صفحه نخست
درباره ما
ارتباط با ما
گزارش تصویری
آشنایی با حیوانات
RSS
چهار شنبه 11 آذر 1394
کنگره بین المللی آبزی پروری خاورمیانه و آسیای مرکزی
تعداد نمایش:3891
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : دوشنبه 24 خرداد 1389
منبع : ivo.org.ir به نقل از مهر
بزرگترین مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی آماده بهره‌برداری شد

حکیم مهر -  مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر اعلام کرد: بزرگترین مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی به مرحله بهره‌برداری رسید.
مهندس کمال علیپور با اعلام این خبر گفت: به منظور مدیریت و کنترل بیماری قابل انتقال از پرندگان به انسان و ساماندهی پرنده‌فروشان خیابان مولوی، شرکت ساماندهی اقدام به راه‌اندازی مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی کرد.
وی با بیان این که این مجموعه شامل 64 واحد (مغازه‌) ویژه پرنده‌فروشان است، تصریح کرد: کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی از این مجموعه بازدید و اختصاص فضای فوق را برای ساماندهی پرندگان مناسب ارزیابی کردند.
علیپور با بیان این که این پروژه به مرحله بهره‌برداری رسیده اظهار کرد: پروژه فوق با حضور شهردار تهران طی هفته‌های آینده افتتاح خواهد شد.
مدیر عامل شرکت ساماندهی افزود: مذاکرات و هماهنگی‌های لازم با اتحادیه صنف پرنده‌فروشان انجام شده و قرار است طی روزهای آینده صنوف در این مرکز استقرار یابند.
علیپور اظهار کرد: این مجموعه در بزرگراه خلیج فارس واقع در منطقه 18 احداث شده است و تمامی علاقمندان می‌توانند پس از بهره‌برداری کامل برای خرید و یا فروش پرندگان زینتی به این مرکز مراجعه کنند.

 

نظر بینندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
جناب آقای قالی باف
مدیرعامل محترم شهرداری تهران
با سلام و درود بیکران ؛
در ابتدا از شما و همکاران محترمتان در شهرداری تهران کمال سپاس و قدردانی را دارم و دستان ذوالقدر شما و فرد فرد دوستانی که در راه اندازی فاز اول پروژه بوستان بزرگ ولایت جهادی دیگر را آفریدید را به گرمی فشرده و می
ستایم.
در ادامه از بذل و توجه حضرتعالی و مهندس کمال علیپور مدیر عامل شرکت ساماندهی و همکارانی که مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی را که به منظور مدیریت و کنترل بیماری قابل انتقال از پرندگان به انسان و ساماندهی پرنده‌فروشان خیابان مولوی در بزرگراه خلیج فارس واقع در منطقه 18 احداث و راه اندازی کرده اند کمال قدردانی را دارم . با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره شد نکاتی ملاحظه می شود که بیان و رسیدگی به این موارد کمک شایانی به هر چه بهتر شدن مجموعه و بازدید کنندگان و همچنین به مغازه داران خواهد کرد.
در بازدیدی که از این مجموعه صورت گرفت نکات زیر ملاحظه شد :
1. در ابتدا از دریافت ورودی 1000 تومانی که از ما دریافت شد تعجب کردم که آیا این مبلغ برای پارک کردن اتومبیل می باشد یا برای بازدید و یا بهتر بگویم شارژ مجموعه
2. مشاهده این همه دست فروش بیرون از مجموعه که در حال خرید و فروش حیوانات غیر مجاز و ناقل بیماری در نزدیکی همین مجموعه میباشند جای تعجب داشت
3. تمامی مغازه داران به خصوص طبقه پائین از مشکلاتی همچون
- عدم تهویه هوای مناسب در داخل مغازه ها که منجر به تلف شدن پرندگان گران قیمت آنها شده
- عدم وجود سیستمی مناسب جهت انتقال زباله های مغازه ها و شستشوی کف¬، که مشاهده شده فاضلاب از داخل مغازه ها بیرون زده و گاز منتشر شده از آن باعث بیمار شدن و در نهایت تلف شدن پرندگان می شود
- عدم وجود سرویس بهداشتی در دسترس و آسان برای مراجعه کنندگان و مغازه داران
- عدم وجود فردی از خود صنف فروشندگان پرنده که با مشکلات نگهداری و فروش پرندگان آشنا بوده جهت اخذ تصمیمات لازم
- قرار نداشتن ابزار رفاهی برای مراجعه کنندگان و مغازه داران در محیطی مناسب (ملاحظه شد که خارج از مجموعه دست فروشان مواد غذایی و ... را با وضعیت کاملاً غیر بهداشتی عرضه می کنند)
- مغازه داران از اینکه دیزاین مغازه شان تغییرکرده مشکلی ندارند ولی از اینکه نسبت به اجاره ای که پرداخت می کنند امکانات مناسب دریافت نمی کنند و همچنین تغییر مکان باعث شده در طول هفته از بازدید کنندگان کمتری نسبت به محل قبلی خود داشته باشند نارضایتی کامل خود را ابراز نمودند و درخواست داشتند که در صورت امکان در رسانه ها این مجموعه تبلیغ شود تا شاید تغییری در بازار بوجود آید
- ساعت بازدید از مجموعه بیشتر شود
- هوای گرم راهرو ها در طبقه پائین نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که هم بازدید کنندگان را اذیت می کند و هم مغازه داران را
- و...
در پایان از شهردار محترم و همچنین از مسئولان ذیربط درخواست عاجزانه میکنم که نسبت به موارد فوق عنایت ویژه داشته و اگر امکان نشست دوستانه مسئولان و مغازه داران جهت بیان نمودن مشکلات موجود وجود دارد این امکان را فراهم نموده تا دست در دست هم نسبت به رفع آن اقدام نمایند.
در پایان از بذل و توجه شما که نسبت به مردم، متعهد و دلسوز می باشید کمال قدردانی و سپاس را دارم . خداوند یار و مدد شما و عنایات ائمه اطهار و امامان و معصومین همیشه همراهتات باد. ان شاءالله
- همشهری
با تشکر فراوان از دست اندر کاران این پروژه -

جای چنین مجتمعی در مرکز ایران خالی بود

با توجه به اقبال مردم به حیوانات خانگی لازم است

بر خرید و فروش پرندگان و.... کنترل و نظارت بیشتر و دقیق تری باشد- حسین