صفحه نخست
درباره ما
ارتباط با ما
گزارش تصویری
آشنایی با حیوانات
RSS
دوشنبه 9 آذر 1394
کنگره بین المللی آبزی پروری خاورمیانه و آسیای مرکزی
تعداد نمایش:3758
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : جمعه 26 آذر 1389
تاریخ برگزاری آزمون دکترای تخصصی دامپزشکی

حکیم مهر -  سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‎ای زمان برگزاری آزمون دکترای تخصصی گروههای مختلف از جمله علوم دامپزشکی را اعلام کرد.

بر این اساس ، سوم تا دهم بهمن ماه سالجاری ، ثبت نام از داوطلبین انجام و آزمون نیز 25 فروردین ماه 1390 برگزار می‎شود.

نتایج چندبرابر ظرفیت پذیرفته‎شدگان هم اواخر اردبیهشت ماه 90 اعلام خواهد شد.

در اطلاعیه سازمان سنجش درباره شرایط و ضوابط کلی شرکت در این آزمون آمده است :

 - داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه­ای مورد تایید و یا دانشجوی سال آخر که تا 31/6/1390 فارغ التحصیل شود.
- متناسب بودن مدرک تحصیلی داوطلبان با رشته مورد تقاضا در آزمون الزامیست.
- فارغ التحصیلان رشته­های مختلف با مدرک معادل حق شرکت در آزمون را ندارند مگر اینکه در آزمون جامع ارزیابی دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده است ، پذیرفته شده باشند.
- داوطلب فقط می­تواند در یک رشته شرکت نماید.
- داوطلبان می­توانند در زمان ثبت نام بر اساس علاقه­مندی و اولویت، حداکثر 10 دانشگاه را انتخاب نمایند. اسامی داوطلبانی که حدنصاب لازم را کسب نمایند در قالب چند برابر ظرفیت جهت انجام مراحل بعدی در اواخر اردیبهشت ماه به دانشگاه­های مورد نظر اعلام می­گردد.
- معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه­ای داوطلبان 20درصد نمره آزمون کتبی را به خود اختصاص خواهد داد. شایان ذکر است این معدل بصورت تراز شده در نمره کل آزمون تأثیر داده خواهد شد.
- پس از انجام کلیه مراحل آزمون، نتایج نهایی براساس اولویت انتخاب داوطلب، نمره ارسالی دانشگاه‌ها، ظرفیتهای هر رشته و حد نصاب اعلام شده توسط دانشگاه پذیرنده از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می­گردد. شایان ذکر است پذیرش نهایی بر اساس نمره ارسالی دانشگاه‌ها انجام خواهد گرفت و نمره اولیه داوطلب در پذیرش نهایی تاثیر نخواهد داشت.
- آزمون زبان انگلیسی در سطح آزمون تافل، تولیمو، آیلتس و شامل سه بخش دستور زبان، واژگان و درک مطلب می‌باشد.
آزمون استعداد تحصیلی که برای گروههای آموزشی 9 گانه جداگانه طراحی می‌شودکه شامل بخشهای درک مطلب، کمیتی، تحلیلی و منطقی، تجسمی (برای رشته‌های فنی و مهندسی)می باشد و بزودی نمونه‌ای از سوالات در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

گفتنی است بسیاری از داوطلبین شرکت در این آزمون پس از اعلام مواد امتحانی ، به دلیل عدم همخوانی مواد امتحان با رشته‎ مورد نظر خود دچار سردرگمی شده‎اند.

 

 

خبر مرتبط :

 
 
نظر بینندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
دیگر نمانده در برم مثقالی حوصله، بین من و تخصص هم افتاده فاصله، صدها دریغ از کوششی ناکام و باطله، سهم من از مامائی و تولیدمثل دام، نامی شده مزین به نام شریف قابله!! این قافیه حکایتی ست از شوک حاصله.
این هم نتیجه بازی با احساسات یک دامپزشک شاعره!!!- ملکی
با عرض سلام بسیار از راهنمایی شما متشکرم کمک بزرگی کردید اما چه حیف شد چقدر زحمت کشیدیم تا حد نصاب آزمون زبان را کسب کنیم چقدر زحمت کشیدیم تا جزوه های دانشگاه های مختلف را پیدا کنیم چقدر زحمت کشیدیم تا به جزئیات مطالب درس اختصاصی مورد نظر احاطه پیدا کنیم دیگر کجاست آن همه حوصله ؟- کیمیا ملکی
با سلام و احترام / در بین کتب فارسی کتاب جامعی وجود ندارد. اما به تفکیک کتب خوبی وجود دارد. مثلاً در زمینه بیماریهای پوست دامهای کوچک، بیماریهای سگ و گربه و غیره و در زمینه دام بزرگ هم همینطور. در این زمینه بهتر است سری به انتشارات پرتو واقعه، کتابفروشی محمدی، انتشارات فرهنگ جامع، انتشارات نوربخش و غیره بزنید و فهرست کتب متعدد را ملاحظه نمایید.- حکیم مهر
با سلام نیازمند منابع فارسی می باشم با توجه به تغییرات غیر قابل تصور و غافلگیری که در زمینه آزمون پیدا کردیم و با توجه به محدودیت زمانی کم در جمع بندی مطالب خواهشمند است در معرفی کتابی جامع و در عین حال مختصر در زمینه دام بزرگ و کوچک مرا راهنمایی بفرمایید- کیمیا ملکی