خبرهایی از دامپزشکی اردبیل و خراسان شمالی + باز هم عدم توجه به اصول بهداشتی از سوی مدیرکل دامپزشکی یک استان

حکیم مهر - خبرهایی از دامپزشکی اردبیل و خراسان شمالی

 

افتتاح کشتارگاه صنعتی دام پارس آباد در استان اردبیل

 

به مناسبت دهه مبارک فجر، کشتارگاه صنعتی دام پارس آباد در استان اردبیل با حضور سرپرست اداره کل دامپزشکی و استاندار این استان افتتاح شد.

هر چند این کشتارگاه به تازگی افتتاح شد اما سرپرست اداره کل دامپزشکی اردبیل در حضور دکتر صابری استاندار اردبیل و مهندس عبدایمانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان بدون رعایت اصول بهداشتی به فاصله کوتاهی با لاشه ذبح شده تردد نمود!

در چنین شرایطی با اتخاذ تمهیداتی می توان فاصله‌ای فیزیکی میان لاشه ذبح شده و بازدیدکنندگان تعبیه نمود و برای عالی‎‌ترین مسئول اجرایی استان شرایط بهداشتی را به تصویر کشید.

این در حالی است که بارها مسئولان مختلف دامپزشکی مردم را به رعایت اصول بهداشتی فراخوانده اند و انتظار می‎رود خود در رعایت این اصول پیشقدم باشند.

پیش از این نیز در جریان نظارت بهداشتی به مناسبت عید سعید قربان، تصاویری از حضور اینگونه‎ی مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی به عنوان نمونه منتشر شده بود.

 

 

-----------------------------

 

برگزاری آزمون بازرسین و ناظرین بهداشتی از طریق سامانه الکترونیکی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی

 

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از برگزاری آزمون بازرسان و ناظران بهداشتی از طریق سامانه الکترونیکی این اداره کل خبر داد.

دکتر دلیر صحرایی گفت : پیرو برگزاری کلاس آموزشی "آنچه ضابطین قضایی باید بدانند" که برای بازرسین بهداشتی و کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان و شبکه های دامپزشکی شهرستانهای استان برگزار شد به منظور بازآموزی همکاران و کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی استان ، جهت آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه ، توزیع و پخش فرآورده های خام دامی ویژه ایام نوروز ، آزمون علمی مذکور که برای ضابطین بهداشتی قضایی تنظیم شده است از طریق سامانه الکترونیکی این اداره کل و به شکل غیرحضوری برگزار می شود.

به گفته وی کلیه ناظرین و بازرسین بهداشتی این اداره کل با شرکت در دوره آموزشی ضابطین بهداشتی قضایی که با هماهنگی معاونت آموزشی اداره کل دادگستری استان برگزار گردیده پس از پایان دوره ، گواهی آموزشی مربوطه را از این معاونت دریافت می‎نمایند.

روش ورود به سامانه : پس از مراجعه به سایت اداره کل دامپزشکی استان خراسان شمالی به نشانی http://nkh.ivo.ir با کلیک بر گزینه خدمات الکترونیکی به صفحه اصلی سامانه وارد خواهید شد. سپس در قسمت کاربری ثبت نام نایید و بعد از آن فرستادن یک درخواست را کلیک و آزمون مورد نظر خود را انتخاب نمایید.


 خبر مرتبط :