کمبود دامپزشک در بخش خصوصی خراسان جنوبی داریم و هیچ دامپزشک بیکاری نداریم
 

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از افزایش ۷۰ درصدی استقبال مردم برای کشتار دام در کشتارگاه‌های استان در روز قربان خبر داد و گفت: امیدواریم آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرآنلاین، «دکتر محمد اصغرزاده» اظهار داشت: یکی از درخواست‌های چندین ساله استان احداث آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی در شرق کشور بود که این امر در چند سال اخیر محقق شده و ساختمان در دست احداث است.

وی  افزود: آزمایشگاه تخصصی از سال‌های ۹۰ تا ۹۷ تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما در سفرهای دکتر نوبخت به استان جزو مصوبات قرار گرفت و اگر اعتبارات جذب شود امید است تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از پیشرفت ۸۵ درصد آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی در شرق کشور خبر داد و افزود: برای تکمیل این آزمایشگاه ۷.۵ میلیارد تومان نیاز است و سازمان دامپزشکی وعده بخشی از تجهیزات آن را داده است.

اصغرزاده تاکید کرد: در حال حاضر کمبود دامپزشک در بخش خصوصی داریم و هیچ دامپزشک بیکاری نداریم.

وی با بیان اینکه موردی از بیماری تب کریمه کنگو در استان دیده نشد است، افزود: این بیماری مشترک انسان و دام در برخی استان‌ها نه تنها مشاهده شده بلکه تلفاتی داشته است اما استان از این بیماری پاک و بیماری‌های مشترک انسان و دام در آن رو به کاهش است

اصغرزاده با بیان اینکه امسال هیچ گزارشی از فروش غیرقانونی دام و کشتار غیرمجاز در استان نداشتیم افزود: امسال در روز قربان سه هزار و ۱۷ راس دام تحت نظارت شرعی و بهداشتی در ۱۳ کشتارگاه‌ خراسان جنوبی انجام شده که از این تعداد دام ذبح شده دو هزار و ۹۶۰ راس گوسفند و بز، ۳۷ راس گاو و ۲۰ راس شتر بوده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم کشتارگاه صنعتی استان که در خوسف  درحال احداث است امسال به بهره‌برداری برسد.

سه میلیارد تومان نذورات قربانی توسط پایگاه‌های امداد و بهزیستی استان جمع آوری شد

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از جمع آوری بیش از ۶.۵ تن گوشت قربانی توسط موسسه‌ها و مراکز تحت پوشش این نهاد حمایتی خبر داد و گفت: ۱۵۰ میلیون ریال کمک نقدی هم به این مراکز تحویل شد

عرب‌نژاد ارزش ریالی کمک‌های مردم در روز عید قربان را شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد افزود: کمکها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  ۱۰ درصد افزایش دارد.

وی افزود: نذورات بین اقشار نیازمند، ایتام، معلولان و مراکز و موسسه‌های تحت پوشش بهزیستی توزیع خواهد شد.

به گفته وی ۱۲ هزار نفر جامعه هدف برخوردار از این نذورات را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی نیز از جمع آوری دو میلیارد و ۲۲۵ میلیون تومان نذر قربانی مردم استان برای کمک به نیازمندان در پایگاه‌های این نهاد حمایتی خبر داد و گفت: مردم روز عید قربان یک هزار و ۵۱۴ رأس گوسفند، ۱۵ رأس گاو و ۹ نفر شتر به ارزش یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان به عنوان نذورات قربانی به نیازمندان کمک کردند.

سلم آبادی افزود:کمک نقدی مردم به پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری تحت پوشش این نهاد یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان است و نذورات قربانی به دلیل اینکه باید ۲۴ ساعت در پیش سرد بماند از روز گذشته با اولویت بین بیماران صعب العلاج، سالمندان، ایتام، زنان سرپرست خانوار و فرزندان طرح محسنین توزیع می‌شود.