نماینده اردبیل: در بازدیدهای اخیر از کشتارگاه اردبیل، بیش از ۹۰ درصد دام‌های کشتاری، مولد بودند

حکیم مهر: نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامداری برای روستاییان به صرفه نیست، گفت: انقلاب تصمیم‌گیری‌های جدید برای حوزه دامداری نیاز است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «صدیف بدری» عصر پنجشنبه در آئین کلنگ زنی شهرک دامپروری ویرثق شهرستان نیر با بیان اینکه دامداری برای روستاییان به صرفه نیست، اظهار کرد: انقلاب تصمیم‌گیری‌های جدید برای حوزه دامداری نیاز است.

وی افزود: با توجه به بازدیدهای اخیر از کشتارگاه اردبیل بالای ۹۰ درصد دام‌های آورده شده برای کشتار مولد بودند که زنگ خطر کاهش تولید گوشت قرمز با کشتار دام‌های مولد به صدا درآمده است و باید یک فکر اساسی برای حوزه دامداری کشور صورت بگیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش بارندگی و افزایش تحریم‌ها و چالش‌های ارزی برای واردات نهاده‌ها در سال‌های اخیر باعث شده است تا دامداران در تولید و پرورش دام دچار مشکل و برای جبران بخشی از ضرر خود مجبور به کشتار دام‌های مولد شوند.

بدری با اشاره به مشکلات حوزه آرد و نان در کشور ادامه داد: خوشبختانه در حوزه گندم هم همکاری مجلس بسیار خوب بوده است و هم برنامه‌ریزی خوب دولت جلوی بسیاری از مشکلات را گرفت.