سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس:
نیاز مبرم کشور قطر به دکتر دامپزشک/ دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز می‌تواند نیروی متخصص دامپزشکی قطر را تامین کند
 

حکیم مهر: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصتی برای ارتباط و تعامل با کشور‌های منطقه و ایجاد هم‌افزایی بیشتر فراهم می‌کنند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «محسن ربانی‌زاده» در حاشیه دیدار با هیئت تجاری قطر و اقلیم کردستان عراق، گفت: نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور و صنایع وابسته که به مدت ۳ روز برگزار می‌شود فرصتی برای ارتباط و تعامل با هیئت اعزامی از کشور قطر و کردستان عراق بود که در این دیدار تبادل نظر در باره ظرفیت‌ها، فرصت‌های تعاملی کشاورزی و گردشگری و علم و فناوری مطرح شد.

او گفت: تعامل نزدیک با این کشور‌ها سبب ایجاد هم‌افزایی و توسعه صنایع وابسته می‌شود، هیئت قطری اذعان به رعایت استاندارد‌ها جهت عرضه محصولات کشاورزی داشت؛ البته کشور قطر با سرمایه‌گذاری خوبی که در حوزه دام انجام داده، تامین‌کننده نیاز خودشان هستند؛ اما می‌تواند محصولات ایران را فرآوری و صادرات را به بازار ثانویه عرضه کند .

نیاز مبرم کشور قطر به دکتر دامپزشک

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: در این جلسه درباره اعزام نیرو‌های متخصص به قطر گفتگو شد، چراکه این کشور نیاز مبرم به دکترای دامپزشکی دارد و با توجه به اینکه استان فارس و دانشکده دامپزشکی نیرو‌های زبده و خوبی دارد، می‌تواند دامپزشک و نیرو‌های متخصص در حوزه دام و طیور این کشور را تامین کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: موارد مطرح شده در حوزه کشاورزی، پزشکی و فرهنگی بود که با پیشنهادات بیشتر می‌توان مراوادات به حد عالی برسد تا منجر به پیشرفت منطقه شود.

ربانی‌زاده گفت: هیئت قطری در سطح کاردار سفارت و مدیر کل امور کشاورزی و اقلیم کردستان نیز در سطح معاون وزیر کشاورزی در جلسه حضور داشتند.

او گفت: هر چند که کشور قطر یک کشور کوچک با جمعیت ۲.۵ میلیون نفر است، ولی ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری و اعزام نیرو‌های متخصص به آن منطقه وجود دارد و این تعامل ظرفیت خوبی برای کار‌های فرهنگی و اقتصادی برای آینده پیش رو ایجاد می‌کند .