صفحه نخست
درباره ما
ارتباط با ما
گزارش تصویری
آشنایی با حیوانات
RSS
پنج شنبه 5 آذر 1394
کنگره بین المللی آبزی پروری خاورمیانه و آسیای مرکزی
تعداد نمایش:3867
امتیاز: 1 2 3 4 5 6


بروزرسانی : يکشنبه 23 مهر 1391
منبع : زلال‌نیوز/yjc
عجیب‌ترین حیوانات در آمازون + عکس

حکیم مهر - جنگل های آمازون را حتما می شناسید. انبوهی از درختان در آمریکای جنوبی منطقه ای را به وجود آورده اند که به شش های زمین معروف شده اند.

به گزارش زلال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در جنگل های انبوه آمازون حیوانات بسیار زیادی وجود دارند که در میان آن ها برخی بسیار عجیب هستند و کمتر دیده شده اند. در ادامه به برخی از عجیب ترین حیواناتی که در آمازون زندگی می کنند اشاره می کنیم.
خفاش ماهی گیر


خفاش ها گونه های مختلفی دارند که هر مورد دارای قابلیت ها و توانایی های خاص خودشان هستند. یکی از این خفاش ها به ماهیگیر شهرت دارد و حرفه اصلی اش گرفتن ماهی های روی سطح آب است. این پرنده تنها گونه خفاش است که قابلیت ماهیگیری دارد.

قورباغه شیشه ای


یکی از عجیبترین گونه های قورباغه و همچنین سمی ترین حیوانات قورباغه شیشه ای است. همانطورکه از اسم آن مشخص است بدن این حیوان به انداره ای نازک است که تمامی ارگان های داخلی بدنش نمایان است و حتی نحواه پمپاژ کردن قلبش نیز قابل مشاهده است. این قورباغه یکی از صمی ترین گونه های حیوانی است که در دنیا وجود دارد. سم این قورباغه به اندازه ای است که می تواند به راحتی یک انسان بالغ را بکشد.

حشره کله بادام زمینی


یکی از عجیبترین حشره های دنیا را می توانید در جنگل های آمازون با نام کله بادام زمینی وجود دارد. این حشره که بسیاری از دانشمندان را مبهوت خود کرده است کله ای به مانند غلاف بادام زمینی دارد و البته بسیار بی دفاع است و به راحتی توسط حشرات بزرگتر شکار می شود.

پوتو


پوتو نام یک موجود بسیار کوچک در جنگل های آمازون است که در تمام طول روز دربالای یک شاخه مرده می نشیدند و به گونه ای استتار می کند که اصلا قابل تشخیص نیست. او در همان حالت از حشرات ریزی که در اطرافش وجود دارند تغدیه می کند و در دنیا بیشتر به خاطر حالت تنبل کونه و استتار بی وصفش معروف است.

ماهی کاندیرو


"کاندیرو" یکی از مشهورترین موجودات آمازونی است که به سبکی بسیار خاص قربانی هایی را میگیرد. این ماهی که در رودخانه آمازون زندگی می کند و به خاطر کوچک بودنش می تواند وارد بدن قربانی ها شود و آن چنان دردی را ایجاد می کند که افراد از درد جان خودشان از دست می دهند. این ماهی تنها با عمل جراحی از بدن خارج می شود.

کینکاجاو


این حیوان یکی از اقوام راکون است که البته پوستی تقریبا طلایی رنگ دارد و همچنین با دمش می تواند شاخه ها را بگیرد و از درخت ها آویزان شود. این حیوان همچنین به خرس عسل نیز شهرت دارد. محل زندگی آن در میان درختان است و بیشتر از میوه ها تغذیه می کند. همچنین زبان بسیار درازش در کشیدن شیره گل ها بسیار کمکش می کند.

مار ماهی برقی


این ماهی در آب های رودخانه مورکی زندگی می کند و همچنین همیشه میزان زیادی برق در داخل بدنش نگه می دارد. این میزان برق به اندازه ای است که می تواند حیوانات کوچک را بکشد و همچنین بزرگترین حیوان ها را نیز می تواند لحظاتی بی حس کند. این ماهی به عنوان بزرگترین ماهی برقی دنیا شناخته می شود و به آن چاقو ماهی نیز گفته می شود.

قورباغه سمی


این قورباغه در بین سمی ترین موجودات دنیا قرار دارد به طوری که حتی دست زدن به آن نیز می تواند باعث مرگ شود. این در حالی است که این قورباغه ظاهری بسیار زیبا دارد. دانشمندان این موجود را به نام قورباغه کشنده صدا می زنند.

مورچه گلوله ای


بزرگترین مورچه های دنیا که به اندازه انگشت کوچک می توانند رشد کنند در آمازون زندگی می کنند. این مورچه ها می توانند گاز بگیرند و درد آن تا 24 ساعت وجود خواهد داشت. دلیل نام گذاری آن ها همچنان مشخص نیست البته احتمال می رود به خاطر اندازه آن ها به گلوله تشبیه شده اند. نام دیگر این موجود مورچه 24 ساعته است.

مارمولک معجزه گر


شاید با دیدن نام این مارمولک انتظار کار خارق العاده ای از آن داشته باشید اما تنها کار خاص این مارمولک روی اب راه رفتن آن است. این مارمولک می تواند تا سرعت 10 کیلومتر بساعت نیز بر روی اب برسد و همچنین فرم پاهای آن به گونه ای است که اصلا در آب فرو نمی رود.

 

نظر بینندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
مرسی عالللللللللللللللللللللللللللللللللللللل بود- امی
با تشکر از تصاویر زیبای این مخلوقات شگفت انگیز، البته متن سایت yjc از نظر نام گونه های قورباغه ها(کلی گویی صورت گرفته) و حتی طبقه بندی خفاش کاملا دچار اشکال است و در سطح بینندگان حکیم مهر نیست . خفاش موجود در تصویر با نام رایج greater bulldog bat یا fisherman bat و با نام علمی Noctilio leporinus ، در Class پستانداران قرار دارد و نه پرندگان . :) با سپاس- m.en