اختصاصی حکیم مهر:
سال به پایان رسید و خبری از ابلاغ تعرفه‌های جدید خدمات دامپزشکی بخش خصوصی نشد/ دامپزشکان بخش خصوصی چه گناهی کرده‌اند؟!

حکیم مهر: نزدیک به ۹ ماه از آغاز سال میگذرد و تنها حدود سه ماه تا پایان سال فاصله داریم ولی هنوز از ابلاغ تعرفههای جدید خدمات دامپزشکی بخش خصوصی از سوی وزیر جهاد کشاورزی خبری نیست!

به گزارش حکیم مهر، این در حالی است که «دکتر سید جواد ساداتی‌نژاد» وزیر جهاد کشاورزی دو ماه پیش گفت‌وگوی اختصاصی با حکیم مهر، از ابلاغ قریبالوقوع تعرفههای خدمات دامپزشکی بخش خصوصی خبر داده بود (اینجا).

در شرایطی که تورم وحشتناک حدود ۵۰ درصدی، افزایش تعداد فارغالتحصیلان دامپزشکی و کاهش جمعیت دام و طیور در کشور به علت مشکلات مربوط به تامین نهادههای دامی، موجب تحمیل فشار اقتصادی کمرشکن به فعالین حوزه دامپزشکی بخش خصوصی شده است، کملطفی مسئولین در حق اعضای خانواده دامپزشکی و ابلاغ دیرهنگام تعرفههای جدید، خود موجب ایجاد مشکلات عدیدهای برای این افراد گردیده است.

 دامپزشکان بخش خصوصی چه گناهی کردهاند که برخلاف سایر اصناف که در ابتدای هر سال با ابلاغ تعرفه جدید بر اساس نرخ تورم از سوی مسئولین صنف مربوطه قدرت اقتصادی خود را در جامعه حفظ میکنند، باید روز به روز فشار اقتصادی بیشتری را تحمل نموده و در باتلاق فقر و مشکلات معیشتی فرو روند؟

از رؤسای محترم سازمان دامپزشکی کشور و سازمان نظام دامپزشکی که متولی بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی هستند و با وزیر جهاد کشاورزی ارتباط نزدیک دارند، انتظار میرود مطالبات به حق اعضای خانواده دامپزشکی بخش خصوصی را با وزیر جهاد کشاورزی در میان گذاشته و وی را برای ابلاغ تعرفههای جدید تحت فشار قرار دهند.

ضمناً امیدواریم از سال آینده، تعرفههای خدمات دامپزشکی بخش خصوصی، با مشورت انجمنهای صنفی فعال بخش خصوصی دامپزشکی و حداقل متناسب با تورم رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی، در روزهای ابتدایی هر سال ابلاغ گردد تا گوشهای از نگرانیهای اعضای خانواده دامپزشکی برطرف گردد.