صفحه نخست
درباره ما
ارتباط با ما
گزارش تصویری
آشنایی با حیوانات
RSS
پنج شنبه 5 آذر 1394
کنگره بین المللی آبزی پروری خاورمیانه و آسیای مرکزی
تعداد نمایش:61943
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : دوشنبه 23 خرداد 1390
نويسنده : مهرداد عجب شيري    منبع : دام،کشت و صنعت/135
فوت و فن تجارت با کرم خاکی / با 2 میلیون تومان تولیدکننده ورمی کمپوست شوید
ابتدا از شماره حساب بانکی خود، فقط 2 میلیون تومان خارج کنید و از شرکت هایی که هر کیلو کِرم را با مخلوط کود حیوانی، بسته ای 35 هزار تومان می فروشند، اقدام به خرید نمایید و بعد با آماده سازی بستر، خرید کود حیوانی، کاه و کلش و.... یک تولیدی کوچک ورمی کمپوست راه اندازی کنید...

حکیم مهر - اگر بخواهیم محصولات کشاورزی سالم تولید کنیم و کمتر کود شیمیایی را به خورد زمین بی زبان بدهیم، بهتر است ابتدا مقایسه ای داشته باشیم؛ با نگاهی به سابقه پنجاه ساله کشورهای اروپایی در استفاده از «ورمی کمپوست» و با توجه به اینکه در ایران فقط 3 یا 4 درصد از تولیدکنندگان، از این نوع کود استفاده می کنند، به راحتی می توان پی برد که ما از این لحاظ، تا چه اندازه عقب هستیم از این کشورها فاصله داریم. ورمی کمپوست ماده ای است که از بازیافت زباله های خشک و تر به دست می آید. هر چند فرهنگ جداسازی زباله ها، هنوز در جامعه شهرنشین رواج نیافته و از این رو، حتی زباله های مفید، که مشهور به طلای سیاه هستند، به طور کلی از بین می روند. اما در این میان هستند کسانی که به عنوان کارآفرین، از خود خلاقیت نشان داده و با خوراندن این زباله ها به یک مشت کرم ظاهرا بی مصرف، این مواد بی ارزش را تبدیل به احسن نموده و با تولید کود آلی، همه کودهای شیمیایی و حیوانی را از دور خارج می سازند تا به این صورت، محصولات کشاورزی مطمئن و باکیفیت، میهمان سفره من و شما شود. 
سرمایه گذاری 2 میلیون تومانی
اگر می خواهید از موهبت تازه کاری بهره مند شده و از شر معضل دست زیاد در بازار خلاص شوید و بعد از این کار، برای شادی روح اجداد نویسنده این گزارش فاتحه ای بفرستید، ابتدا از شماره حساب بانکی خود، فقط 2 میلیون تومان خارج کنید و از شرکت هایی که هر کیلو کِرم را با مخلوط کود حیوانی، بسته ای 35 هزار تومان می فروشند، اقدام به خرید نمایید و بعد با آماده سازی بستر، خرید کود حیوانی، کاه و کلش و.... یک تولیدی کوچک ورمی کمپوست راه اندازی کنید. البته اگر به تنهایی از عهده این کار برنمی آیید، می توانید با پرداخت حدود 300 هزار تومان، یک کارگر هم استخدام کنید و بعد که خواستید کارگاه را گسترش بدهید، سرمایه گذاری بیشتری کنید. در عین حال، این حق طبیعی شماست که بدانید هر کیلو ورمی کمپوست را به چه مبلغی می توانید بفروشید. بسته به کیفیت، این کود، کیلویی 400 تا یک هزار تومان به فروش می رسد، البته علاوه بر آن از فروش کرم های اضافی و خشک هم می توانید سود ببرید. 
زباله مخصوص سرآشپز!
کرم ها از قریب به اتفاق همه دورریزهای انسان به عنوان زباله استفاده می کنند که البته همین وجه مثبت تولید ورمی کمپوست است. 
فضولات حیوانی: در این خصوص، می توان از مدفوع گاو، گوسفند، بز و برخی طیور و ماکیان استفاده کرد. البته بهتر است قبل از استفاده، آزمایش هایی روی این فضولات انجام شود تا نسبت به عاری بودن آن از عوامل بیماری زا یا ویروس خطرناک قابل انتقال به انسان اطمینان حاصل شود. بین این نوع فضولات، از فضله مرغ، به دلیل اسیدی بودن و مدفوع اسب، به دلیل ویروسی بودن، نمی شود استفاده کرد. 
زباله های کشاورزی: شاخه ها، برگ ها ، زباله سبزیجات، تفاله نیشکر، سبوس (به جز شلتوک) و... که پس از برداشت محصول و خرمن کوبی به دست می آیند در زمره زباله های مناسب برای تولید ورمی کمپوست قرار دارند. 
زباله های جنگلی: تراشه های چوب، پوست، خاک اره و خرده برگ های جنگلی؛ عمده ترین زباله های مفت و مجانی است که در کف جنگل ها چشم انتظار کارآفرین های خلاق است! 
زباله های شهری: شامل زباله های خانگی هم می شود، کاغذ باطله و پارچه های کتانی و مواد غذایی و... البته، غیره؛ شامل زباله های خطرناک بیمارستانی نمی شود! 
راه اندازی: 
در صورت تمایل برای تولید انبوه و راه اندازی کارگاه، از اداره جهاد کشاورزی شهرتان مجوز بگیرید و اگر گاوداری، مرغداری یا زمین کشاورزی دارید، می توانید قسمت کوچکی از کار را به همین موضوع اختصاص دهید. در این صورت آش با جاش آماده است و کرم ها مواد لازم برای تغذیه را در دسترس دارند. 
1- کف سازی
    در گام نخست راه اندازی کارگاه، یک کف مناسب برای محل تولید کمپوست تهیه می کنید. البته در این ارتباط حتما توجه داشته باشید که اولا، جنس کف، برای کرم ها غیرقابل نفوذ باشد و دوم آنکه، جنس کف، باعث تجمع آب و از بین رفتن کرم ها نشود.
2 ـ شیاربندی 
در یک طرف و در جهت شیب، یک شیار سرتاسری بکشید تا آب از این طریق به بیرون منتقل شود و لجن در بیرون؛ مثلا در یک چاه جمع شود. آب به هیچ وجه نباید در محیط بماند، چون کرم اصولا، موجودی خاکزی است نه آبزی. 
3 ـ تل بندی
به پشته کود، تل می گویند. بعد از اینکه مرحله کف سازی و شیاربندی را انجام دادید، زباله ها یا هر ماده مجاز دیگری، را که قبلا در موردش توضیح دادیم، کف تل ریخته و بعد نزدیک به 10 سانتی متر کود حیوانی بریزید و سپس دوباره زباله مورد نظر را به تنهایی یا به صورت مخلوط با کود حیوانی روی تل ریخته و آن را تکمیل کنید. 
4 ـ لجن کش کردن 
دمای محیط باید 22 درجه و رطوبت بین 60 تا 70 درصد باشد. برای اندازه گیری رطوبت، یک مقدار از بستر را در دست گرفته و فشار دهید. آبی که از آن بین انگشت هایتان خارج می شود، نه به صورت شرشر باشد و نه قطره قطره، به این مرحله لجن کش کردن می گویند. 
5 ـ خرید کرم
 حیاتی ترین مرحله در تولید ورمی کمپوست، این مرحله است. زمان خرید کرم باید از فروشنده به ازای هر کیلوگرم، مقداری «کوکون» بگیرید، چون این کوکون ها ظرف دو تا سه هفته، به تعدادی کرم تبدیل می شوند. معمولا هر کرم بالغ، هر سه روز، یک کوکون ایجاد می کند که بعد از 23 روز، هر کدام از این کوکون ها، یک تا سه نوزاد کرم تولید می کنند. البته همه این نوزادها زنده نمی مانند. در زمان خرید، باید مقداری بستر هم تهیه کنید تا کرم مدتی در آن زندگی کند، چون مدتی طول می کشد تا کرم با محیط جدید ارتباط برقرار کند. معمولا به ازای هر تن زباله، سه تا چهار کیلوگرم کرم نیاز است.
6 ـ مراقبت
بعد از تزریق کرم، کارها آسان تر از قبل پیش می رود. اما هر روز باید میزان دما، رطوبت و PH چک بشود. در ضمن در محل نگهداری، سروصدا باید تا حد ممکن کم باشد. نور آفتاب و تهویه مناسب هم باعث از بین رفتن کرم ها می شود. 
7 ـ برداشت کرم و ورمی کمپوست
 معمولا بعد از سه هفته، تل های ورمی کمپوست آماده برداشت هستند. 
مزایا :
ورمی کمپوست نسبت به کمپوست معمولی، برتری هایی دارد که به اندازه کافی شناخته شده نیست. اینها را بدانید تا در بازاریابی، حرفی برای گفتن داشته باشید.
    • آن را بیشتر از کمپوست های معمولی در خاک نگاه می دارد.
    • خاک غنی شده با آن، مواد اضافه ای فراهم می کند که معمولا در کودهای شیمیایی یافت نمی شود.
    • کربن آبی موجود در آن، عناصر غذایی را به آرامی و به صورت یکنواخت در سیستم رشد گیاهی آزاد کرده و باعث می شود گیاه آنها را به راحتی جذب کند. علاوه بر این، سرعت رشد محصولات را بالا می برد.
    • مدفوع کرم، میکروب های بیمار ی زا ندارد. مواد لعابی که از کرم ها دفع می شود حاوی نیتروژن است که یک عنصر غذایی مهم برای گیاهان محسوب می شود. این لعاب چسبناک باعث پیوند ذرات خاک و تشکیل خاکدانه می شود.
    • تولید ورمی کمپوست، ساده ترین روش در بازیافت زباله های مواد غذایی است کرم های خاکی می توانند از انواع زباله های غذایی، باغچه ای، کاغذ و مقوا تغذیه کنند.

 

نظر بینندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
سلام.دیروز تو یه برنامه از شبکه5 به اسم ثروت آفرینان باصنعت پرورش کرم آشنا شدم.و با سرچ به این پیج رسیدم اول خیلی هیجان زده شدم چون شغلی ندارم و به نظر خیلی خوب آمد.اما با خوندن نظرات و جستجو بیشتر در مورد صرفه اقتصادی آن متوجه شدم آواز دهل از دور خوش است.چون در حجم کم اصلا صرفه اقتصادی نداره.البته ممنون میشم بازهم راهنمایی کنید- آفرینا
با سلام من جدود 9 ماه است که کار تولید کود ورمی را شروع کرده ام و الان 10 تن کود عالی دارم ک 100% خالص است و کرم ها با بهترین مواد همچون تفاله هویج و پوسته موز چعندر قند و...نغدیه شده اند و الان 10 تن کود اماده و حدود 7 تا 10 کبلو کرم خالص را به قیمت 7 میلیون تومان بفروش میرسانم 09379100628- مجمد نصر
کرم با بستر کیلویی 3هزار تومان
اموزش و راه اندازی فارم به صورت رایگان
همکاری در امر بازار یابی محصول ورمی
09147555039- رضاپور
سلام دوستان،من یک سالن بزرگ سراغ دارم که داخل یک باغ 80هکتاری قرار داره باتوجه به اینکه برگ درخت وضایعات زیاده اگه کسی هست که حاضره دررابطه باپرورش کرم خاکی به من کمک کنه واطلاعات لازمو به من بده استقبال میکنم وحاضرم باهاش شریک بشم- رضا
من یه مزرعه دارم تصمیم گرفتم از این نوع کود استفاده کنم البته در سطح محدود برا امتحان یه مقدار کرم لازم دارم 09132235148- اسماعیل
باسلام...من دو ساله دارم این کار رو میکنم ماخودمون تو روستا کشاورزی داریم الان توی گاوداری عموم 30تن ورمی کمپوست دارم سال اول فقط برای کشاورزی خودمون استفاده میکردم الان به خیلی از کشاورزاوباغدارا ی اطراف کود با قیمت خوب میفروشم ولی کرم اصلا فروش نداره- یونس
بنظر من اگر کشاورزی دارید در وهله اول وارد شوید بعد از تولید ورمی به مصرف برسانید تا مشتری وضعیت تولید کشاورزی شما رو ببینه اونوقت میشه فروخت- محمد
سلام من میخاستم این کارو انجام بدم ولی انقدر تو پستا نوشتن که ما انقدر برا فروش داریمو رو دستتون میمونه که پاک ناامید شدم میشه لطف کنید راهنماییم کنید هم در مورد فروشش هم تولیدش.ممنون میشم- انیس
آموزش اقتصادي ترين روش توليد و خريد تضميني محصول شما باروشي نوين حتي در مناطق سرد سير و گرم سير ،
تماس مستيم >> 09394409923
mrarb70@gmail.com

www.vermifa.com- علي
با سلام خدمت تمامی دوستان من میخوام این کار را شروع کنم و نیاز به راهنمایی های شما دارم لطفا اگه امکان داره به من راهنمایی کنید.
09179054547- صالح
سلام. مهمترین نکته در تولید فروش محصوله که تو این کار مثل اینکه کساده.- ایوب
سلام من یک تولید کننده ورمی کموست هستم هم کرم خالص و هم کرم با بستر و کود 6 ماهه برای فروش دارم واز عزیزای که میخان وارد این کار بشن حاضرم بدونه هیچ چشم داشتی وبا کمال میل در خدمت عزیزان باشم 09147555039- رضاپور-
دوستاني كه مايل به شروع اين حرفه هستند واطلاعاتي در اين زمينه ندارند ميتوانيد اينجانب را به عنوان پيمانكار خود انتخواب كنيد از 0 تا فروش در كنار شما خواهم بود mrarb70@gmail.com
09394409923- alirezabagheri
(خرید و فروش کرم و کود کمپوست)
اطلاعات زیر را جهت فروش کرم و کود کمپوست خود به ترتیب از طریق پیامک به این شماره ارسال کنید.
{09353577511}
خرید کرم : روش تولید کرم(سبدی یا پشته ای) - مقدار موجود - تراکم هر متر مربع-قیمت پیشنهادی - محل تولید.
خرید کود کمپوست سرند شده: روش تولید کود( سبدی یا پشته ای)- مقدار موجود ، برگه آنالیز (دارد یا ندارد) - قیمت پیشنهادی خود - محل تولید.
اطلاعات فوق را فقط و فقط از طریق پیامک ارسال نموده و پس از بررسی نتیجه آن به شما ارسال خواهد شد.
- حسنی
باسلام خدمت تمامی دوستان وبزرگواران
بنده تولیدکننده کودوکرم هستم هم درزمینه سبدی وهم پشته ای هرگونه کمکی ازدستم بربیاددریغ نمی کنم کسانی که می خوان وارد اینکار بشن حتما بااطلاعات کافی وارد بشن که خدای نکرده دچارمشکل نشن ضمنابنده دراستان البرزوساوجبلاغ مشغول فعالیت هستم وکود وکرم هم موجوددارم هرکس نیاز داشت تماس بگیرد.09122648635
باتشکر بگلو mohsenjafarbegloo@yahoo.com- بگلو
فروش کرم بانازلترین قیمت وبهترین کیفیت به صورت سبدی درشاهرود09122733769-
سلام 2عدد سوله 500متری جهت پرورش کرم ورمی کومپوست اجاره یا فروش 09125441938- عبدالمحمد
سلام من یک تولید کننده ورمی کموست هستم هم کرم خالص و هم کرم با بستر و کود 6 ماهه برای فروش دارم برای فروش دارم و از عزیزای که میخان وارد این کار بشن حاضرم با کمال میل در خدمت عزیزان باشم 09147555039- رضاپور
باسلام.بنده به عنوان یک جوان میخواهم وارد این کار یعنی پرورش کرم خاکی بشوم.خداییش اگه کمکی واسم دارید دریغ نکنید.قول میدم جبران کنم.- بهنام
باسلام خدمت تمامی دوستان وبزرگواران
بنده تولیدکننده کودوکرم هستم هم درزمینه سبدی وهم پشته ای هرگونه کمکی ازدستم بربیاددریغ نمی کنم کسانی که می خوان وارد اینکار بشن حتما بااطلاعات کافی وارد بشن که خدای نکرده دچارمشکل نشن ضمنابنده دراستان البرزوساوجبلاغ مشغول فعالیت هستم وکود وکرم هم موجوددارم هرکس نیاز داشت تماس بگیرد.09122648635
باتشکر بگلو mohsenjafarbegloo@yahoo.com- بگلو- محسن بگلو
باسلام‌.من میخواهم این کارگاه را راه‌اندازی کنم .و به کمک شما هم وتنان نیاز دارم .در صورت امکان من را راه نمیایی کنید .09149425270.با تشکر سید علی از پیرانشهر- سید علی علی زاده اقدم
با سلام خدمت تمامی دوستان من میخوام این کارا شروع کنم و نیاز به راهنمایی های شما دارم لطفا اگه امکان داره به من راهنمایی کنید.
09398237916- alireza
من بهترین نوع کرم با تراکت بالای 1000 همراه با بستر آماده فروش به عزیزان مشتاق در راه اندازی تولید کرم وکود ورمی کمپوست هستم 09188331461 وهمچنین هر گونه مشاره در خصوص راه اندازی و مراحل تولید به عزیزان میباشم- سعید
سلام کود سرند نشده با کیفیت بسته به میزان خرید 250 تا 300 تومان و سرند شده از 300 تا 350 تومان کرم ایزنیا 1200 نخ 7000 تومان رشید 09379783432- رشید
سلام من کرم با بستر های 6 ماهه دارم کیلویی 4000تومان با تراکم 400نخ همراه با کمپوست 6 ماهه با انالیز عالی
09397952039 غنی نژاد-
با سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم به صورت رایگان حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039- رضاپور---
باسلام خدمت تمامی دوستان وبزرگواران
بنده تولیدکننده کودوکرم هستم هم درزمینه سبدی وهم پشته ای هرگونه کمکی ازدستم بربیاددریغ نمی کنم کسانی که می خوان وارد اینکار بشن حتما بااطلاعات کافی وارد بشن که خدای نکرده دچارمشکل نشن .09122648635
باتشکر بگلو mohsenjafarbegloo@yahoo.com- بگلو- محسن جعفربگلو
سلام دوستان بنده خریدار کرم و روغن کرم در تناژ بالا هستم تماس بگیرید
09125055384- s.p
باسلام خدمت تمامی دوستان وبزرگواران
بنده تولیدکننده کودوکرم هستم هم درزمینه سبدی وهم پشته ای هرگونه کمکی ازدستم بربیاددریغ نمی کنم کسانی که می خوان وارد اینکار بشن حتما بااطلاعات کافی وارد بشن که خدای نکرده دچارمشکل نشن .09122648635
باتشکر بگلو mohsenjafarbegloo@yahoo.com- بگلو
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان و شما.واقعا این کرمها بجز تولید کردن کود جای دیگه هم استفاده میشن.(منظور لوازم آرایشی)یا در حد شایعه است.و میشه روی اینکار حساب کرد- کریمی
با سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم به صورت رایگان حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039- بهمن رضاپور--
اقای محترم شما وقتی یکی میگه که اقا کار سبدی مثل شرکت هرمیه شما قبول نمی کردین حالا که سودش رو کردین و الان که شرکت سبدی از هم پاشیده میگین بدبخت شدیم اون موقع که ماهانه سودت رو میگرفتی نمیگفتی بده.
چرا یک سال پیش نمی گفتی بده بچه جون- محسن
خسته شدم از بس توی این سایت اخبار غیرواقعی میزارن الان کرم رو سبدی 7هزارتومان هم نمیخرن من ده هزارتاسبدباتراکم 1000کرم درهرسبددارم کی میخره؟کدوم شرکت حاضره بخره؟من درخدمتم09122733769-
هر کی دوست داره بدبخت بشه بزنه توی این کار من الان یک ساله دارم اینکار رو انجام میدم هرکی گفت سودکرده سلام منو بهش برسونیدباشرایط الان بهتون اطمینان میدم صد درصد بد بخت خواهیدشد(قابل توجه کلیه عزیزانی که دوست دارن اینکار روانجام بدن وهیچ تجربه ای ازش ندارن)
-
ممنون بسيار عالي بود ،از راهنمايي واميد دادن شما نسبت بكار و كسب درامد بسيار خوب بود- علي
سلام بیش از ۶۵۰کیلو کرم۵ماهه با بسترش و با ۷تن کرم کمپوسته باکوکون و بچه کرماش همه با هم کیلویی ۱۲۰۰۰تومان کرایه با خودتون
۰۹۱۵۴۵۰۳۸۶۰
تربت جام- خراسان رضوی- سعید
سلام 5بستر 5ماهه هر بستر شامل بیش از 130 کیلوگرم کرم کمپوسته وکلا شامل 7تن کود کمپوسته همه رو یک جا میفرو شم خراسان رضوی- تربت جام(بیش از 650کیلو کرم با کود بسترش کوکون و بچه کرماش)هر کیلو11تومان کرایش با خودتون آموزش و مشاوره با من
09154503860 سعید تربت جام-خراسان رضوی
- سعید
ا سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم به صورت رایگان حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039- بهمن رضاپور-
شرکت ما به صورت سبدی کار میکند، با تضمین خرید در پایان دوره .(بدین صورت که در دو دوره 2.5 ماهه صورت میگیرد .قیمت هر سبد به همراه کود و کرم 20000 تومان می باشد که در دوره دوم ، سبد به همراه کود و کرم بصورت اشانتیون داده خواهد شد ) . برای آگاهی بیشتر با ما تماس بگیرید : 09125913887 و 02136453218
متشکرم .
- تقوی سلیمان
باسلام وخسته نباشید خدمت هموطنانم
شرکت ما تولید کننده سبدکرمی میباشد و تعداد بالایی سبد آماده فروش دارد.
تلفن تماس09121139150- مسعود معیری
سلام من فروشنده کرم سبدی باتراکم بسیارزیادوقیمت پایین درشاهرودهستم09122733769متحدی-
با سلام
فروش 100تن کود و کرم بصورت بستر 4ماهه
محل تولید 5کیلومتری جاده تاکستان به ابهر
09369714004- reza
اقا جواد ایمیل یادت رفته-
خریدار کود و کرم هستم.قیمت هرکدام را با تخفیف بفرستید.جهت احداث سوله صنعتی پرورش کرم ایزینا وسایل مورد استفاده را با قیمت وعکس و مار ک ایمیل کنید ممنون- جواد
با سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم به صورت رایگان حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039- بهمن رضاپور
فروش کرم وکود -09384480870- فروشنده ورمی کمپوست

مزایا سیستم صنعتی تولید ورمی کمپوست به شرح زیر می باشد:1-تولید کرم حداقل ده برابر و در مقایسه با سیستم های پشته ای و سبدای تولید 8برابر افزایش پیدا می کند
2-برداشت ورمی کمپوست روزانه
3-تولید محصول سوم به نام چای ورمی کمپوست
4-دستیابی به کرم بدون نیاز به الک کردن چون کرم ها همیشه در دسترس هستند
5-نسبت به سیستم سنتی نیاز به جای کمتر از یک صدم
6-مصرف آب کم در مقایسه با سیستم پشته ای فقط روزانه چند لیتر
7-نیازی به مراقبت دایمی ندارد


8-به دلیل اینکه در روش سنتی(پشته ای و سبدی)مقدار تولید کرم در شرایط خوب بیشتر از سه الی چهار برابر نمیشود این است که زمانی که کرم از تخم(کوکون)در می اید به دلیل خوش خوراک بودن, کرم های بالغ شروع به خوردن آنها کرده و تعداد زیادی خورده می شوند تا زمانی که کرم های باقی مانده به اندازه ای رشد می‌کنند که دیگر کرم های بالغ قادر به خوردن آنها نمی شوند این روال در بسیاری از موجودات صادق است مانند بعضی از ماهی ها که پس از تولد توسط ماهی مولد خورده می شوند که تنها راه جدا کردن ماهی مولد از ماهی های تازه به دنیا امده است در روش صنعتی نیز چون دسترسی کرم های بالغ از کرم های که تازه از تخم در آمده اند وجود ندارد و تا زمانی که کرم ها تازه به دنیا امده به اندازه ای از رشد نرسند که کرم های بالغ قادر به خوردن آنها نباشد قابل دسترسی برای کرم های بالغ وجود ندارد به این دلیل علمی و ثابت شده است که در تولید صنعتی مقدار کرم های تولید شده بیشتر از ده برابر افزایش می یابد که حتی با فروش به پایین ترین قیمت سودی چندین برابر برای تولید کنند دارد و همچنین دستگاه به شماره 76185 درشهریور ماه ثبت اختراع شده و به ثبت رسیده است.www.vermi2000.ir
vermi2000@gmail.com- ghorbany
سلام من مقدار حدود 40تن کود بهمراه کرم که بصورت پشته ای وبا هاتفاع 15سانت و تراکم دوونیم درصد در موقعیت بسیار عالی وکرم و کود بسیار مرغوب که مدت شش ماه از راه اندازی ان میگذرد وتعدادکرم فراوان دارد بفروش میرسد در صورت تمایل باشماره 09187293038تماس حاصل فرمایید- نادر از کرمانشاه
فروش کرم وکود ورمی 09125219968- یونس
12 تن کود ورمی فروشی
09105744213- قرایی
فروش .مشاوره.خرید کرم و کود در اردبیل 09147555039- رضاپور
فروش كود سپراتور (شسته شده) و حيواني (پوسيده) به تمام نقاط كشور
خريد و فروش كرم خاكي
عزيزيان 09121545906-09351364435- سعيد
برای خرید با قیمت مناسب تماس بگیرید09154503860
خراسان رضوی- سعید
سلام من 500کیلو کرم مخلوط با کوکون آماده فروش دارم به دلیل کمبود فضا مناسب میفروشم- سعید
گروه سبلان کود تولید کننده کود ورمی کمپوست و کرم ایزینیا و احداث فارم در تمام نقاط کشور و مشاوره به علاقه مندان در این زمینه
09147555039 .09397952039- رضاپور
سلام در صورت تمایل خرید کرم لطفا تماس بگیرید 09121190267- سیدرسول
1تن کرم برای فروش دارم در صورت تمایل میتوانید با شماره09112352400تماس بگیرید- بشیر
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی-
سلام بنده تولید کننده کود و کرم ایزینیا درفارم ورامین هستم وبا کمال میل اطلاعات خودم درمورد تولید در اختیار شما خواهم گذاشت- سیدرسول
امیری - تولید کننده وفروشنده ی کرم وکودکمپوست 09125158217- باکیفیت بالا- امیری
بنده تولید کننده ی کودو کرم کمپوست هستم وبرای فروش هم دارم %- امیری
من توکار سبدی هستم الان یه 6ماه تواینکار هستم ائلا خوب بود ولی الان مونده رو دستم کسی هم نمیخره لطفا منو راهنمایی کنید ممنون خدا اموات شما رو بیامرزه- مهدی
سلام من تولید کننده کمپوست در گیلان هستم ولی با مشکل فروش مواجه هستم چنانکه همایتی از بنده بشوئد هم جا وهم قدرت تولید در سطح وسیع را دارا می باشم- جاوید محمدی ریک
سلام خدمت دوستان عزیز من تولید کننده ورمی کمپوست در استان همیشه سبز اردبیل هستم اماده خدمت به هم وطنان عزیز به صورت رایگان هستم 09147555039_09397952039
www.sabalankood.blogfa.com- بهمن
من هم مي خواهم شروع كنم- حسين
سلام من تولید کننده ورمی هستم آماده فروش کرم وکود کمپوست09154503860تماس بگیرید
تربت جام
سعید- سعید
سلام دوستان عزیز پیت(تفاله نیشکر) ونشاسته (جایگزین سیب زمینی)جهت اضافه کردنبه بستر (غذادهی)موجود است 09121190267 سید- رسول
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی---
مژده به هموطنان عزیز : راه اندازی کارگاه کرم به صورت سبدی و آموزش های لازم و همراه شما تا پایان کار و فروش .با ما تماس بگیرید : 09125913887- سلیمان تقوی
بهمن رضاپور09147555039
09397952039
- بهمن رضاپور
سلام دوستان عزیز من تولید کننده ورمی کمپوست در اردبیل هستم خوشحال میشم که اطلاعاتم رو در خدمت هم وطنانم قرار بدم WWW.SABALANKOOD.BLOGFA.COM- بهمن رضاپور
سلام بایدخدمت کلیه عزیزان که تازه میخوان اینکارروشروع کنن عرض کنم این کارعلاوه برمشکلات فراوان بازاریابی آن هم هست همه کسانی هم که اینکارروکردن الان یاورشکست شدن یاتعداد زیادی کود وکرم روی دستشون مونده که همش دارن دنبال مشتری میگردن من بایک سال تجربه
توصیه میکنم اینکاررو انجام ندین-


1200 نخ کرم ایزینیا فوتیدا 11000 تومان

500 سبد به بالا قیمت توافقی.

فرصت استثنائی برای کسانی که تردید برای شروع فعالیت ارگانیک دارند.

با مشاوره رایگان تا زمانیکه کارآموز به طور کامل آموزش ببینند.
پرينت
ايميل

دوستان عزیز برای تماس با ما جهت خرید،مشاوره،آموزش و خدمات ما با ایمیل یا شماره های زیر در تماس باشید:

مدیرعامل:

09126881250 مهندس علی مولایی

09356458767

دفتر مرکزی:

56142168

مدیرفروش:

09123164867 مهندس پیمان رکابدار

09388679826

پست الکترونیک:

admin@khakepakeparse.com


- ملکی
ا سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039 _09397952039- بهمن رضاپور-
با سلام ودرود فراوان - راه اندازی فارم پرورش کرم خاکی چه به صورت پشته ای ، سوله ای ،ویا سبدی می باشم . از هموطنان عزیزی که در این زمینه میخواهند سرمایه گذاری کنند استقبال و کمال همکاری به صورت رایگان مشاوره می کنم .تماس:< 09125913887 >- تقوی سلیمان
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی--
-
سلام من توليد كننده كود و كرم ورمي كمپوست هستم و در حال حاظر 2تن كرم خالص و 70 تن كود براي فروش دارم 09147555039رضاپور- بهمن رضاپور
سلام من 1 تن كرم ايزينيا و 30 تن كود سرند شده جهت فروش دارم 09377949906حميد
- حميد كرامتي
ا سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039 _09397952039- بهمن رضاپور- بهمن رضاپور
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی--
سلام.حسن زاده هستم ازشهر لپه ونخود. برای تغذیه کرم ازمواد گوناگونی استفاده میشودکه بعضی ازآنها جالب نیست.تازگی بسیاری از همکاران بجای کودحیوانی از سبوس نخود استفاده میکنند.که هم نسبت به حجم بالایی که دارد دارای وزن بسیار کمی بوده وباتوجه به مقرون به صرفه بودن(کیلویی حدود700تومان)اقتصادی نیز هست.برای اطلاعات بیشترودرصورت تمایل برای خرید با ماتماس بگیرید. 09355436798- رضاحسن زاده
سلام
یه سری به وبلاگم بزنید سعی کردم اطلاعات مفیدی رو ارائه بدم . vermicomposti.ir
vermicomposti.blogfa.com
اینم شمارم :09196741364
با یک موضوع هم کاملا موافقم اگه مشاوره درست نباشه مسلما ضرر خواهید کرد- reza
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی-
با سلام و خسته نباشید خدمت هم وطنان عزیز
بنده تولید کننده کود و کرم ایزینا در اردبیل هستم هستم و هر گونه مشاوره و بازدید از فارم در مورد تولید کود و کرم حاضر هستم در اختیار علاقه مندان قرار بدم
www.sabalankood.blogfa.com
تلفن تماس 09147555039 _09397952039- بهمن رضاپور
بنده هم خریدار و هم فروشنده کود ورمی کمپوست هستم.همچنین کرم های اصل را هم میخرم هم میفروشم.در حال حاضر هم 50تن کود و 10 تن کرم دارم.
09394428300- محمد
با سلام خدمت دوستان با توجه به کامنتی که درچند خط پایینتر نوشتم و اعلام امادگی برای دراختیار گذاشتن اطلاعات خودم دراین زمینه کردم بسیاری از دوستان تماس گرفته که سوالات همگی مشابه بود به همین دلیل تصمیم گرفتم یک اموزش کاریردی ورمی کمپوست در فارم خودم واقع در ورامین بصورت رایگان برگزار کنم خواهسمندم از علاقه مندان با اس ام اس نظر خودرا به اینجانب اعلام فرمایند.
همچنین پیت (تفاله نیشکر)جهت اضافه کردن به بستر موجود می باشد.09121190267- رسول
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی
با سلام و عرض ارادت خدمت تمامي هم وطناني كه در اينجا كامن خودشونو گذاشتن.
من يه سرمايه گذار هستم و ميخوام در زمينه كرمهاي ورمي كمپوست سرمايه گذاري كنم ، ضمن اينكه تا كنون در عرصه صنايع و معادن فعاليتهاي زيادي كردم ، بدم نمياد توي اين زمينه هم وارد بشم .
و با توجه به اينكه خودم بررسي طرحهاي سرمايه گذاري و طرحهاي توجيهيه ، خداوكيل اگه كسي از اينترنت كپي نكرده و يه طرح خوب و قابل اجرا داره برام ايميل كنه منم قول ميدم به محض اينكه طرح اجرايي شد و شروع به سود كرد ، يه شيريني خوب كه چشم گير هم باشه و برام يه عمر دعا كنه تقديمش كنم.اينم ميدونيم كه ذكات علم توي نشر اونه . از دور دست همتونو كه براي خودتون زحمت ميكشين رو ميبوسم.
ارادتمند شما
بابك
09131700117- بابك
سلام ودرود برشما من یک تولید کننده هستم ومقداری کود ورمی وکرم ایزینیا بصورت اماده برای فروش دارم09304358399 امیر- امیر
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935-- فرجی
سلام وقت بخیر دوستان
من نه تولید کننده هستم نه فروشنده ولی خدا وکیلی خوشم میاد از آدمای که پر انرژی هستن و به دیگرانم انرژی میدن پس حسادتو کنار بزارین به بقیه هم یاد بدین هر چی تو این کار میدونین- محمود
با سلام من تعدادی بستر با کرم ب تراکم 15000تا دو هزارتا دارم اگر کسی مایل به خرید هست در خدمت هستیم 09354887599- علی
فروش کرم به صورت سبدی در کرج و تهران با ارزانترین قیمت و بالا ترین کیفیت 80 71 139 0935- فرجی
بنده خریدار گود خام و کرم هستم اگه کسی مایل به فروش با شماره 09126338711 تماس بگیره. ممنون


- علیرضا
بنده خریدار گود خام و کرم هستم اگه کسی مایل به فروش با شماره 09126338711 تماس بگیره. ممنون


- علیرضا
فروش کرم همراه با سبد و کود به ارزانترین قیمت در کرج/09351397180-- فرجی
سلام...
فروش عمده و مداوم کرم خاکی/ کود/ بستر/ غذا/سبد و آموزش و راه اندازی فارم با قیمت مناسب در کوتاه تربن زمان در تهران/ کرج/ ملارد/ شهریار و صفادشت.......... خدابخش
09126452778- حاجی
فروش کرم همراه با سبد و کود به ارزانترین قیمت در کرج/09351397180- فرجی- فرجی
سلام من درحال حاضر به تولید و فروش کود وکرم ایزینیا مشغول هستم با کمال میل اطلاعات خودم رو دراختیار شما خواهم گذاشت 09121190267- رسول
سلام من وخواهرم قصد شروع این کار روداریم مکان وسرمایه هم هست میشه کمکمون کنید اگه کسی موفق شده لطفا کمکشو نسبت به ما دریغ نکنه و با ما جهت کمک تماس بگیرید .09309627115- ندا و نگین ایزدپناه
سلام باتشکر وخسته نباشید من تولید کننده هستم والان حدود 100تن کود ورمی اماده فروش دارم میشه راهنمایی کنید. 09153084146- مهدی
با سلام
بنده یک کارآفرین هستم که علاقه زیادی به پرورش کرم خاکی دارم
اما اطلاعات چندانی از این کار ندارم
لطفا اگر اطلاعاتی در مورد این کار و مزایا و معایف دارید با بنده درمیان بگذارید
با تشکر
09351301627 - صالحی
ahmad.salhi2012@yahoo.com- احمد از تهران
کارشناس زراعت واصلاح، طراخ فضای سبز ، تولید کننده کرم ایزینا فتیدا و مشاور احداث فارم تولید به صورت خرده( خانگی) و انبوه(مزرعه ای) 09146836266- مهندس محسن زاده
سلام من تولید کننده ورمی کمپوست و کرم ایزینیا در قزوین هستم و در حال حاظر 300 تن آماده فروش دارم .تلفن تماس 09125810640-09122827837-09192870959- مجید امینی
با سلام ، تولید کننده ورمی کمپوست هستم ، کرم برای روغن گیری موجود مباشد تماس 09128453445 تهرات- نعیمی
درود بر شما ( تولیدکننده کرم خاکی هستم ،چه به صودت سبدی،سوله ای، یا روباز ) مشاوره رایگان ؛فروش سبدی با ارزانترین قیمت؛ با ما تماس بگیربد 09125913887- سلیمان تقوی
سلام...
فروش عمده و مداوم کرم خاکی/ کود/ بستر/ غذا/سبد و آموزش و راه اندازی فارم با قیمت مناسب در کوتاه تربن زمان در تهران/ کرج/ ملارد/ شهریار و صفادشت.......... حاجی 09127022776- حاجی
فروش کرم ارزانتر از همه جا به صورت سبدی همراه با کود در کرج/0935 139 71 80- فرجی
فروش کرم همراه با سبد و کود به ارزانترین قیمت/09351397180- فرجی
علاقه مندان این شغل با من تماس بگیرند09304384033-09197621185- مهرداد
کاش از مشکلاتشم می نوشتید
از کثافت کاریش که چند ماه اول مجبوریم تا زانو تو کود حیوانی باشیم وبعدشم حرص اینو بخوریم که مشتری نداریم و دست به نقد نیست- سید مرتضی
تولید کننده کرم خاکی هستم . <فروش کرم وکود ورمی اصلی ترین کار ماست> مشاوره رایگان جهت راه اندازی کارگاه چه به صورت سر بار یا کارگاه سوله ای با ما تماس بگیرید :09125913887- تقوی جیرنده
سلام میخوام این کارو شروع کنم نیاز شدید ب راهنمای شما دارم>اگه میشه کمکم کنید09124811936
- سعید
سلام وخسته نباشید خدمت هموطنان عزیز سالارپورقاسمی هستم توروستای خودمون فعالیت پرورش کرم ورمی راشروع کرده ام به طوری که بخشی از کشاورزان خوب فعال را به این محصول با ارزش تشویق کرده ام وهکتارها از زمین های کشاورزی را به پرورش کرم ورمی اختصاص داده ایم وآمادگی خودم رابه خریداران عزیزبه کل نقاط ایران وخارج ازکشور اعلام میکنم modern.salar@yahoo.com 09189920207- سالار پورقاسمی
500کیلو کرم خریدارم تلفن تماس 09125103102- ابوترابی
سلام من شعبه دوم تولیدکرم ورمی کمپوست راباکیفیت خوب درشاهرودافتتاح کردم آماده فروش به صورت سبدی به کلیه هموطنان می باشم انجام اینکارعلاوه برسودکمک به اقتصادکشور و رهایی ازکودهای شیمیایی می باشد09122733769- مهدی متحدی
سلام دوستان
من حدود 500 متر سوله در فومن دارم و میخواستم این کار را شروع کنم اگه امکان داره راهنماییم کنید- پویا
سلام خدمت همه عزیزان
من فروشنده کرم به صورت مخلوط بستر فعال هستم که تو هر کیلو بستر حدود 400 نخ کرم هستش کیلویی فقط 5000تومان با بنده تماس بگیرید 09194667025-ملائی- REZA
سلام من فروشنده کرم بابستربه صورت سبدی هستم ارزان تر وباکیفیت بسیارعالی درخدمت کلیه عزیزان می باشم09122733769- مهدی متحدی
سلام..ممنونم واز زحماتتون تشکر میکنم . اردبیل زندگی میکنم.میخوام این کار رو شروع کنم درصورت امکان راهنمایی وکمکم کنید. 09143526087- عیسی اهنگ نوا
توي نظرقبلي شماره تلفنموننوشتم 09188440096- ميثم
سلام ميخواستم كرم خريدكنم براتوليدكود چقدرزمين لازم است؟بايدسرپوشيده باشه؟اياكسي تعهدميدهدكود رابخرد؟- ميثم
باسلام اميدوارم درهرجاي دنيا هستيد موفق باشيد ٦ماه دنبال اطلاعات اين كار ميكرد بيدا نميكرم
- شقايق جاويد
سلام به تمام عزیزان - من تولید کننده ورمی کمپوست در حد تجاری هستم و اماده ارائه مشاوره تولید به صورت رایگان میباشم . تفن تماس 09121306729 و 09194260650 خرید و فروش کرم با قیمت مصوب و توافقی نیز برای دوستاران تولید دارم . جهانگرد- جهانگرد
سلام به همه... من تو این کار هستم وو تجربه خوبی تو این زمینه دارم. آماده ام بهتون مشاوره بدم 09178289610.- حسام
سلام و. خسته نباشی
کارشناسی کشاورزی دارم ولی بیکارم میخواستم بپرسم که ایابه عنوان یه کار میصرفه دنبالش بیفتم و ایا میشه تو فضای باز منظورم داخل مزرعه پرورش داد منقه سبزوار
با تشکر- سید مهدی
سلام خسته نباشید حاجی کرم خوب میخواهیم برای گلخونه اینم شماره تماس 09171713111 مهدیزاده- چنگیز
موفق و پیروز باشد سپاس گزارم.hamed whitefox-
برای برورش کرم خاکی راهنمایی میخواستم
- hossin
سلام.لطفا برای خریدوفروش راهنمایی کنید متشکرم 09178283617- پاپری
مشاوره,طراحی فارم,فروش کرم ایزینیا و تولید کومپوست با توناژ بالا:گرگان مهندس معیری- فرزاد معیری
ba tashakor- matin
با سلام دوستان سوالات من پرسيدن اگر جوابشونو تو سايت بذاريد ديگه سوال نمي كنيم.
اما در مورد هزينه و درآمد اين طرح اطلاعاتي مي خواهم.
ممنون- عليرضا لشگري
با تشکر از زحمات شما . خداوند اموات شما را با شهدا مهشور کند. برای آموزش حضوری چه کاری باید انجام داد. لطفا شماره تماس خود را رسال کنید. ممنون- چراغی
سلام از مقالتون ممنون می خواستم بدونم بازار فروش این محصول چطوریه؟کودی که تولید میشه رو می تونیم راحت بفروشیم؟-
لطفا در مورد درامد حاصل از این کار برام بیشتر بگید و اینکه کجا و چطور بازار یابی کنم09133721215- amin
salam
man hodode 5 sale kargah daram va moshkele forosh kood va keram daram yani ta hala natanestam moshtari peyda konam age kasio shoma mishnasin bozorg vari konin moarefi konin 09191873526 mamnon misham- hamid
در بستر خاك هم ميشه انجام داد و در فضاي باز البته در زمستان رويش را بپوشانيم؟مرسي از مطلب هايتان.- بامداد
در بستر خاك هم ميشه انجام داد و در فضاي باز البته در زمستان رويش را بپوشانيم؟مرسي از مطلب هايتان.- بامداد
مرسی از زحمات شما .اگه مشکلی نیست شمارتونو میخاستم .به این شماره اس کنید09174755092
- زارع
حتما باید کف سازی بیشه؟؟؟مثلا اگه چنتا وان بزرگ تهیه کنیم نمیتونیم تو وان تولید کمپوست کنیم؟؟؟؟ ممنون اگه راهنمایی کنید
- مجی
با سلام من به پیشنهاد یکی از دوستان در این رابطه وارد سایت شما شدم همه مطالب را توضیح داده بودید فقط لطف کنید اگر امکانش هست بازار فروش کرم در ایران را برایم ارسال کنید با تشکر- داوود
درامد این کار چقدر است؟؟خریدار این محصول رو باید ازکجا پیدا کرد؟- edris
من24 سال سن دارم ومیدونم هنوز دیر نشده و میخوام با کمک برادرم این کارو شروع کنم ممنون که به فکر ما هستین نمیدونم چطوری تشکر کنم حسن ولی- حسن ولی
سلام خدا نه تنها هممه رفتگانت رو بلکه تمام اجداد از دنیا رفته ات رو بینامرزه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من شدیدا به این صنعت علاقه دارم09194990788- حمید ممی زاده
سلام خداوند اموات شما را با صالحین مهشور کند بیامورزد می خواستم نحوه سرمایه گذاری وتولید بصورت انبوه را بپرسم واجراکنم نیاز به راهنمایی دارم لطفا راهنمایی فرمایئد متشکرم 09119262890- محمد بخشی
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
برسه بروح همه ارواح و اموات تان
تشکر
اگه اطلاعات بیشتری بخواهیم چکار کنم ایا کلاس هم جایی هست برا اموزش . خریدار چه کسی است .چقدر سود دهی داره. چقدر مکان برا شروع لازمه؟- محمد یزدانی اصفهان
اقاسلام خیلی حال کردم کارتون درسته اگه من بخوام ریزتر برم سراغ این برنامه چونکه هم جاشو دارم هم شرایط رو از کجا راهنمایی تکمیل تر برای راه اندازیشو بگیرم ازتون ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
- مصطفی
سلام اگه کسی را که این کار راه اندازی کرد میتونید معرفی کنید- علی
عالی بود.مکان ومحیط عالی جهت ایجاداین کاردریکی ازروستاهای بابل دارم لطفا بیشتر توضیح دهید اگرامکانش هست- آیت
واقعا عالی بود ایشالا موفق و پیروز باشد سپاس گزارم از راهنمایتون
- حامد
صلوات بر روح امواتتان.بسیار عالی و به زبانی ساده و روان شرح داده شده بود.فقط میخواستم بدونم که درمرحله کف سازی بایداز پلاستر سیمانی استفاده کنیم یا همان خاک بستر؟- حسن
سلام افرین
لطفا ادامه بدین این جور نظرها با عث پیشرفت ایرانه-
سلام مدتها بود که دنبال یک کار تولیدی ملی و سازگار با محیط زیست و البته مفرح میگشتم و با ورمی کمپوست آشنا شدم من و همسرمتصمیم گرفتیم این کارو بصورت جدی البته آهسته و پیوسته انجام بدیم و با سرمایه کم مطالب شما خیلی کمکمان کردبا تشکر فراوان- مرضیه
سلام

ممنونم ، خیلی عالی بود.
من دانشجوی مهندسی کشاورزی ، شاخه علوم باغبانیم ؛ مطالبت خیلی بهم کمک میکنه.- شاهین
ممنون و دست مريزاد بابت مقاله خوب شما اي كاش جوانهاي ......... روستايي ما كه همش از بيكاري مينالن كمي از نظرات امثال شما استفاده ميكردن- رضا
زباله طلای کثیفه نه سیاه طلای سیاه نفته- دوست