مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی:
فرد متخلفی که قصد فروش گوشت الاغ به مردم را داشت، به یک‌سال زندان محکوم شد
 
 

حکیم مهر: در بازرسی‌های بعمل آمده توسط اكیپ‌های نظارتی و بازرسی دامپزشكی، لاشه یک رأس الاغ کشف، ضبط و پس از طی مراحل قضایی معدوم‌سازی شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، «دکتر امیر حسین بهداد» مدیر کل دامپزشکی استان، در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: پیرو بازرسیهای به عمل آمده توسط اكیپهای نظارتی و بازرسی دامپزشكی شهرستان تبریز، در یک خانه مسكونی یک لاشه مجهولالهویه كشف و ضبط گردید.

مدیر کل دامپزشکی استان تصریح کرد: لاشه کشف شده یک لاشه مجهولالهویه و فاقد مهر بهداشتی دامپزشكی و هویتهای كشتارگاهی و بدون علائم بازرسی دامپزشكی بوده كه حاكی از كشتار غیرمجاز خارج از كشتارگاه و قاچاق بوده و به دلیل فساد لاشه و پرخونی ضبط گردید.

دکتر بهداد گفت: در راستای تحقیقات تکمیلی و با انجام آزمایشات تخصصی دامپزشکی، مشخص شد لاشه ضبط شده علاوه بر موارد فوق با توجه به علائم ممیزه متعلق به گونه تکسمیها (گوشت الاغ) بوده است.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان تصریح کرد: فرد خاطی با تنظیم شكوائیه توسط واحد حقوقی این اداره کل که به مراجع قضائی ارسال شده بود، به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق کشتار غیرمجاز دام به یکسال حبس تعزیری و امحاء لاشه محکوم گردید.