مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه رازی:
دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی کرمانشاه در لیست دانشکده‌های مورد تایید انجمن دامپزشکی آمریکا (AVMA) قرار گرفت

حکیم مهر: با پیگیری‌ دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه رازی و مساعدت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی در لیست دانشکده‌های مورد تأیید انجمن دامپزشکی آمریکا (AVMA) قرار گرفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «شهاب مرادخانی» مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه رازی با اعلام این خبر اظهار کرد: انجمن دامپزشکی آمریکا یکی از معتبرترین انجمنهای دامپزشکی جهان و از حامیان برجسته این حرفه است که بیش از ۹۷ هزار عضو در کشورهای مختلف دارد.

وی ادامه داد: این انجمن ضمن ارائه آموزش‌های لازم در جهت ارتقاء سطح سلامت حیوانات، از دامپزشکان سراسر جهان نیز حمایت می‌کند.

مدیر دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه رازی آغاز فعالیت های انجمن دامپزشکی آمریکا را از سال 1863 اعلام کرد و گفت: این انجمن با هدف ارائه خدمات پزشکی و درمانی به حیوانات و ترویج حفاظت و نگهداری صحیح و درمان بیماریهای حیوانات فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر یکی از مراکز پیشرو در این زمینه است.

به گفته مرادخانی یکی از مراحل اعتبارسنجی مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان رشته دامپزشکی که متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌باشند، قرار گرفتن نام دانشکده محل تحصیل آنها در لیست AVMA است.

مرادخانی با بیان اینکه این انجمن علاوه بر فعالیتهای پژوهشی خود در زمینه آموزش و ارائه گواهینامه‌های معتبر آموزشی نیز فعالیت دارد، افزود: مجلات منتشر شده توسط این انجمن که به صورت دسترسی آزاد و اشتراکی در دسترس کاربران قرار دارد از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

وی از Journal of the American Veterinary Medical Association که مقالات آن به صورت دسترسی آزاد موجود هستند و در زمینه پیشرفت و ترویج علم دامپزشکی منتشر میشود  و American Journal of Veterinary Research که به صورت اشتراکی و دسترسی آزاد منتشرمی شود و پژوهشهایی را که در زمینه ارتقای سلامت و عملکرد حیوانات باشند، منتشر می کند به عنوان دو مجله مهم و معتبر این انجمن نام برد.

این مسئول در پایان از پیشنهاد دانشکده دامپزشکی و پیگیری های آن مبنی بر عضویت دانشگاه رازی در این انجمن تقدیر کرد.