۳۴۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی توسط «دکتر بابک نوابی» از همکاران دامپزشک استان مرکزی برای مقابله با ویروس کرونا اهدا شد

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۳۴۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی آماده توسط «دکتر بابک نوابی» همکار بخش خصوصی دامپزشکی استان مرکزی برای مقابله با ویروس کرونا به دستگاه‌های مربوطه اهدا شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، «دکتر محسن شانقی» افزود: مواد ضدعفونی اهدا شده به همت دکتر بابک نوابی همکار بخش خصوصی دامپزشکی استان مرکزی با هماهنگی هلال احمر، سپاه روح الله استان مرکزی و مرکز بهداشت به شهرداری‌ها و دستگاه‌های مربوطه برای ضدعفونی سطوح، معابر شهری و روستایی استان اهدا شده‌است.

وی ادامه داد: ۳۰۰ هزار لیتر این مواد به جمعیت هلال احمر استان مرکزی، ۴۱ هزار لیتر به شهرستان‌های کمیجان و فراهان و چهار هزار لیتر به بسیج سازندگی سپاه روح الله استان برای ضدعفونی مناطق محروم اهدا شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی، با یادآوری ضدعفونی کشتارگاه‌های دام و طیور، مراکز بسته بندی و خودروهای حمل فرآورده خام دامی در استان مرکزی ادامه داد: ۱۵ کشتارگاه دام و پنج کشتارگاه طیور تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان و خودروهای حمل گوشت در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت روزانه ضدعفونی و پاکسازی می شوند.

شانقی گفت: همچنین در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا توصیه‌های لازم نسبت به رعایت بهداشت فردی، شست و شو و ضد عفونی واحدها به صورت روزانه به واحدهای عرضه، نگهداری و تولید فرآورده‌های خام دامی ارایه شده‌ است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های استان میدان دام شهرستان خمین به صورت موقت تعطیل شده‌ است.