سرپرست جدید اداره کل دامپزشکی استان قزوین: انتخاب مدیران در این اداره بر اساس شایسته‌سالاری، جوانگرایی و توانمندی خواهد بود

حکیم مهر: «دکتر مهدی جلوخانی» سرپرست اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: ایجاد همدلی و همبستگی در بین همکاران پرهیز از حاشیه و درگیری های بی ثمر در راستای پیشبرد امور مرتبط با بهداشت دام و تحقق امنیت و ایمنی غذایی حائز اهمیت خواهد بود.

دکتر مهدی جلوخانی تصریح کرد: انتخاب مدیران در اداره کل دامپزشکی استان بر اساس شایسته سالاری و با نگاه جوانگرایی و توانمندی خواهد بود هیچگونه دسته بندی و سلایق شخصی، تاثیری در انتخاب مدیران نخواهد داشت.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره کل دامپزشکی استان قزوین یکی از برنامه های خود را تکمیل منابع انسانی در مجموعه دامپزشکی استان برشمرد تا بتوان خدمات رسانی به بهره برداران را به نحو احسن به انجام رساند و اقدامات پیشگیرانه را در مناطق محروم روستایی در قالب برنامه های محرومیت زدایی بیش از پیش گسترش داد.

دکتر جلوخانی همچنین تشریح کرد: از میان 1709 بیماری شناخته شده، بیش از 800 بیماری مشترک بین انسان و دام است که پیشگیری و کنترل بروز و شیوع این بیماریها یکی از وظایف اصلی دامپزشکی است که امیدواریم با مدیریت مجموعه سازمان دامپزشکی کشور و تعاملی که بین دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی وجود دارد در تحقق آن موفق باشیم.

دکتر مهدی جلوخانی دارای مدرک دکترای دامپزشکی، فرزند شهید، متولد سال 1360 در قزوین است که در 4 سال گذشته ریاست اداره دامپزشکی شهرستان قزوین را بر عهده داشت و در تاریخ 6 تیرماه 1401 به عنوان سرپرست اداره کل دامپزشکی استان قزوین منصوب شد.