یک توله شیر سفید در باغ‌وحش هویزه متولد شد

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: بچه شیر سفید تازه متولد شده در باغ وحش هویزه که حدود دو هفته پیش متولد شد، از مادر جداسازی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «سید عادل مولا» روز دوشنبه با بیان اینکه ۲ سال پیش نیز یک شیر سفید از این ماده شیر متولد شد که مادر به دلیل همسان نبودن بچه، آن را کشت، بیان کرد: این بچه شیر هم اینک با شیر گاو و گاومیش تغذیه می‌شود و پس از یک ماهگی با غذای دستی تغذیه خواهد شد.

وی در خصوص ژن این شیر گفت: شیر سفید گونه‌ای نادر است و اگر این شیر زنده بماند بسیار باارزش است خواهد بود؛ البته این جهش ژنی در مادر و بچه مورد تحقیق قرار می‌گیرد و در صورت صحت گسترش خواهد یافت.

مولا ادامه داد: هم اکنون این بچه شیر در اتاقی دور از مادر در باغ وحش هویزه، زیر نظر دامپزشک باغ وحش نگهداری می‌شود.

وی با اشاره به بازدید کمتر مردم از باغ وحش به دلیل شرایط موجود ناشی از شیوع کرونا بیان کرد: هر حیوانی در صورت نداشتن استرس و تنش منطقه هم زایمان راحتتر و هم احتمال دوقلوزایی خواهد داشت.

شیر سفید از کمیاب ترین گونه‌ شیرهای جهان و مامن آن در آفریقای جنوبی است.

باغ وحش هویزه بزرگترین باغ وحش خوزستان با حدود هشت هکتار وسعت، در جنوب غرب این استان قرار دارد. این باغ وحش یکی از ۲ باغ وحش خوزستان است. هم اکنون شیر، خرس، شتر، گرگ، کفتار، میمون و تعداد زیادی پرنده در این باغ وحش نگهداری می‌شود.