در جلسه مشترک سازمان دامپزشکی و سازمان پدافند غیرعامل:
تقویت مرزبانی زیستی با همکاری سازمان دامپزشکی کشور و سازمان پدافند ‌غیر‌عامل/ استفاده از ظرفیت سرباز دامپزشک و امریه در پست‌های ایست و بازرسی

حکیم مهر: جلسه مشترک سازمان دامپزشکی کشور و سازمان پدافند غیرعامل در محل سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این جلسه مدیر پدافند غیرعامل سازمان به مناسبت هفته دفاع مقدس گزارشی از فعالیت های پدافند غیرعامل و نقش سازمان دامپزشکی در حوزه مرزبانی زیستی، ارتقاء سامانه های الکترونیکی، ساماندهی قرنطینه های مرزی و گلوگاهی ،برنامه‌ریزی جهت راه اندازی مرکز بیوبانک سازمان و آزمایشگاه گلمکان ارائه نمود.

در این جلسه «مهندس محمدرضا مومنی» معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان در خصوص ارتقاء سامانه ها و همچنین اجرای طرح جامع سامانه های سازمان دامپزشکی در آینده نزدیک خبر داد.

وی در ادامه در خصوص ضرورت راه‌اندازی مرکز بیوبانک سازمان و آزمایشگاه گلمکان نکاتی را مطرح نمود.

در ادامه جلسه معاونت سلامت سازمان پدافند غیرعامل بر ضرورت ارتقاء مرزبانی زیستی و پیش آگهی ارزیابی مخاطرات و ساماندهی قرنطینه های مرزی تاکید نمود.

بنا براین گزارش، «دکتر علی‌صفر ماکنعلی» رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن اعلام تنظیم مقررات بهداشتی برای بررسی ارزیابی واکسن و دستورالعمل ثبت دارو، واکسن و فرآورده های بیولوژیک که در دست تهیه می باشد گفت: آزمایشگاه های دامپزشکی در سه محور تجهیزات، نیروهای متخصص آزمایشگاه ها و فعالیت های آزمایشگاهی ساماندهی می شوند.

وی همچنین از برنامه های سازمان در خصوص کنترل بیماری تب برفکی دام، بیماری لکه سفید میگو و همچنین پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و اتخاذ راهبرد استراتژیک جهت مقابله با این بیماری ها خبر داد.

دکتر ماکنعلی درخصوص مرکز بانک خواستار تشکیل کمیته مشترک متشکل از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور و سازمان پدافند غیرعامل جهت بررسی موضوعات مرتبط گردید.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص قرنطینه‌ای بین استانی و گلوگاهی بر آمادگی سازمان جهت آموزش نیروهای نظامی و انتظامی و استفاده از ظرفیت سرباز دامپزشک و امریه در پست های ایست و بازرسی تاکید نمود.