صفحه نخست
درباره ما
ارتباط با ما
گزارش تصویری
آشنایی با حیوانات
RSS
چهار شنبه 4 آذر 1394
کنگره بین المللی آبزی پروری خاورمیانه و آسیای مرکزی
تعداد نمایش:848
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : يکشنبه 5 خرداد 1392
منبع : publicrelations.tums.ac.ir/با تشکر از دکتر محمدنژاد به دلیل ارسال خبر
دامپزشکی، دانشگاه تهران را به جمع 100دانشگاه برتر جهان برد

حکیم مهر - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از پیوستن دو دانشگاه ایرانی به جمع صد دانشگاه برتر جهان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر، دکتر قانعی با بیان اینکه براساس گزارش منتشرشده موسسه علم سنجی SCIMAGO دو دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران وارد جدول صد دانشگاه برتر جهان شده اند افزوده است: براساس رده بندی اعلام شده، دانشگاه تهران با رتبه 91 در گرایش علمی دامپزشکی و همچنین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران با رتبه 100 در گرایش علمی فارماکولوژی، سم شناسی و علوم دارویی در جمع یکصد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در ادامه گفت : هم اکنون براساس اعلام پایگاه اطلاعات علمی SCOPUS، ایران در مجموعه همه گرایش های علوم در جایگاه 16 جهان و رتبه نخست منطقه خاورمیانه و در علوم پزشکی و سلامت در رتبه دوم منطقه خاورمیانه قرار دارد.
وی اضافه کرد: در صورت حفظ روند کنونی و براساس بررسی برونداد علمی کشور های مختلف جهان تا سال 2018، کشورمان در جایگاه چهارم علمی جهان و در علوم پزشکی و سلامت در رتبه نخست منطقه خاورمیانه خواهد ایستاد.

نظر بینندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
سر دبیبر محترم لطفا به آمارهای واقعی تری هم توجه فرمائید تا مشخص شود در کجای رتبه ایستاده ایم ؟-
به همه دوستانم در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تبریک می گویم. دانشکده ما قابلیت کسب رتبه های بهتر از این را هم دارد.- دانشجوی دانشگاه تهران
تبریک به دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران- دانشجو