نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس:
هرکسی می‌خواهد سگ‌گردانی کند به بیابان برود/ گرداندن حیوانات نامتعارفی همچون اژدها و سگ ممنوع می‌شود!

حکیم مهر: روز گذشته نائبرئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از تصویب شدن طرح موسوم به مقابله با سگ‌گردانی در کمیسیون قضایی مجلس خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از دیده‌بان ایران، «حسن نوروزی» گفت: «بر اساس این طرح گرداندن حیوانات نامانوس و نامتعارفی همچون کروکودیل، میمون، اژدها، خوک، گرگ، پلنگ و سگ ممنوع می‌شود.»

وی درخصوص محدودیت‌هایی که این طرح ایجاد می‌کند، عنوان کرد: «به دلیل اینکه این حیوانات ترس و وحشت ایجاد می‌کنند و عامل بیماری و هاری می‌شوند، نباید در ساختمان‌های مسکونی نگهداری شوند. همچنین در مکان‌های عمومی، پارک‌ها و مراکز تجاری نباید گردانده شوند.»

نوروزی در پاسخ به اینکه درصورتی که افراد بخواهند حیوانات خانگی خود را به بیرون ببرند، چه مکان‌هایی باید بروند، گفت: «می‌توانند به بیابان بروند ولی در ساختمان که زن و بچه ساکن هستند، نباید نگهداری و باعث وحشت شوند.»

این نماینده مجلس افزود: «اجاره خانه با افراد دارای حیوان خانگی ممنوع می‌شود و اگر شکایت شود دادسرا ورود پیدا می‌کند؛ باید خارج از شهر ببرند.»

نوروزی همچنین درمورد جریمه‌های در نظر گرفته شده در این طرح، گفت: «مجازات‌هایی درنظر گرفته شده که هم شامل حبس می‌شود و هم شامل جزای نقدی.»

وی در پایان مطرح کرد: «کلیات این طرح رای آورده و در کمیسیون هم بررسی شده و رای آورده است. قرار است در صحن علنی مطرح شود.»