دود گوگرد می میرند غلظت دود باید چقدر باشد؟
خواهش می کنم در این زمینه کمک کنید.
با تشکر- صاحبیان
سلام ببخشید ازتون خواهش میکنم به من کمک کنید.الان چند سال که ما در منزلمان ساس های زیادی داریم و هرچقدر تلاش میکنیم نمیتونیم انها رو از بین ببریم انها اولین بار در پشتی دیده شدند تو رو خدا یه راه اساسی به من نشون بدید که بتونم این حشرات خونخوار و از بین ببرم.-
باعرض پوزش اگر امکان دارد به وبسایت من سر بزنید وجوابم را بگویید.

www.asal8090.blogfa.com- asal
باعرض سلام وتشکر از سایت خوبتان من چند سوال در مورد جانور ساس دارم:
بامشاهده شدن چندعددساس درمنزلمان ازطریق وزارت بهداشت سم پاشی کامل شد درضمن از گاز استفاده کرده بودند ولی متاسفانه بلافاصله آثار گزیدگی دربدن ما دیده شد .
خواستم از نظر شما بدانم چکار بایدکرد یا چه سمی استفاده.
باعرض تشکر- asal
salam mamnoon az agahi,man hoodede 20 sal ba sas va ... mobareze kardam va hich goone moshkeli nadashtam va mitoonam az tagrobiatam dar ekhtiar doostdaran in barname bezaram.09121074150-09391074150- iman
سلام کمک بزرگی به من کردید ممنونم...-
فكر مي كنم داخل پشتي ها ساس است

سمپاشي هم كردم به صورت دستي پتوها و ملحفه ها را هم شستم
اما هنوز ما را ميگزد حس مي كنم در فرش ها قرار دارد لطفا مرا راهنمايي كنيد با تشكر- azin
آیا استفاده از سوسک کشها یا حشره کشهای معمولی می تواند مفید باشد.- ب
با سلام.در خانه ما ساس زیادی دیده میشه . اولا توی پشتی ها بودند که که پشتی هارو انداختیم دور چندبار هم سم پاشی کردیم ولی فایده ای نداشت و هنوز هم توی تخت و تشک و حتی زیر کلید پریز ها پیدا میشن. تاحالا کسی رو نیش نزدن و ظاهرشون قهوه ای پرنگه و خیلی بزرگن.
میشه راهنمایی کنین چطور میشه از شرشون خلاص شد؟؟؟- هستی
english name is BEDBUG-
با سلام و احترام / لباسها در صورتی که جوشانده شوند یا در یک کیسه کاملاً در بسته به مدت حداقل دو روز بمانند نیازی به سم پاشی ندارند مگر آنکه با اینکار مشکل رفع نشود که چاره ای نخواهد بود. شستشو کافی است. با این حال توصیه می شود با بخش انگل شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به نشانی و شماره تماس زیر مشورت نمایید :

http://vetmed.ut.ac.ir/cv/dr.hadadzadeh/hadadzadeh.htm

http://vetmed.ut.ac.ir/cv/Dr.Rahbari/Rahbari.htm

http://vetmed.ut.ac.ir/cv/Dr.Shayan/shayan.htm
با تشکر مجدد از بازدید شما- حکیم مهر
با تشکر از شما . با وجود بچه کوچک بعد از سمپاشی ساس چگونه میتوانیم خانه را پاک سازی کنیم ؟ ایا با شستن لباس ها و وسایل خانه از سم پاک می شود؟ایا لباسها را هم باید سمپاشی کرد؟-
با سلام و احترام / ضمن مشورت با دامپزشک و پزشک از مه پاش به جای سمپاش استفاده نمایید تا دقیقاً درزها سم پاشی شود و در غیراینصورت درزهای چوبی را با روغن سوخته رنگ آمیزی کنید.- حکیم مهر
سلام به مدت 2 هفته است که در خانه ساس پیدا کردیم تمام درزها را پوشاندیم و سم پاشی کردیم اما هنوز هم ساسها باقی هستند.و جالب اینکه فقط یکی از اعضای خانواده را می خورند لطفأ ما را راهنمایی کنید.- زهرا برخورداریان
أكنون دو روز است كه دو ساس زنده در أطاق ميبينم هر جه جست و جو ميكنم جاي انها را بيدا نمكنم لطفا مرا كمك و راهنمايي كنيد  - Komak
با سلام و احترام / پاسخ به ایمیل شما ارسال شده است.- حکیم مهر
هوای محل زندگی ما سرد است ولی به علت اجاره دادن خانه به مسافر در خانه مان ساس مشاهده شده با سمDDVP 50 خانه را سمپاشی دستی کردیم ولی باز مشاهده شد لطفا مارا راهنمایی بفرمایید ممنون-
سلام سال نو مبارک
از راهنمایی شما ممنونم
- ابوالقاسم
آیا دود کردن گوگرگ موثر است- وحید قربانی
متاسفانه مطالب خیلی سطحی و با توضیح کم بود.من در مورد ساس مطلبی میخواستم ولی حتی نام لاتین ساس را هم ندیدم.
- ehsan sabet
mamnon az rahnemaiihaton
- zahra
مرسی از راهنمایی شما- س
ضمن تشکر از اظهار نظرتان ... صاحب وبلاگ پس از انتشار این مطلب وبلاگ خود را حذف نموده است! (حکیم مهر)

با سلام وتبریک سال نو
مطلب ارزنده و قابل استفاده ای بود متشکرم
لطفا لینک وبلاگ را اصلاح فرمائید- حسین جعفری