استدلال عضو شورای شهر تهران علیه سگ‌گردانی: آیا کسی اجازه دارد گوسفند خود را برای چرا به پارک ببرد؟!

حکیم مهر: عضو شورای شهر تهران درباره سگ گردانی در پارک‌ها گفت: گوسفند هم حیوان خیلی خوبی است اما آیا کسی اجازه دارد گوسفند خود را در پارک برای چرا ببرد؟ اجازه می دهید؟ گوسفند به فضای سبز ضربه می‌زند و سگ به فضای اجتماعی و خانوادگی کسانی که در پارک‌ها حضور دارند ضربه می‌زند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «سید محمد آقامیری» در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران پس از استماع گزارش معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ضمن تشکر از گزارش مبسوط آقای یزدانی به دو نکته اشاره می‌کنم. اول بحث عدم برقراری عدالت اجتماعی در مسأله خدمات  اجتماعی است.

او ادامه داد: براساس آمار ۳۵ محله در تهران پارک محله ندارند و ۷۰میدان تره بار در محلات کسری دارند.

آقامیری در ادامه با اشاره به یکی از مصوبات شورای پنجم در خصوص سگ‌گردانی در پارک‌ها گفت: شورای شهر قبلی مصوبه‌ای درباره سگ‌گردانی در پارک‌ها داشتند، کاری به خود حیوان سگ ندارم، حیوان وفاداری است و در اسلام اصل کاربری آن مورد تایید است اما اینکه از حیوان در کجا استفاده شود مهم است. گوسفند هم حیوان خیلی خوبی است اما آیا کسی اجازه دارد گوسفند خود را در پارک برای چرا ببرد؟ اجازه می دهید؟ گوسفند به فضای سبز ضربه می زند و سگ به فضای اجتماعی و خانوادگی کسانی که در پارک‌ها حضور دارند ضربه می‌زند.

او ادامه داد: الان در شمال شهر تهران پارکی هست که تماما به سگ اختصاص دارد و کسی جرات نمی‌کند به آنجا برود مگر کسی که سگ داشته باشد و آن سگ از صاحب خود در برابر سگ‌های دیگر حفاظت کند. این قصه در پارک‌های دیگر سطح شهر نیز در حال گسترش است.

آقامیری گفت: ما قانون داریم که باید از آن ممانعت شود، قانون منع حیوانات خانگی داریم و اینگونه نباشد که این قانون سرسری گرفته شود و بعداً به یک چالش و معضل اجتماعی شود و برخورد با آن مسأله اجتماعی ایجاد کند و به راحتی نشود جلوی این کار را گرفت. درباره آن توضیح دهید که چطور جلوی این کار را می‌گیرید.